Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Fahrettinaltay Kiralık Dükkan / Mağaza

(12 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
70.000 TL
Üçkuyularda Devren Kİralık Kırtasiye mağazası
PinFahrettin Altay, Karabağlar
70.000 TL
Dükkan / Mağaza
26m²
Dün
3.100 TL
İNÖNÜ CADDESİ GÖZTEPE STAD YAKINI DÜKKAN-İŞYERİ
PinMuammer Akar, Karabağlar
3.100 TL
Dükkan / Mağaza
40m²
4.10.2018
950 TL
DENİZMENDE ANA CADDE PARALELİ KİRALIK DÜKKAN
Hilmi Kızıltaş
PinMuammer Akar, Karabağlar
950 TL
Dükkan / Mağaza
20m²
25.9.2018
2.200 TL
ÜÇKUYULAR FAHRETTİN ALTAYDA

Fahrettin Altay, Karabağlar

PinFahrettin Altay, Karabağlar
2.200 TL
Dükkan / Mağaza
200m²
20.9.2018
2.500 TL
+ + İNÖNÜ CADDESİ 32YILLIK DEVİRLİ İŞLETME
Zeynep Aşçıpınar
PinEsenyalı, Karabağlar
2.500 TL
Dükkan / Mağaza
100m²
2gün önce
27.000 TL
Hatay İnönü Caddesi Cepheli Merkezi Konumlu Mağaza-Dükkan
Kamuran Güralp
PinMuammer Akar, Karabağlar
27.000 TL
Dükkan / Mağaza
420m²
7gün önce
Aradığın evi
bulamadın mı?
Sen yorulma! Aradığın evi bulmanda biz yardımcı olalım
BİLGİLERİNİ 
BIRAK
600 TL
ÜÇKUYULARDA GENİŞ CEPHELİ 30 M2 DÜKKAN İŞYERİ
Osman Topaloğlu
PinÜçkuyular, Karabağlar
600 TL
Dükkan / Mağaza
30m²
7gün önce
7.000 TL
YEŞİLYURT MALİYECİLER MAHALLESİNDE 550M2 KİRALIK İŞYERİ
PinMaliyeciler, Karabağlar
7.000 TL
Dükkan / Mağaza
900m²
8.10.2018
3.250 TL
ÜÇKUYULAR ANA CADDEYE 50m. METROYA 100m. TAVANI h5m. 80m2 İŞYERİ
PinÜçkuyular, Karabağlar
3.250 TL
Dükkan / Mağaza
160m²
7.10.2018
1.900 TL
ÜÇKUYULARDA 90 M2 KİRALIK DÜKKAN
Yalçın Toruk

Fahrettin Altay, Karabağlar

PinFahrettin Altay, Karabağlar
1.900 TL
Dükkan / Mağaza
90m²
7.10.2018
2.000 TL
ÜÇKUYULAR CADDEDE MUAYEHANE VE HUKUK BÜROSUNA GİRİŞ DAİRE 12
PinÜçkuyular, Karabağlar
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
125m²
Dün
1.300 TL
POLAT CADDESİ YAKINI ASMA KATLI DÜKKAN ANAHTAREMLAKİLANNO K11
PinAdnan Süvari, Karabağlar
1.300 TL
Dükkan / Mağaza
40m²
6.3.2018

Kiralık dükkan/mağaza
Kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ve bu seçeneklerin sunmuş olduğu sayısız avantajlar sayesinde yeni bir iş kurmak ve mevcut işinizi geliştirmek artık çok kolay!

Kozmopolit şehirlerden en küçük yerleşim birimlerine yurdun dört bir yanında bulunan kiralık dükkân/mağaza alternatifleri yeni kiracılarını bekliyor. Hayalinizdeki işi yapabileceğiniz veya işinizi hayal ettiğiniz noktaya getirebileceğiniz yeni dükkan ve mağaza seçenekleri için ilanlara göz atmanız yeterli! Size ve işinize uygun bir lokasyonda, istediğiniz özelliklere sahip dükkân veya mağazalardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yapacağınız işe en uygun kiralık dükkân/mağaza bulmanın yolları nelerdir?
Kiralık dükkân/mağaza arayışındaysanız ilk olarak kiralayacağınız yerden beklentilerinizi saptamanız gereklidir. Bu dükkân veya mağazada yapacağınız işin gereksinimlerini iyi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. Bu analiz doğrultusunda kiralayacağınız dükkanın sahip olduğu potansiyel müşteri kitlesi, teknik koşulları ve çevre ile ilişkisi gibi farklı unsurlar sizin için önem teşkil etmeye başlar. İlk adım olarak hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hedef kitlenizin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu lokasyonları tespit etmeniz gereklidir. Belirlenen bölgelerde bulunan kiralık dükkânlar arasından bazıları bütçenize uyarken, bazılarının kira ve depozito bedelleri bütçenizin üst limitinden yüksek kalacaktır. Dolayısıyla bu kiralık mağaza veya dükkan seçeneklerini elemeniz gerekir. Elinizde kalan alternatifler arasında da eleme yapabilmek için yapacağınız işin teknik gereksinimlerine ait bir liste oluşturmanız gerekir. Örneğin gıda sektöründe bir iş yapacaksanız dükkânda baca olması sizin için bir gereklilik olabilir. Sergileme gerektiren satış odaklı bir mağaza işi düşünüyorsanız, bulmuş olduğunuz kiralık mağazalar arasında eleme yaparken sizin için mağazanın sahip olduğu vitrin alanının büyüklüğü belirleyici olabilir. Benzer şekilde dükkânın sahip olduğu aydınlatma ve havalandırma koşulları da dükkân seçiminizde belirleyici birer kriter olabilir. Kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında eleme yaparken sadece sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara bakmak da yeterli olmayacaktır. Dükkânın bulunduğu binanın da olumlu ve olumsuz yönleri değerlendirilmelidir. Bu anlamda bina yaşı, kat sayısı, asansör, otopark, güvenlik gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız işe bağlı olarak dükkân veya mağazanın bulunduğu kat da sizin için belirleyici olabilir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir kiralık dükkân/mağaza seçimi yapmak için pek çok parametre olduğu görülebilir. Ancak gerekli adımlar sıralı bir şekilde izlendiğinde işinize ve kendinize en uygun kiralık dükkân veya mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralık dükkân ve mağaza ararken ilk bakılan unsur genellikle kira bedelidir. Ancak sizin kiralamayı düşündüğünüz dükkân veya mağazada sizden önce çalışan iş sahibi belli bir hak talebinde bulunabilir. Halk arasında "hava parası" diye tabir edilen, "devir ücreti" diye de bildiğimiz bu bedel bir önceki iş sahibinin talebine bağlı olarak iş yerinden iş yerine oldukça büyük farklılıklar gösterir. Dolayısıyla kiralayacağınız dükkân veya mağaza seçimini yaparken bu bedel hakkında mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonradan öğreneceğiniz yüklü miktardaki bu bedeller sizi maddi ve manevi zorluklara sürükleyebilir. Bunun yanı sıra yapacağınız işin gerektirdiği ruhsatlara ilişkin de detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bazı ruhsat işlemlerinde okul, hastane gibi kamusal alanlara yakınlıkla ilişkili sınırlandırmalar getirilmiştir. Kendinize tamamen uygun bir dükkân bulsanız bile ilgili ruhsatları alamadığınızda kiraladığınız dükkanda istediğiniz işi yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız dükkân veya mağazanın resmi gerekliliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçiminizi yeni yapılan binalarda bulunan dükkân veya mağazalardan yana kullanacaksanız da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bazı inşaatlarda henüz bitmemiş binalarda bulunan daire, dükkan ve mağazaların kiraya verildiği bilinmektedir. Kiralayacağınız dükkânın iskan izninin bulunup bulunmadığını net bir şekilde öğrenmelisiniz. Ardından kontrat işlemlerine geçebilir; mal sahibi ile görüşerek kontrat süresi, koşulları ve gelecekteki devir hakkınız üzerine taleplerinizi karşılıklı olarak belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

 

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
100%
Güvenli
Doğru ve
Tam Bilgi
Hızlı
Geri Dönüş
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım