Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Konak Kiralık Dükkan / Mağaza

(55 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.153 - 1.921 TL
15,07 Yıl
1.250 TL
Mihatpaşa Cadde Üzeri kiralık Dükkan
Abdullah Aktül
Mithatpaşa, Konak
5gün önce
45 m²
Etiketli İlanlar

İzmir / Konak Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Konak kiralık daire fiyat artışı %408,39 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %487,82 oldu.

2018 yılında Konak ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.272,00 TL iken, bu yıl için Konak kiralık ev ortalama fiyatı 1.412,00 TL oldu.

Konak ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %11,01 artış gösterdi.

İzmir Konak kiralık dükkân/mağaza
İşletmenizi herhangi bir ortamda stratejik olarak konumlandırmanın önemini göz önünde tutuyorsanız Konak kiralık dükkân/mağaza seçeneklerini değerlendirmeye hazırsınız demektir. Kiralık dükkânlar tüm avantajlarıyla sizi bekliyor.
İzmir il sınırları içerisinde bulunan ve şehrin merkez ilçesi olan Konak, en eski yerleşim ve turistik alanlarından biridir. Kuzeyinde Bayraklı, doğusunda Bornova, güneyinde Buca ve Karabağlar, batısında Balçova ilçeleri bulunmaktadır. İzmir’in en kalabalık ilçelerinden biri olan Konak, İzmir’de yaşayan insanların kent merkezinden vazgeçememesinin avantajını yaşamaktadır. Diğer merkez ilçelere göre karşılaştırıldığında, Konak ilçesinde bulunan gayrimenkullerin yapı olarak eski olmasına rağmen, gayrimenkul piyasasının sürekli artan bir eğilimde devam etmesi, Konak kiralık dükkân/mağaza fiyatlarının da ortalamanın üzerinde kalmasına sebep olmaktadır.
İzmir’in giderek artan nüfusundan dolayı her gün daha da önem kazanan ulaşım konusunda, Konak ilçesinin şehir içi otobüs servislerinin merkezi konumunda bulunması, aynı zamanda İZBAN ve vapur alternatiflerinin diğer ilçelerden ulaşımı kolaylaştırması kiralık mağaza sahipleri için hem ulaşım yönünden, hem de ekonomik yönden bir fırsata dönüşmektedir.
Bunların yanında İzmir’in hem kültürel anlamda barındırdığı tarihi geçmişi, hem de Akdeniz ikliminde yer almasından dolayı Türkiye’nin önde gelen turizm gelirini sağlayan şehirlerinden birisi olması Konak kiralık dükkân/mağaza sahiplerine kiralık mağazaları vazgeçilmez kılmaktadır.
İzmir Konak’da dükkân/mağaza kiralamanın önemi nedir?
Bir dükkân kiralamada en önemli unsur mevcut konumdur. Bu sebeple kiralayacağınız dükkânın konumu, nüfusun yoğun, ulaşımın rahat olduğu bir bölgede olması gerekmektedir.
İzmir ili yılın ortalama 10 ayını güneşli geçirmektedir. Ege kıyısının tam ortasında, birçok doğal güzelliğe sahip bir coğrafi konumda yer almaktadır. Aynı zamanda bu konuma bağlı olarak doğu ve batı kültürlerinin bir araya gelmesi ve tarihsel geçmişi ile ortaya çıkan muazzam kültürü ile de hem yerli hem yabancı turistin, yaz tatilleri dışında kültürel ziyaretleri için de göz önünde bulunan şehirlerden biri olmuştur.
Konak ilçesinde bulunan Konak Meydanı ise, İzmir denince akla gelen ilk yerlerden olup, Konak Saat Kulesi ise İzmir’in simgesi olarak görülmektedir. Konak meydanı çevresinde bulunan Konak Cami, İzmir Atatürk Evi, St.Polikarp Kilisesi ve daha birçok tarihi mekân kültür gezisi yapanların uğrak yerlerinden olmuştur. Ayrıca her yıl İzmir merkezde birçok fuar ve sergiye ev sahipliği yapan İzmir Enternasyonal Fuarı birçok turisti kendisine çekmektedir. Bunların yanında her ihtiyaca tek bir yerden, daha uygun fiyatlarla cevap verebilen Konak’da bulunan Kemeraltı Çarşısı hem İzmir halkının alışveriş için vazgeçemediği bir yer olmuş, hem de tarihi dokusuyla yabancı turistin gezerek alışveriş yaptığı bir turistik mekân olmuştur.
Yakın çevrede bulunan Konak Vapur iskelesi, havayolundan direkt ulaşım sağlayan metro hattı, yurtdışından gelen büyük yolcu gemilerinin mola yeri olan Alsancak Limanı, Konak’a ulaşım konusunda büyük kolaylıklar sağlamakla birlikte; ticaret ve turizm faaliyetleri için Konak ilçesini uğrak bir yer konumunda olmasını sağlamıştır.
Tüm bunları göz önüne aldığımızda Konak kiralık dükkân/mağaza için, özellikle turizm sezonu ile birlikte, yılın 4 mevsimi bu bölge sürekli canlılık arz etmektedir.
Hangi kiralık mağazalar İzmir Konak’da avantaj sağlar?
Konak kiralık dükkân/mağaza arayışını özellikle kalabalık veya turistik bölge olması sebebiyle sürdüren kiracılar, hediyelik eşya veya yöresel ürün gibi, bu ve benzeri ürünlerin satışını yapan bir dükkan işletebilirler. Bunun dışında İzmirliler ise daha çok ucuz elektronik alışverişi, giyim, okul alışverişi gibi toptan alımlar için Konak’ta bulunan dükkânları tercih etmektedir. Aynı zamanda bu bölgenin iş yeri merkezi olması ve her gün yüzlerce kişinin çalışmak için Konak’a gelmesi sebebiyle, kiralık dükkânlar küçük esnaf lokantacılığı olarak kullanıldığında da geniş bir müşteri kitlesine sahip olmaktadır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım