Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kastamonu Kiralık Dükkan / Mağaza

(21 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı457 - 761 TL/m²
25,93 Yıl
3.000 TL
SOYDAN GAYRİMENKUL'DEN  SALIPAZARIN'DA  KİRALIK İŞYERİ
Soydan Emlak & Gayrimenkul
İnönü, Merkez
3Gün Önce
240 m²

Kastamonu Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Kastamonu kiralık daire fiyat artışı %45,35 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Kastamonu ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 561,00 TL iken, bu yıl için Kastamonu ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 563,00 TL oldu.

Kastamonu ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %0,36 azalış gösterdi.

Kastamonu kiralık dükkân/mağaza
Kastamonu kiralık dükkân/mağaza seçenekleri, hep hayalini kurduğunuz iş yerinin kapısını açıyor. Siz de Kastamonu'daki kiralık mağaza seçeneklerini inceleyin; hem ihtiyacınıza, hem de bütçenize uygun iş yerine kolayca ulaşın.

Anadolu'daki en eski şehirlerden biri olmakla beraber; Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu; Çankırı, Karabük, Bartın, Sinop ve Çorum illeri ile komşudur. 13,136 kilometrekarelik yüz ölçümü ile Kastamonu, alan olarak Türkiye'nin en büyük 18. şehridir. Kastamonu iline bağlı merkez ilçe dahil olma üzere 21 belediye ile 1071 köy bulunmaktadır. Köy sayısı bakımından Kastamonu Türkiye’de ikinci sırada yer almaktadır. Kastamonu iline karayolu ve havayolu ile ulaşmak mümkündür. Demiryolu yapımı ise proje halindedir. 2013 yılında hizmete giren Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Örencik Köyü üzerindedir. Karadeniz'e 170 km'lik kıyı şeridi bulunan Kastamonu'nun 6 ilçesi, deniz kıyısındadır. İnebolu, küçük tonajlı gemilerin yük alıp boşaltabilecekleri bir limana sahip olup; Cide, Abana, Çatalzeytin ilçelerinde de küçük limanlar bulunmaktadır.
Tarihi geçmişi binlerce yıl öncesine Hititlere kadar dayanan yerleşim yeri; bugüne kadar önemli uygarlıkların merkezi olmuş ve bir kültür şehri olarak gelişmiştir. Kastamonu arkeolojik açıdan en zengin illerimiz arasındadır.
İl merkezinde Kastamonu'da Kastamonu Devlet Hastanesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Uğurlu ve Anadolu Hastaneleri bulunmaktadır. Merkez ilçede 7 adet sinema salonu, 2 tiyatro salonu hizmet sunmaktadır. Şehir merkezindeki Kastamonu kiralık dükkân/mağaza alternatifleri kâr marjı yüksek potansiyellerdir.

Kastamonu ilinde sanayi ticaret ve yatırım potansiyeli nasıldır?
Kastamonu’da yatırım potansiyeli oluşturan sektörler; ağaç endüstrisi, madencilik, turizm, tekstil - hazır giyim, enerji, sağlık ve hizmet sektörleri olarak sıralanabilir. Eğer küçük ya da orta ölçekli bir iş yeri düşünülüyorsa; bölge ekonomisine uyumlu olarak, bu sektörlere yönelik kiralık mağazalar açılabilir. Orman endüstrisi ve madencilik başta olmak üzere; tüm sektörlerde, hammadde bakımından zengin olan ilde; endüstriyel ve nihai ürün satışını artıracak yönde kiralık dükkânlar açılması, kent ekonomisini de canlandıracaktır. Gıda imalatı sektöründe, bölgesel pazarlar alternatif bir potansiyel oluşturabilir. İl genelinde 4 adet Organize Sanayi Bölgesi (OGS) bulunmaktadır. Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi İnebolu yolu üzerinde, Halife ve Aksinir Köy sınırları dahilinde 100 hektar alanda yer almaktadır. Tosya (Toska) OGS KaraSapaca Köyü'ndedir. Diğer iki OGS ise Seyidler ve Taşköprü ilçelerinde, ilçe isimleri ile anılmaktadır. Kastamonu'da MDF, sunta ve baklalı zincir (zintaş) üretimi yapılmaktadır. Kastamonu'da bu alanlarda imalat ve satışa yönelik Kastamonu kiralık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilebilir.
Yöresel el sanatları örnekleri, Kastamonu evleri, taş baskı sofra bezleri, Cide sarı yazma, Evrenye bıçağı, şimşir kaşık ve diğer ahşap gereçler, Tosya çakısı, İhsangazi siyez bulguru, Kastamonu simidi, çekme helva, sarımsak, pastırma Kastamonu’dan alınabilecek yöresel ürünler olup; bu ürünlerin satışı için Kastamonu kiralık dükkân/mağaza seçenekleri gözden kaçırılmamalıdır.

Kastamonu ilinde Fakülte ve Yüksek Okullara yakın kiralık dükkân/mağazalar nerededir?
İl genelinde yüksek eğitim ve öğretim hizmeti sunan tek okul; devlet üniversitesi olan Kastamonu Üniversitesi'dir. Kastamonu Üniversitesi’ne bağlı fakülte ve meslek yüksek okulları merkez ilçe ile diğer ilçelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversite bünyesindeki Eğitim Fakültesi, Aktekke Mahallesi'nde; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Emirler Köyü'ndedir. Taşköprü Meslek Yüksek Okulu ise Taşköprü ilçesi Ethem Mahallesi'nde bulunmaktadır. Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksek Okulu da Cide ilçesinin Irmakköy Mahallesi'ndedir. Bu bölgelerde öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik Kastamonu kiralık dükkân/mağaza seçenekleri araştırılabilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım