Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Karşıyaka Kiralık Dükkan / Mağaza

(63 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.201 - 2.001 TL/m²
18,52 Yıl
400 TL
Kiralik Dukkan Depo
Volkan Aydemir
Aksoy, Karşıyaka
6Gün Önce
12 m²
4.000 TL
Karşıyaka Atakent'te Kiralık Dükkan
Songül Münire Berber
Atakent, Karşıyaka
8.10.2019
95 m²
1.450 TL
DEDEBAŞINDA 3 BÖLMELİ KİRALIK DÜKKAN
Yusuf Göçmen
Dedebaşı, Karşıyaka
3.10.2019
40 m²

İzmir / Karşıyaka Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Karşıyaka kiralık daire fiyat artışı %540,32 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %494,96 oldu.

2018 yılında Karşıyaka ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.357,00 TL iken, bu yıl için Karşıyaka kiralık ev ortalama fiyatı 1.535,00 TL oldu.

Karşıyaka ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %13,12 artış gösterdi.

Karşıyaka kiralık daire
Karşıyaka kiralık daire seçeneklerini inceleyerek kriterlerinize yanıt veren farklı türde kiralık evler bulabilirsiniz. İzmir’in gözbebeği Karşıyaka’da yeni bir yaşam için kiralık ev ilanlarına göz atmalısınız.
Karşıyaka ilçesi, İzmir Körfezi'nin kuzey kıyısında, Yamanlar Dağı'nın eteği ile deniz arasındaki bölgede kalan ve kent dokusuyla önemli ölçüde bütünleşme sağlamış bir ilçedir. Rakımı 1 metre ila 700 metre arasında değişiklik göstermektedir. Karşıyaka’nın güneyinde Bayraklı, doğusunda Bornova, kuzeyinde Menemen, batısında ise Çiğli ilçeleri bulunmaktadır. Sahil boyunca sıra sıra Levanten köşkleri yer alır. Hareketli bir modern hayatı vardır. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Karşıyaka, İzmir’in gözde ilçeleri arasında başı çekmektedir. Karşıyaka kiralık daire seçenekleri arasında hem 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 oda sayılarında kiralık evler bulabileceğiniz gibi hem de 2+2 gibi farklı oda sayılarına sahip kiralık ev seçeneklerine de ulaşmanız mümkün. İlçede 30 yaşına ulaşmış dairelerin yanı sıra 1 yaşında olan daireler de bulunabilmektedir. Ulaşım bakımından değerlendirildiğinde Karşıyaka’nın tren, metro, vapur ve otobüs imkânlarına sahip olduğu görülmektedir. Turistlik bölgeleri, tarihi ve sunduğu kültürel ve sosyal imkânlarla Karşıyaka’nın yaşanası bir yer olduğu rahatlıkla söylenebilir. Karşıyaka ilçesinde kiralık daireler yaşamak için ideal konutlardır.
Neden Karşıyaka’dan daire kiralamalısınız?
Sunduğu tüm sosyal, kültürel ve modern yaşamın yanında Karşıyaka, olağanüstü güzelliklere sahip tarihi ve coğrafi konumu son derece iyi olan bir ilçedir. Bu bile aslında Karşıyaka kiralık daire seçeneklerini değerlendirmek için fazlasıyla yeterli olabilir. İzmir’in en güzel ilçelerinden birinde, tüm bu imkânları değerlendirme şansı bulabileceğiniz bir yaşamı göz ardı etmeniz zor olabilir.
Karşıyaka ilçesinin yerleşim tarihi gerçekten çok eski yıllara dayanmaktadır. Tarihi, Karşıyaka ilçesini çok özel kılmaktadır. Alaybey, Bostanlı ve Nergis gibi semtler ilçenin ova bölümüne kurulurken Gümüşpala, Bayraklı ve Yamanlar gibi semtleri de ilçenin yamaç arazileri üzerine kurulmuştur. 1876 senesinde demiryolu hattı yapılıp ilçenin yamaç bölgelerinin yerleşimi demiryolunun sağ ve soluna gelecek şekilde düzenlenmiştir.
İlçenin tarihi mekânlarından biri olan Uşşakizade Latife Hanım Köşkü, Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife Hanım’ın sahibi olduğu, annesi Zübeyde Hanım'ın son zamanlarını geçirdiği köşk burada bulunmaktadır. Köşk, eski dönemlerde bahçe içinde yer alan çam ve palmiye ağaçları, yel değirmeni ve havuzu ile öne çıkmaktaydı. Daha sonraki yıllarda Adliye Binası ve son olarak Ege-Fen Dershanesi şeklinde hizmet vermiştir. Köşk şu anda Latife Hanım Anıevi olarak Karşıyakalıların ziyaretine sunulmuştur. Siz de Karşıyaka kiralık daire seçeneklerinden faydalanarak tarihle iç içe yaşayabilirsiniz. Karşıyaka ilçesinin gelişmiş ve modern bir ilçe olması sağlık, eğitim ve ulaşım imkânlarının son derece gelişmiş olması demektir. Karşıyaka kiralık daire seçeneklerini göz önünde bulundurmanız demek aynı zamanda konforlu bir hayatı seçebilmeniz açısından önemli bir noktadır.
Bugün Karşıyaka, son yıllardaki yatırımlarla ve konut alanındaki gelişmelerle gündemde. Bu da seçenekleri oldukça artırdı. Karşıyaka konut projeleri hem satılık daire hem de kiralık evler açısından geniş imkânların yaratılmasına olanak sağladı. İlçede hemen her beğeniye ve talebe uygun kiralık ev bulmak mümkün. Özellikle Mavişehir ilçenin çehresini de değiştiren en önemli semtlerinden. Modern evler, geniş bahçeli ve sosyal tesisleri bulunan havuzlu siteler Karşıyaka’da yaşam kalitesini artırdı. Dilerseniz lüks rezidanslarda ya da site içerisinde kiralık ev bulabilir yeşil alan zengini Karşıya’nın sosyal imkânlarından faydalanabilirsiniz.
Karşıyaka’da kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralamayı hedeflediğiniz dairenin elektrik, doğalgaz ya da su borcunun olup olmadığını iyi tetkik etmelisiniz. Kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce kesinlikle, borcu yoktur diye bir belgeye ulaşmanız sizin açınızdan olumsuz sonuçların önüne geçecektir. Oturduğunuz ilçeden diğer bir ilçeye taşınmaya karar verdiyseniz o ilçenin kira ücretlerinin ortalamasını çıkarmanız iyi olacaktır. Kira kontratı yapacağınız kişinin evin gerçek sahibi olup olmadığını sorgulamalısınız. Vekil ise vekalet etme yetkisi olduğuna dair belge ibrazı istemelisiniz. Karşıyaka kiralık daire tutarken yerleşeceğiniz evin okul, hastane ve eğitim kurumlarına ve de toplu taşımaya yakınlığını bilmeniz önemlidir. Tutacağınız dairenin apartman aidat giderlerini öğrenmeniz yararlı olacaktır. Kira sözleşmesini imzalamadan önce araştırma yaparak işin hukuksal tarafı hakkında bilgi sahibi olmanız elzemdir. Vermiş olduğunuz depozit ücretinin ve diğer ödemelerin noter huzurunda imzalanan kira anlaşmasında yer aldığından emin olmanız da yine önemli bir noktadır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım