Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kırşehir Satılık Daire

(94 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı119.883 - 199.805 TL
26,82 Yıl
250.000 TL
KIRŞEHİR MERKEZ YENİCE MAH.SATILIK 3+1 DAİRE
Cengiz Sönmez
Yenice, Merkez
3+1
5gün önce
150 m²
208.000 TL
Acil satılık daire
Mehmet Bulut
Medrese, Merkez
3+1
3gün önce
150 m²
265.000 TL
hastane arkası süper daire
Mehmet Bulut
Aşıkpaşa, Merkez
3+1
3gün önce
155 m²
190.000 TL
ahi kent sitesinde süper lüks daireler
Mehmet Bulut
Medrese, Merkez
3+1
4gün önce
168 m²
180.000 TL
DUBLEKS DAİRE
Mehmet Bulut
Yenice, Merkez
5gün önce
180 m²
165.000 TL
LÜKS DAİRE
Mehmet Bulut
Kervansaray, Merkez
5gün önce
130 m²
245.000 TL
3+1 lüks daire
Mehmet Bulut
Yenice, Merkez
3+1
4gün önce
130 m²
240.000 TL
satılık lüks daire
Mehmet Bulut
Aşıkpaşa, Merkez
3+1
4gün önce
155 m²
265.000 TL
kaçırılmayacak 3+1 4+1 lüks daireler
Mehmet Bulut
Kervansaray, Merkez
3+1
4gün önce
150 m²
195.000 TL
kaçırılmacayacak daire
Mehmet Bulut
Kervansaray, Merkez
3+1
4gün önce
150 m²
280.000 TL
çok ferah ve geniş süper daire
Mehmet Bulut
Yenice, Merkez
4+1
7gün önce
185 m²
240.000 TL
KIRŞEHİR MERKEZ SATILIK DUBLEX
Özgür Öncül
Medrese, Merkez
5+1
6gün önce
230 m²
185.000 TL
çok acill satılık daire
Mehmet Bulut
Yenice, Merkez
3+1
9.9.2019
135 m²

Kırşehir Satılık Daire Fiyatları

Kırşehir şehrinde satılık daire fiyatları Kırşehir Merkez bölgesinde 159.065 TL'den başlayarak, Kırşehir Merkez taraflarında 159.065 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kırşehir geneli ortalama fiyatı 163.849 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 160.108 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %13,22, son 10 yılda ise %88.63 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 27 yıl olarak görülmüştür.

Kırşehir Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Kırşehir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Kırşehir satılık daire
Kırşehir satılık daire seçeneklerini değerlendirerek; satılık evler içerisinde bütçeniz doğrultusunda taleplerinizi karşılayacak, en iyi eve sahip olabilirsiniz.

Kızılırmak havzası içerisinde yer alan Kırşehir'in tarihi Hitit dönemine kadar uzanıyor. Kapadokya bölgesi şehrin güneyinde bulunurken Kırşehir, inanç turizmi bakımından da büyük bir potansiyele sahip.
5000 yıllık bir geçmişe sahip olması nedeni ile tarih boyunca Ahiyuva, Su Şehri, Makissos ve Gülşehri gibi isimler ile anıldı. Anadolu Selçuklu döneminin en ünlü gözlem evi olan Cacabey Rasathanesi de Kırşehir'in tarihi dokusunu zenginleştiren yapılar arasında geliyor.
Kırşehir, Kapadokya’ya yakınlığı, tarihi yapısı ve bünyesinde yer alan Ahi Evran Üniversitesi ile yatırım ya da oturum amaçlı konut alımı düşünenler için zengin alternatifler sunuyor.

Kırşehir'de hangi ilçeler neler vaat ediyor?
2014 yılında hayata geçirilmiş olan Kent Park projesi ile özellikle park çevresinde ve parkın bulunduğu Nasuhdede Mahallesi yerleşim için en çok tercih edilen mahalle oldu. Kırşehir Devlet Hastanesi de Kervansaray Mahallesinde bulunan satılık evlerin daha çok talep görmesini sağlıyor.
Karıncalı Mahallesi, Ahievran Mahallesi ve Nasuhdede Mahallesi Merkez ilçesinde bağlı ve lüks seçeneklere sahip mahalleler içerisinde sayılıyor. Ayrıca bahsi geçen mahalleler Kırşehir satılık daire fiyat ortalamasının üzerinde konutlara sahip.
Kırşehir satılık daire fiyatlarının ortalamanın altında olduğu yerler arasında ise yine Merkez ilçesine bağlı Kındam Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Güldiken Mahallesi ve Gölhisar Mahallesi sayılabilir. Ayrıca ilçe bazında değerlendirildiğinde ise Mucur ve Çiçekdağı'ında bulunan satılık evler uygun fiyatlı konut arayanlara geniş seçenekler sunuyor.
Çiçekdağı ilçesinde Bağlarbaşı Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi, Mucur'da ise Osmangazi Mahallesi ve Yenice Mahallesi dar gelirli alıcıya hitap ediyor.

Kırşehir'de okula yakın satılık daireler
Kırşehir satılık daire olanakları değerlendirilirken okul kriteri aileler için öncelikli oluyor. Şehrin en prestijli liselerinden olan Kırşehir Lisesi Aşık Paşa Mahallesi’nde bulunuyor. Bu neden ile Aşık Paşa Mahallesi gibi Medrese Mahallesi ve Aşık Paşa Bulvarı üzerinde bulunan satılık daireler talep görüyor. Çevrede lisenin dışında Cumhuriyet ilköğretim okulunun da bulunması mahallenin tercih edilirliğini arttırıyor.
Bağlarbaşı Mahallesi ve Kayabaşı Mahallesi de hem ilkokulların hem de meslek liselerinin yoğunlukta olduğu yerlerden olduğu için satılık ev seçenekleri ilgi görüyor. Şehrin tek öğretmen lisesi olan Anadolu Öğretmen Lisesi ise Çukurçayır Mahallesinde eğitim veriyor.
Yatırım amacı ile alınan konutlar hızlı kiraya verilecek ilçe ve mahallelerden seçilirse kısa sürede geri dönüş sağlanabilir. Üniversiteye olan konum konutun hızlı kiraya verilmesinde en etkili kriterler arasında yer alır.
Önceleri Gazi Üniversitesi’ne bağlı iken 2006 yılında bağımsız bir üniversite haline gelen Ahi Evran Üniversitesi artık daha çok öğrenciye eğitim veriyor. Üniversitenin merkez kampüsü Bağbaşı Mahallesinde bulunuyor. Ahi Evran Mahallesi’nde ise Sağlık Hizmetleri Bölümü yer alıyor. Üniversite öğrencileri de kiralık daire seçimini bölümlerin ve merkez kampüsün yakınında bulunan bu mahallelerden yapıyor. Talebin yüksek olması Bağbaşı, Ahi Evran, Aşık Paşa ve Medrese Mahallesi’nde bulunan konut fiyatlarının Kırşehir satılık daire fiyatlarının üzerinde olmasının nedenleri arasında gösteriliyor.

Kırşehir'in tarihi yapısı
Tarihi camilerinden yeraltı şehirlerine kadar uygarlıklar şehri olarak tanınan Kırşehir'de farklı kültürlerin ayak izine rastlamak mümkün. Mucur yer altı şehri Roma döneminde Hıristiyanlığın yayıldığı zamanlarda saklanmak için kayaların oyulması ile ortaya çıkan bir yapı. Aşık Paşa Türbesi ve Ahi Evran Cami ise Anadolu Selçuklu dönemini yansıtan en özel mimari yapılar arasında gösteriliyor. Şehrin mimarı dokusuna zenginlik katan bu eserler aynı zamanda turizmin son yıllarda canlanmasının da temel faktörü.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım