Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kırıkkale Satılık Daire

(219 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı99.777 - 166.295 TL
19,1 Yıl
165.000 TL
PLEVNE CADDESİNDE UYGUN FİYATA SATILIK DAİRE
Gökhan Şerbetçioğlu
Yenimahalle, Merkez
3+1
120 m²

Kırıkkale Satılık Daire Fiyatları

Kırıkkale şehrinde satılık daire fiyatları Kırıkkale Merkez bölgesinde 133.036 TL'den başlayarak, Kırıkkale Merkez taraflarında 133.036 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kırıkkale geneli ortalama fiyatı 137.038 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 133.909 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,22, son 10 yılda ise %76.53 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Kırıkkale Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Kırıkkale şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Kırıkkale Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Kırıkkale şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Kırıkkale satılık daire
Kriterlerinize ve bütçenize en uygun Kırıkkale satılık daire seçenekleri sizi bekliyor. Satılık daireler arasında, dilediğinizce araştırma yapabilir; sizin için en doğru yatırım olanaklarını değerlendirebilirsiniz.
Kırıkkale ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan küçük bir Anadolu şehridir. Ankara’ya komşu olması sayesinde gelişme noktasında önemli ilerlemeler gösteren şehrin diğer komşuları Çankırı, Yozgat, Çorum ve Kırşehir’dir. Bu yapısı itibari ile tam bir kırsal şehir olarak görülmektedir. Kırıkkale Ankara ile Samsun’u birbirine bağlayan önemli bir kara yolunun üzerinde bulunmaktadır. Şehrin gelişiminde Ankara ve diğer büyük şehirlere komşu olması büyük önem taşımaktadır. Özellikle başkente yakınlık Kırıkkale için stratejik bir unsurdur. İçerisinden geçen karayolu ve demiryolu sayesinde şehir her anlamda gelişmeye devam etmektedir. Nüfus artışı ve gelişmeler ile birlikte konut ihtiyacı ve emlak piyasası ile doğru orantılı olarak hareketlenme içerisindedir. Bunun sonucu olarak da Kırıkkale satılık daire çeşitliliğinde artış gözlenmektedir.
Kırıkkale’den neden satılık daire almalısınız?
Kırıkkale’de ev sahibi olmak isteyen kişilerin dikkate almaları gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Kırıkkale satılık daire seçeneklerinin yoğun olarak bulunduğu bir şehirdir. Özellikle şehrin gelişmekte olan bir yapıda bulunması sebebi ile bu durum şehrin emlak ve mimari yapısını da etkilemektedir. Şehrin çevresindeki şehirlerden gelen kişiler sayesinde de artan nüfus şehirde emlak ihtiyacını arttırmaktadır. Şehir içerisinde yapılan ya da projelendirilen yeni binalar, ev satın alacak kişiler için ilk etapta değerlendirilmesi gereken daire seçenekleri olarak görülmektedir. Gelişen ekonomik yapı ile birlikte şehirde yapılan evlerin kalitesinde ve sayısında artış görülmektedir. Sosyal anlamda da ilerlemeyi destekleyen bu gelişmeler şehrin tercih edilen bir şehir olmasını desteklemektedir. Bu gelişmeler ışığında Kırıkkale satılık daire arayışında olanlar için pek çok seçenek sunmakta ve talepleri arttırmaktadır. Kırıkkale içerisinde son yıllarda site ve benzeri konut projeleri geliştirilmekte ve inşa edilmektedir. Günümüzde müstakil binalardan daha fazla tercih edilen bu tarz apartman şeklindeki siteler insanların ihtiyaçlarını daha iyi şekilde karşılamaktadır. Bu tercih değişimi nedeniyle artık Kırıkkale içerisinde de, ev değiştirmek isteyen kişiler güvenlik ve sosyal imkanları olan sitelere yönelmektedir. Bu alana yönelen müteahhit firmalar sayesinde Kırıkkale satılık ev seçeneklerinde artış sağlanmaktadır.
Son olarak Kırıkkale satılık daire seçeneklerinin değerlendirilmesi için etkili olacak saydığımız pek çok unsurun yanında şehir tarihi ve kültürel değerlerle de dikkat çekmektedir.
Kırıkkale’nin tarihi ve kültürel değeri
İl merkezi ve merkez ilçe ile birlikte tüm şehirde pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Sulu Mağara, çok eski bir doğal yapı olması ile yıl boyunca ziyaretçi ağırlamaktadır. Yarı yapay olan bu mağara, duvarların şekillendirilmesi ile bugünkü halini almıştır. Bölgede gezilip görülecek yerler arasında Hasan Dede Camisi ve Türbesi de bulunmaktadır. 1600’lü yıllardan kalan bu cami, taş mimarisi ve kemerleri ile dikkat çekmektedir. İlçede bulunan en eski yapılardan biri de demir çağından kalma kaya mezarlarıdır ve görülmeye değerdir. Ceritkale kaya mezarları merkeze yakın bir konumdadır. Tarihi unsurlar arasında Cumhuriyet dönemi ile ilgili de pek çok eser bulunmaktadır. Ankara’nın başkent olması ve sonrasındaki süreçte pek çok yapı bu şehirde inşa edilmiştir. Bu yapılardan birisi makine kimya işletmesine ait olan silah fabrikasıdır. Bu silah fabrikası içerisinde bulunan müze içerisindeki onlarca farklı ve eski silah, tarihe meraklı kişiler için dikkat çekici yerler arasında bulunmaktadır. Şehir sınırları içerisinde bunlara ek olarak Çeşnigir Köprüsü, Karaahmetli Tabiat Parkı, Tarihi Konağı ve diğer tarihi yapıları ile pek çok güzel eser bulunmaktadır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım