Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmit Yenişehir Kiralık Daire

(14 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı720 - 1.200 TL/m²
20,51 Yıl
1.100 TL
İzmit yenişehir İzgaz ar kiralık daire
Muammer Doğan
Yenişehir, İzmit
3+1
7Gün Önce
126 m²
1.100 TL
İZMİT 3+1 KİRALIK DAİRE
Sedat Çakar
Yenişehir, İzmit
3+1
23.12.2019
130 m²
900 TL
İzmit Yenişehir'de Kiralık Daire
Muzaffer Bağışlıoğlu
Yenişehir, İzmit
3+1
8.1.2020
120 m²
1.450 TL
yenişehir Mah Esyali kiralık daire 2+1
Muzaffer Bağışlıoğlu
Yenişehir, İzmit
2+1
27.12.2019
125 m²
1.600 TL
İZMİT KİRALIK DAİRE 3+1 DUBLEKS
Sedat Çakar
Yenişehir, İzmit
3+1
23.12.2019
180 m²

İzmit / Yenişehir Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Yenişehir kiralık daire fiyat artışı %318,03 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Kocaeli kiralık konut fiyat artışı %364,21, ilçe genelinde İzmit kiralık konut fiyat artışı %359,42 oldu.

2019 yılında Yenişehir mahallesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 843,00 TL iken, bu yıl için Yenişehir kiralık ev ortalama fiyatı 897,00 TL oldu.

Yenişehir mahallesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,41 artış gösterdi.

 

İzmit Yenişehir kiralık daire
İzmit Yenişehir kiralık daire seçenekleri İzmit şehir merkezine yakın olmak aynı zamanda fiyat avantajı yakalamak isteyen kiracıları bekliyor. Kiralık daireler arasında siz de taleplerinize yanıt verecek kiralık evler bulabilirsiniz.


İzmit, Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alıyor. İstanbul, Bursa, Sakarya gibi büyük şehirlere oldukça yakın olan İzmit, gelişen sanayisi ile dikkat çekiyor. Giderek nüfus yoğunluğunun da artış gösterdiği İzmit, sahip olduğu üniversite sayesinde üniversite öğrencilerine de ev sahipliği yapıyor. Yeni yapılanmaya başlayan Yenişehir semti, sahip olduğu yeni konutlar ve gelişen ulaşım ağı ile İzmit’in ön plana çıkan semtleri arasında yer alıyor.

Neden İzmit Yenişehir’de daire kiralamalısınız?
Yenişehir semti, İzmit’e bağlı merkez semtlerden biri. İzmit’in zamanla büyümesi ile gelişen merkez çarşının; Yenişehir, Yahyakaptan bölgelerine doğru gelişmeye başladığı görülüyor. Dolayısıyla hem merkezi bir konumda hem de çarşı merkezine oranla daha sakin bir kiralık ev arıyorsanız, İzmit Yenişehir kiralık daire seçenekleri size oldukça uygun olabilir. Bölgenin merkezi bir konuma sahip olmasının yanında, mahalle kültürünü korumuş bir bölge olması dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda hızla gelişmeye başlayan semt, oldukça fazla yeni yapıya sahip. Çevresinde özel hastane, otel, noter, kaymakamlık gibi merkezler bulunuyor. Bu özellikleri ile İzmit Yenişehir, kiracılar tarafından beğenilen bir konuma sahip. Ulaşım yönünden şanslı olan Yenişehir'de, toplu taşıma araçlarıyla neredeyse şehrin pek çok noktasına gitmeniz mümkündür. Otogara da çok yakındır. İzmit Yenişehir kiralık daire seçeneklerine göz atıyorsanız ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız semtte, bisiklet durağından yürüyüş yoluna kadar pek çok imkanı bulabilirsiniz.


İzmit Yenişehir’de okula yakın kiralık daireler nerede?
İzmit Yenişehir okullara yakın kiralık daireler bakımından zengin bir konuma sahip. Okula giden çocuklara sahip aileler, genellikle okullara yakın konutlar seçerek, servis masrafını aradan çıkarmak istiyorlar. Dolayısıyla, kiralık ev ararken okula yakın bir konuma sahip olması, önemli bir detay haline geliyor. Bölgede bulunan Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu, Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu ve Düş Bahçesi Anaokulu gibi farklı derecelere sahip okullar, bölgenin çevresindeki konutları daha değerli kılıyor. Siz de İzmit Yenişehir kiralık daire seçeneklerinden birini tercih ederek, okula yakın bir konutla hem çocuğunuzun güvenliğini hem de bütçenizi koruma altına alabilirsiniz.


İzmit Yenişehir’de üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Yenişehir semti, Kocaeli Üniversitesi Merkez Kampüsü’ne oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Merkez kampüse neredeyse yürüme mesafesinde olan Yenişehir semti aynı zamanda Kocaeli Umuttepe Yerleşkesi otobüs güzergahına da oldukça yakın konuma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yenişehir, Tavşantepe, Yahyakaptan gibi semtler de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bölgenin hem merkeze yakın olması hem de okul güzergahının üzerinde olması, öğrenciler için kolaylaştırıcı bir etken olduğu için bölgede kiralık evler yoğun olarak tercih ediliyor.


İzmit Yenişehir’de hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Son yıllarda gelişmeye başlayan semt, farklı kitlelerce tercih ediliyor. Öğrenciler ve çalışanlar gibi farklı profillere sahip kişilerce tercih edilen semtte, kiralık daireler hızlı bir sirkülasyona sahip. Bölgede 1+1 ya da 2+1 daireler, öğrencilere kolaylıkla kiraya verilebilir. Bunun yanında semtin çevresinde bulunan kolej, özel hastane, noter gibi merkezlerde çalışanlar için daha büyük daire seçenekleri de kiracısını hemen bulabilecek daire tipleri arasına giriyor. İzmit Yenişehir kiralık daire kiracısını hemen bulabilecek bir semt olarak biliniyor. Bunların dışında kiraya vermek istediğiniz evin tadilat gerektirip gerektirmediği veya ne kadar güneş aldığı da, önemli bir faktör. Temiz ve tadilat gerektirmeyen bir dairenin kiralanması, diğerlerine göre daha kısa sürede sonuçlanabilir. Siz de okula veya iş yerinize yakın semtlerden birini seçerek, ihtiyacınız olan ve kriterlerinize uyan bir kiralık daire bulabilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım