Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kırıkkale Merkez Kiralık Daire

(16 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı445 - 741 TL/m²
20,43 Yıl
440 TL
Sobalı 3+1 orta kat bağımsız daire
Mehmet Baygın
Kaletepe, Merkez
3+1
6Gün Önce
140 m²
650 TL
Kiralık Daire
Mehmet Baygın
Yenidoğan, Merkez
3+1
6Gün Önce
130 m²
800 TL
Kiralık daire
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
3+1
5.2.2020
145 m²
550 TL
Kiralık Daire
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
3+1
28.1.2020
125 m²
525 TL
Kiralık Daire
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
3+1
28.1.2020
135 m²
500 TL
Kiralık daire 2+1-
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
2+1
28.1.2020
85 m²
550 TL
Kiralık Daire
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
3+1
26.1.2020
125 m²
750 TL
Kiralık Daire
Mehmet Baygın
Çalılıöz, Merkez
3+1
22.1.2020
140 m²
650 TL
OVACIK MAHALLESİ KİRALIK 2+1 DAİRE
Gökhan Şerbetçioğlu
Ovacık, Merkez
2+1
6.2.2020
110 m²

Kırıkkale Merkez Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Kırıkkale Merkez geneli ortalama fiyatı 614 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 601 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %2,17, son 10 yılda ise %53.06 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Kırıkkale Merkez Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Kırıkkale Merkez şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Kırıkkale Merkez kiralık daire
Kırıkkale Merkez kiralık daire seçeneklerini inceleyerek, bütçenize ve zevkinize uygun kiralık evler bulabilirsiniz. En ideal evi bulabilmeniz için ilanlara göz atmanız yeterli.

Kırıkkale, 9 ilçesi olan İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan bir ildir. Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt ve Yahşihan ilçelerine sahiptir. Bölgenin doğusunda Çorum ve Yozgat, batısında Ankara, güneyinde Kırşehir, kuzeyinde ise Çankırı illerine komşudur. Kırıkkale halkının konforlu ve güvenli konutlarda yaşama isteğinin artması sebebiyle ilde yeni yapılaşma oranı hızla artış göstermektedir. 2+1, 3+1 gibi oda sayılarına sahip Kırıkkale Merkez kiralık daire ilanlarının yanı sıra zaman zaman farklı oda seçeneklerine sahip lüks yapıları da bulmanız mümkün. Kiralık daireler için talep edilen fiyatlar binanın yaşı, iç-dış yapısı ve ana caddelere olan mesafesine göre değişiklik göstermektedir. Şehir içi ve çevre ilçelere ulaşımınızı özel halk otobüsleri ve minibüsleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Çalılıöz Mahallesi’nde bulunan şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti veren Kırıkkale Otogarı’ndan çarşıya hem otobüslerle hem de minibüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Neden Kırıkkale Merkez’den kiralık daire tutmalısınız?
Yeni yapılaşmanın tüm hızıyla devam eden Kırıkkale Merkez, sanayi kenti olması nedeniyle kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir şehirdir. Kırıkkale Merkez kiralık daire seçeneklerini değerlendirmenizi gerektiren nedenler arasında il sınırları içerisinde bulunan Tüpraş ve MKEK (Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu) ve Kırdemir Kırıkkale Demir Çelik Fabrikası işletmeleri yer almaktadır. Bu kurumlarda çalışan kişiler şehrin merkezinden mesai yerlerine toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Kırıkkale Merkez’de ikamet edenler için tarihi gezi yapabilecekleri pek çok yer bulunmaktadır. Hafta sonu ailenizle ve arkadaşlarınızla gezip görebileceğiniz mağara ve tarihi köprülerin yanı sıra tarihi eser olarak bilinen Kozlu Antik Kenti, Ballı Camii ve Türbesi Koçubaba Camii ve Türbesi bulunmaktadır.

Kırıkkale Merkez’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Kırıkkale Merkez kiralık daire ilanlarına bakarken lüks ve güvenli inşa edilen yapıları tercih ediniz. Kiralık ev seçeneklerini incelerken hangi bölgede oturmak istediğinizi iş, okul, alışveriş ve sağlık kuruluşlarına olan uzaklıklarını iyi analiz etmelisiniz. Kış aylarında kira giderinin yanı sıra bütçenizi sarsacak ısınma giderini önlemek için kiralayacağınız evin ısı yalıtımı var mı, araştırabilirsiniz. Temizlik ve ısınma konusunda sıkıntı yaşamamanız için ihtiyacınız olan büyüklükte kiralık ev tercih edin. Kırıkkale Merkez kiralık daire seçeneklerinden size uygun gayrimenkullere birkaç kez yakından bakıp, fiyat analizi yapın. Benzer kiralık daireler için istenen fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız, tutmaya karar verdiğiniz konutun sahibi ile pazarlık yapma imkânı verir. Mutlaka kira sözleşmesi yapın. Kira sözleşmesinde yer alması gereken maddeler hakkında bilgi sahibi değilseniz araştırma yapın ya da uzman kişilerden yardım alın. Uzun yıllar oturmayı planladığınız ev için yapacağınız sözleşmede kira artış oranı ile ilgili maddenin olmasına dikkat edin.

Kırıkkale Merkez kiralık dairelere yakın okullar nerede?
Aileler çocukları için okullara yakın yerlerden ev kiralamayı tercih etmektedirler. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak ev arayanlar için okullar; Kırıkkale Anadolu Lisesi, Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ve Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi merkezde yer alan liselerdir. Selim Özer Mahallesi sınırları içinde ise; Mehmet Ali Eren İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bulunmaktadır. Bu okullar dışında da Kırıkkale Merkez’de bulunan onlarca farklı okullar bulunmaktadır.

Kırıkkale Merkez’de üniversiteye yakın kiralık evler nerede?
Uluslararası eğitim-öğretim hizmeti veren Kırıkkale Üniversitesi’nin Merkez yerleşkesi Kırıkkale’nin Yahşiyan ilçesinde bulunmaktadır. Üniversite, Kırıkkale Merkez’e sadece 8 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu üniversitede eğitim gören öğrenciler tutacakları ev için lokasyon tercihini Kırıkkale Merkez kiralık daire seçeneklerinden yana kullanabilmektelerdir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım