Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmit Kiralık Daire

(171 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı710 - 1.184 TL
18,09 Yıl
1.500 TL
İzmit Yahyakaptan'da Kiralık Daire
Elit Gayrimenkul
Yahyakaptan, İzmit
3+1
Bugün
120 m²
650 TL
Öğrenciye Kiralık Daire
Mehmet Tanta
Yenişehir, İzmit
2+1
5gün önce
100 m²
2.600 TL
Yapıcılar Emlak'tan İzmit Çarşıda Kiralık Daire
Ali Bülent Yapıcılar
Karabaş, İzmit
4+1
2gün önce
140 m²
1.000 TL
İzmit Kuruçeşme Fatih'de Kiralık Daire
Çelik-Kar Emlak
Kuruçeşme Fatih, İzmit
2+1
3gün önce
115 m²
800 TL
İzmit Akarca'da Kiralık Daire
Çelik-Kar Emlak
Akarca, İzmit
3+1
3gün önce
150 m²
1.400 TL
İzmit Yahyakaptan'da Kiralık Daire
Elit Gayrimenkul
Yahyakaptan, İzmit
3+1
Bugün
125 m²
1.350 TL
İzmit Yahyakaptan'da Kiralık Daire
Ertuğrul Güçtaş
Yahyakaptan, İzmit
3+1
Dün
125 m²
1.350 TL
Yapıcılar Emlak'tan İzmit Cumhuriyet Parkında Kiralık Daire
Ali Bülent Yapıcılar
Hacıhızır, İzmit
3+1
4gün önce
140 m²
1.200 TL
İzmit Körfez'de Kiralık Daire
Ertuğrul Güçtaş
Körfez, İzmit
4+1
2gün önce
140 m²
2.600 TL
EPA Vizyon YAHYA KAPTAN ARMADA 6 KİRALIK 3+1
Deniz Döndü
Yahyakaptan, İzmit
3+1
7gün önce
165 m²
Etiketli İlanlar

İzmit Kiralık Daire Fiyatları

Kocaeli şehrinde kiralık daire fiyatları Alikahya Merkez bölgesinde 771 TL'den başlayarak, Yahyakaptan taraflarında 1.156 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin İzmit geneli ortalama fiyatı 952 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 930 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,15, son 10 yılda ise %103.28 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

İzmit Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

İzmit şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

İzmit Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde İzmit şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

İzmit Kiralık Daire


Kocaeli’nin ilçesi olan İzmit, Marmara Bölgesi’nde Çatalca – Kocaeli bölümünde yer alır. Yaklaşık dört yüz bin kişilik bir nüfusa sahip olan İzmit, bir ilçeye göre oldukça kalabalıktır. İzmit kiralık daire ilanlarının çoğalması, ilanlardaki ev sayılarının her geçen gün artması ilçe kalabalığını gösteriyor. İzmit, coğrafik olarak İzmit Körfezi’nin doğu ucunda yer alır. Bu durum bölgenin Asya ile Avrupa Yakası arasındaki en önemli geçiş yollarından biri haline gelmesini sağlamaktadır. İlçede deniz ulaşımı en aktif kullanılan ulaşım şeklidir. İzmit’in deprem bölgesi olması ve geçmişte kötü hatıralara sahip olması bölgedeki mimarinin dayanıklı ve sağlam olmasına zemin hazırlamıştır. Cumhuriyet’in ilanından bu yana hızla gelişen İzmit, yaşanan deprem felaketlerinden ve fay hattı üzerinde yer alıyor olmasından ötürü bilinçli kentleşme konusunda adımlar atmıştır. İzmit kiralık daire ilanlarında depreme karşı dayanıklı bina detayının yer alması bölgenin coğrafik özelliklerindendir. Marmara Bölgesi için yapılan deprem uyarıları esasında bölgedeki tüm şehirlerin mimarisini güçlendirmiştir. İzmit kiralık daire ilanlarında yer alan evlerin büyük bir oranı depreme karşı tüm tespitleri yapılmış, dayanıklılık testlerinden geçmiş ve mevzuata uygun şekilde projelendirilmiştir. İnsanlar bilinçli projeler nedeniyle yeni yapılara güvenle yerleşebiliyorlar. 


İzmit, Akdeniz ve Karadeniz iklimini sentezleyerek yaşayan bir bölgedir. Yazları sıcak ve az yağışlı geçerken kışları genellikle ılık ve yağışlı geçer. İzmit kiralık daire seçenekleri genellikle mevsimsel özelliklere göre tasarlanmıştır. Yalıtım, doğal gaz gibi unsurlar ilan detaylarında belirtilmektedir. İzmit kiralık daire yapıları esasında tam anlamıyla bulunduğu coğrafyaya uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Deprem, iklim, mevsim geçişleri, şehir yapısı gibi unsurlar mimariyi şekillendirmiştir. Örneğin birçok şehirde stüdyo tipi veya 1+1 şeklinde ev seçeneği pek yoktur. Henüz yaygınlaşmaya başlayan minimal ev seçeneklerini İzmit kiralık daire ilanları arasında görmek şaşırtıcı değildir. Öğrenciler, yalnız yaşayanlar, yeni evli çiftler genellikle 1+1, 2+1 daireler tercih ediyor. Kalabalık olan veya ferah daire anlayışını benimseyenler için ise 3+1, 4+1, 5+1 gibi modern konutlar bulunuyor. Ultra lüks bir yaşam alanı yine İzmit’te görülebilen bir daire tipidir. Ultra lüks yaşam alanı şeklinde tanımlanan konaklama seçenekleri genellikle site ve müstakil villaların yer aldığı site projeleri olmaktadır. Bu projelerin içerisinde sinemadan spor salonuna, havuz seçeneklerinden çocuk parkına kadar gelişmiş hizmet seçenekleri yer alır. İzmit kiralık daire ilanlarında lüks başlığı altında kompleks yapılar, projeler sıklıkla yer alır. 


İzmit’te Kiralık Daire Seçenekleri ve Şehir Yaşamı


Kocaeli, İzmit dâhil olmak üzere tüm ilçelerinde huzurlu bir şehir yaşamı sürer. İstanbul kadar kalabalık ve gürültülü değildir ancak İstanbul’a yakınlığı nedeniyle Kocaeli halkına büyük avantajlar sağlar. İstanbul’daki bütün etkinliklere Kocaeli halkı zorlanmadan katılma şansı elde ediyor. İzmit kiralık daire bakan kişiler şehirdeki hareketliliği, çevre illere olan yakınlığı ve sağladığı avantajlar konusunda genellikle bilgi sahibidir. 


İzmit Kiralık Daire İlanları Burada


İzmit kiralık daire ilanı arayan ve bunu gayrimenkul ofislerinde veya gazetelerde yapan kişiler için müthiş bir site hazırladık. İnternet sitemiz sizi evleri gezip zaman kaybetmenizden en önemlisi aradığınız evi bir türlü bulamamanın verdiği stresten arındırıyor. Web sitemizde yer alan binlerce İzmir kiralık daire ilanları arasından tam istediğiniz özelliklere uygun, kirasıyla sizi zorlamayacak bir daire bulacağınıza eminiz. Akıllı arama, filtreleme özelliği olan sitemizde tamamen sizin belirleyeceğiniz daire özelliklerine uygun arama sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. İlanlarda yer alan fotoğraf ve videolar evi bizzat geziyormuşçasına sizi bilgilendirecek, ilan detayında yer alan bilgiler ise size istediğiniz bilgileri sunacaktır.  


ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım