Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kadıköy Kiralık Dükkan / Mağaza

(147 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.648 - 2.746 TL/m²
28,14 Yıl
8.000 TL
ENERJİ F.BAHÇE CADDE ÜZERİ SIFIR 115M2 HER İŞE UYGUN
Fenerbahçe, Kadıköy
25.9.2019
115 m²

İstanbul / Kadıköy Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Kadıköy kiralık daire fiyat artışı %475,46 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %402,10 oldu.

2018 yılında Kadıköy ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 2.283,00 TL iken, bu yıl için Kadıköy kiralık ev ortalama fiyatı 2.187,00 TL oldu.

Kadıköy ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-4,20 azalış gösterdi.

Kadıköy kiralık dükkân/mağaza
Kadıköy kiralık dükkân/mağaza seçenekleri hem tecrübeli iş sahiplerinin hem de genç girişimcilerin ilgisini üzerine toplamayı başarıyor. Siz de geniş alternatiflere sahip kiralık dükkânlar arasında iş kolunuza uygun bir dükkân seçebilir, ticaret hayatınıza yön verebilirsiniz.

İstanbul'un oldukça köklü bir geçmişe sahip ilçeleri arasında yer alan Kadıköy'de günlük yaşantının beraberinde iş hayatının da ne kadar hareketli olduğu tüm İstanbullular tarafından biliniyor. Bu durum hem ilçede yıllardır yerleşik olan esnafı hem de yeni yatırımlar yapmayı planlayan iş sahiplerini doğrudan etkiliyor. Kadıköy'ün sahip olduğu tüm olumlu potansiyellerden faydalanmak amacıyla gerek kurumsal firmalar gerekse bireysel yatırımcılar birbirinden avantajlı Kadıköy kiralık dükkân/mağaza alternatiflerine yoğun bir talep gösteriyor.

Neden Kadıköy'de dükkân/mağaza kiralamalısınız?
İstanbul'un en merkezi konuma sahip ilçeleri arasında yer alan Kadıköy'de gün içindeki insan hareketliliği oldukça fazladır. Bu hareketlilik ilçede yer alan iş yerleri için önemli bir potansiyeldir. Tüm iş kollarının kullanımına yönelik çok sayıda kiralık mağaza ve dükkan alternatiflerinin bulunduğu Kadıköy, aynı zamanda ulaşım açısından da önemli bir merkezdir. Bu tip ulaşım merkezlerinde en avantajlı duruma sahip dükkanlar şüphesiz gıda sektöründe hizmet veren iş yerleridir. Dolayısıyla Kadıköy ilçesine bağlı ulaşım merkezlerinde bulunan kiralık dükkânlar bu sektörde yeni iş yeri açmayı düşünenlere oldukça iyi bir yatırım yapma olanağı sağlar. Ayrıca ilçede bulunan büyüklü küçüklü kiralık mağazalar sayesinde iş sahipleri bankadan eczaneye, parfümeriden kırtasiyeye bir çok iş alanında yatırım yaparak merkezi noktalardaki insan yoğunluğundan faydalanma avantajına sahip olabilirler. Ayrıca bir çok alışveriş merkezinin bulunduğu Kadıköy ilçesinde AVM içinde bulunan Kadıköy kiralık dükkân/mağaza seçenekleri de iş sahipleri açısından önem teşkil eder. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet eden bireyler tarafından dört mevsim yoğun bir ilgi gören alışveriş merkezlerindeki kiralık mağaza seçenekleri iş sahipleri açısından avantajlı birer girişim imkanı sunar. Bunun haricinde geniş bir alana sahip olan Kadıköy ilçesine bağlı semtler arasında son derece nezih bölgeler de bulunur. Özellikle Bağdat Caddesi İstanbul'da alışverişin kalbi denebilecek caddeler arasında ilk sıralarda yerini alır. Caddebostan ve Suadiye semtlerinde bulunan kiralık dükkânlar ve kiralık mağazalar bu anlamda iş sahipleri için kaçırılmaz fırsatlardır.

Kadıköy'de dükkân/mağaza kiralarken dikkat etmeniz gerekenler
Kadıköy kiralık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilirken öncelikle yer seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar arasında iş yerinin çevre ile ilişkisi büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle mağaza tipi iş yerleri için düz ayak diye tabir edilen kaldırım seviyesindeki iş yerlerinin daha avantajlı bir konuma sahip olduğundan söz edilebilir. Ayrıca yapılacak işin gereklilikleri iyi bir şekilde belirlenerek yer seçimi yapılmalıdır. Bu bağlamda öncelikle yapacağınız iş için yeterli metrekareye sahip iş yerleri belirlenmelidir. Bir diğer önemli husus ise yapılacak işin gereklilikleridir. Örneğin gıda sektöründe hizmet veren bir iş yerinde baca bulunması gerekir. Bunun yanı sıra bazı iş kollarında da belli başlı ruhsatların belediyelerden temin edilmesi gereklidir. Özellikle ruhsat gerektiren iş yerleri için belediye tarafından uygulanan resmi prosedürler mevcuttur. Bu nedenle yapılacak iş için gereken kriterleri iyi analiz ederek seçeceğiniz mağaza ve dükkanın konumunu doğru belirlemenizde fayda vardır. Kadıköy kiralık dükkân/mağaza seçenekleri açısından zengin bir bölge olduğu gibi çok sayıda okul vb. kamusal alana da ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Kadıköy'de kamusal alanların çokluğu göz önünde bulundurulduğunda seçeceğiniz dükkanın bu tip yerleşkelere olan mesafesi de sizin için önem teşkil edebilir. Ayrıca Kadıköy kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında seçiminizi yaparken bölgede yapılan kentsel dönüşüm faaliyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Kiralayacağınız dükkan/mağazanın imar durumu hakkında gerekli mercilerden bilgi almayı ihmal etmeyin.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım