İstanbul’un parlayan yıldızı Seyrantepe

İstanbul’un parlayan yıldızı Seyrantepe

İstanbul’un parlayan yıldızı Seyrantepe

İstanbul’da son yıllarda gayrimenkul piyasasında ciddi hareketlilik gözleniyor. Peş peşe projeler hayata geçiriliyor ve yeni yatırımlar yapılıyor. Gayrimenkul uzmanları; ulaşım bağlantılarının artırılması, yeni bölgelerin yaşam alanlarına açılması, kentsel dönüşüm projelerinin hayat geçirilmesi, 3. Havalimanı projesi, Marmaray, Kuzey Marmara Otoyolu projesi ve Sahil Park alanlarının düzenlenmesi ile birlikte talebin ve buna paralel olarak gayrimenkul yatırımlarının daha da artacağını öngörüyor. 

Avantajlı konum
Bu gelişmeler bazı bölgelerin ön plana çıkmasına neden olurken, Seyrantepe de bu gelişmelerden olumlu etkilenen bölgeler arasında yer alıyor. Metro yatırımı ve diğer önemli kamu yatırımları bölgenin gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Bölgenin TEM Otoyolu’na ve Maslak-Ayazağa aksına yakın olması en büyük avantajlarından biri oluyor. Yenikapı- Hacıosman metro hattının da bölgeye bağlanması ile bölgeye ulaşım alternatiflerinin çeşitlendiği görülüyor. Bu avantajları nedeniyle bölge hem gayrimenkul geliştiricilerinin hem de yatırımcılarının ilgisini çekiyor. 

Cazibesi daha da artacak
Özellikle Maslak-Levent-Zincirlikuyu aksına yakınlığı ve ulaşım bağlantılarının gücü ile ön plana çıkan Seyrantepe’de ayrıca kent merkezine yakın konumda bulunan sanayi alanlarından dönüşecek arsalar ve kamu arsaları bulunuyor. Bölgede önemli geliştirme firmaları da büyük projelere imza atıyor. Bu gelişmelerle birlikte bölgenin bilinirliliği ve cazibesi artıyor. Önümüzdeki dönemde bu cazibenin daha da artması bekleniyor.