Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Korkuteli Kiralık Daire

(13 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı342 - 570 TL
26,05 Yıl
500 TL
Korkuteli Aşağıpazar'da Kiralık Daire
İsmail Karaca
PinAşağıpazar, Korkuteli
500 TL
Daire
2 + 1
7gün önce
600 TL
Kiremitli Mahallesinde 3+1 Kaloriferli Kiralık İSMAİL YAKALI'dan
PinKiremitli, Korkuteli
600 TL
Daire
3 + 1
2.1.2019
500 TL
Kiremitli Mahallesinde 1+1 Sıfır Kiralık Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinKiremitli, Korkuteli
500 TL
Daire
1 + 1
2.1.2019
600 TL
Kiremitli Mahallesinde 2+1 Sıfır Kiralık Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinKiremitli, Korkuteli
600 TL
Daire
2 + 1
2.1.2019
650 TL
FENERCİ EMLAK'tan Merkezde Kaloriferli 2.Kat 3+1 Kiralık Daire
Ramazan Zeybekoğlu
PinKiremitli, Korkuteli
650 TL
Daire
3 + 1
4.1.2019
550 TL
FENERCİ EMLAK'dan Eşyalı 2+1 Kiralık Kullanışlı Cazip Daire
Ramazan Zeybekoğlu
PinAşağıpazar, Korkuteli
550 TL
Daire
2 + 1
4.1.2019
450 TL
Karşıyaka Mahallesinde 2+1 Müstakil Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinKarşıyaka, Korkuteli
450 TL
Daire
2 + 1
1.1.2019
375 TL
Yeni Mahallede 2+1 Masrafsız Kiralık Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinYeni, Korkuteli
375 TL
Daire
2 + 1
30.12.2018
350 TL
Yeni Mahallede 3+1 Geniş Güney Cephe Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinYeni, Korkuteli
350 TL
Daire
3 + 1
17.12.2018
600 TL
Kiremitli Mahallesinde 2+1 Eşyalı Geniş Daire İSMAİL YAKALI'dann
PinKiremitli, Korkuteli
600 TL
Daire
2 + 1
17.12.2018
600 TL
Yeni Mahallede 1+1 Ful Eşyalı Kiralık Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinYeni, Korkuteli
600 TL
Daire
1 + 1
17.12.2018
600 TL
Karşıyaka Mahallesinde 3+1 Kiralık Geniş Daire İSMAİL YAKALI'dan
PinKarşıyaka, Korkuteli
600 TL
Daire
3 + 1
2gün önce
750 TL
Korkuteli Asagipazar'da 3+1 Sıfır 135 metrekare kiralık Daire
Mustafa Kandak
PinAşağıpazar, Korkuteli
750 TL
Daire
3 + 1
Bugün

Korkuteli Kiralık Daire Fiyatları

Antalya şehrinde kiralık daire fiyatları Aşağıpazar bölgesinde 424 TL'den başlayarak, Aşağıpazar taraflarında 424 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Korkuteli geneli ortalama fiyatı 469 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 459 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %0,46, son 10 yılda ise %65.38 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 26 yıl olarak görülmüştür.

Korkuteli Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Korkuteli şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Korkuteli kiralık daire
Bütçe ve kriterlerinize uygun Korkuteli kiralık daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kiralık daireler geniş seçenekleri ile bu ilçede sizi bekliyor.
Korkuetli, Antalya’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Kumluca, güneyde Elmalı ilçeleri güneybatıda Muğla, batı ve kuzeyde de Burdur illerine komşudur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1020 metre olduğu için Antalya’nın sıcak ve nemli havası bu bölgede pek gözlenmez. İlçenin başlıca geçim kaynağı tarımdır. Elma, armut, üzüm, buğday, arpa, fasulye, ayçiçeği, nohut, yulaf, şeker pancarı gibi tarımsal ürünler Korkuteli’nde üretilmektedir. Tarım alanında yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde ilçedeki kalkınma hızlanarak büyümüştür. Bu gelişmeler sayesinde Korkuteli ilçe merkezinin yanı sıra köylerde ve kasabalarda yapılan modern konutlarla Korkuteli kiralık daire seçeneklerini artmıştır.
Neden Korkuteli’den kiralık daire tutmalısınız?
İlçede son dönemde yeni yapılaşma ile yapı denetimli Korkuteli kiralık daire seçeneklerini artırmıştır. İlanlar arasında 2+1 ve 3+1 ve daha farklı oda sayılarına sahip kiralık daireler görebilirsiniz. Kiralık daireler için talep edilen fiyatlar binanın yaşı, yapısı ve merkeze olan mesafesine göre değişiklik göstermektedir. İlçenin artan nüfusu ve üniversite yerleşkesi nedeniyle ulaşım alanında alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti veren Korkuteli Otogarı’ndan şehir içi ve çevre ilçelere ulaşımınızı minibüs ve taksilerle gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Korkuteli Devlet Hastanesi ve Özel Medi Yaşam Hastanesi ilçede sağlık hizmet veren tam teşekküllü sağlık kurumlarıdır. Korkuteli’nin doğu kesiminde bulunan Güllük Dağı Milli Parkı’na giderek zengin, doğal ve tarihsel değerleri görebilirsiniz. Güllük Dağı Milli Parkı’nın içinde piknik ve park alanları bulunmaktadır. Hafta sonu ailenizle ve arkadaşlarınızla gelip, ilkbahar ve yaz aylarında bu milli parkı gezmenin yanı sıra piknik ya da kamp yapabilirsiniz.
Korkuteli’de kiralık dairelere yakın okullar nerede?
Çocuğu olan aileler kiralık ev ararken okullara yakın lokasyonda yer alan konutları tercih etmektedirler. Bu kritere önem verenler için; Aşağıpazar mahallesi sınırları içinde; Arif Cebeci Ortaokulu, Hacı Ethem – Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi yer alamaktadır. Yeni Mahalle ve Kiremitli mahallesi sınırları içinde ise; Yaşar Sadi Tekin İlköğretim Okulu, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi ve Korkuteli Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Bu okulların dışında da Korkuteli’nde eğitim ve öğretim veren farklı okullar da hizmet vermektedirler.
Korkuteli kiralık daire seçeneklerinde nelere dikkat etmelisiniz?
Korkuetli kiralık daire ilanlarına bakarken güvenli inşa edilen sıfır yapıları tercih etmeniz; hayatınıza konfor katabilir. Kiralayacağınız gayrimenkul tercihini iş, okul, alışveriş ve sağlık kuruluşlarına yakın olan bölgeleri seçmeniz avantajınıza olacaktır. Ev sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Kira tutarı, ödeme tarihi, depozito ve evi ne şekilde aldığınıza dair bilgilerin yer aldığı maddeleri mutlaka kira sözleşmenize eklemelisiniz. Kira sözleşmesi imzalayacağınız kişinin gerçek ev sahibi olup olmadığını tapu dairesi kayıtlarından teyit etmelisiniz.
Korkuteli’de üniversiteye yakın kiralık evler nerede?
Akdeniz Üniversitesi, Korkuteli Meslek Yüksek Okulu, Korkuteli ilçesinin Uzunoluk Mahallesi’nde bulunmaktadır. Bu üniversitede eğitim gören öğrenciler Uzunoluk Mahallesi ve Kiremitli Mahallesi sınırları içinde bulunan evleri kiralayarak barınma ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
Korkuteli’de kiralık daire bulmak için doğru ay hangisi?
Korkuteli’nde emlak piyasası yaz sezonun yaklaşmasıyla nisan ve mayıs aylarından itibaren canlılık kazanmaya başlar. Yayla turizminin başkenti olarak anılan Korkuteli, yazın Antalya’nın sıcak ve neminden bunalanların göç ettiği ilçedir. Bu sayede Korkuteli kiralık daire seçenekleri hızla tükenebilmektedir. Okulların kapanmasıyla birlikte de kiralık evler bir hayli rağbet görmektedir. Kış ayları ile birlikte bölgede kiralık daire aramaya başlamanız bütçeniz için de olumlu sonuçlar içerir. Emlak sezonunun düşük olduğu kış aylarında kiralar da kısmen daha uygun olabilir. Ama geniş seçenekler için, mayıs ayından sonra ilanlara göz atmalısınız.

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım