Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Küçükçekmece Kiralık Villa

(1 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.379 - 2.299 TL
17,15 Yıl
2.750 TL
HALKALI İSTASYON YARIMBURGAZ MEVKİ YEŞİL SİTE 240m KİRALIK VİLLA
PinYarımburgaz, Küçükçekmece
2.750 TL
Villa
4 + 2
3.5.2019

İstanbul / Küçükçekmece Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Küçükçekmece kiralık daire fiyat artışı %380,73 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %396,40 oldu.

2018 yılında Küçükçekmece ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.742,00 TL iken, bu yıl için Küçükçekmece kiralık ev ortalama fiyatı 1.822,00 TL oldu.

Küçükçekmece ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %4,59 artış gösterdi.

Küçükçekmece kiralık villa
Küçükçekmece kiralık villa seçeneklerine göz atarak sizler de istediğiniz gibi bir yaşama sahip olma fırsatı yakalayabilirsiniz.
Küçükçekmece ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında yer almaktadır. Küçükçekmece Avcılar, Başakşehir, Esenler, Bağcılar, Bahçelievler ve Bakırköy, ilçeleri ile komşudur. Asya-Avrupa bağlantısını sağlayan TEM-E80 ve D100 gibi önemli karayollarının üzerinde bulunan Küçükçekmece ilçesi, Sirkeci merkezli olan Avrupa’ya uzanan demiryolu ağının da üzerinde yer almaktadır. Küçükçekmece, Atatürk Havalimanı’na 2 km mesafededir. İlçede otobüs, minibüs ve dolmuş gibi toplu taşıma hatları bulunmaktadır. Son yıllarda satılık ev fiyatlarındaki artış nedeniyle kiralık ev seçenekleri daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Bölgede; 4+1, 4+2 ve 5+2 Küçükçekmece kiralık villa seçenekleri bulunmaktadır. Küçükçekmece kiralık villa fiyatları gayrimenkulun yaşı, oda sayısı ve evin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.
Neden Küçükçekmece’de villa kiralamalısınız?
Küçükçekmece kiralık villa ilanlarına bakarken tamamen kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda ilginizi çeken villa ilanlarına yönelebilirsiniz. Kültür ve sanat etkinliklerini sıkı takip edenlerdenseniz Küçükçekmece ilçesi sizin için doğru adres. Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, YKB Gösteri Merkezi, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi bu bölgede yer almaktadır. Bu merkezler çok amaçlı tasarlanmış salonları, sergi salonu, fuaye, derslikler, kütüphane ve spor salonlarıyla modern bir yaşam merkezi olarak bölge halkına hizmet vermektedir. Türkiye'nin en modern Kültür ve Sanat Merkezi unvanına sahip olan, aynı zamanda bir kültür kompleksi olma özelliğini taşıyan Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi de bu ilçede yer almaktadır. D-100’e olan bağlantısı ve otobüs, minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının birçok farklı noktada bulunan durakları sayesinde yoğun gündelik yaşantınızda zamandan kazanabilirsiniz. Küçükçekmece’deki kiralık villalar, bireylerin yaşam kalitesine ve standartlarına olumlu etkiler sağlamakla beraber hastanelere yakın olması nedeniyle de tercih edilmektedir. İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Küçükçekmece halkına hizmet vermektedir. Devlet Hastanesinin yanı sıra Özel Akgün Tem Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Özel Sefaköy Vera Tıp Merkezi gibi sağlık kuruluşları Küçükçekmece ilçesinde bulunmaktadır.
Küçükçekmece’de kiralık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Küçükçekmece kiralık villa ilanlarına bakarken evinizden işinize gitmek için en yakın durakta olan gayrimenkulleri tercih etmelisiniz. Yoğun İstanbul trafiğinde ulaşım konusunda hız ve zamandan tasarruf etmek bir hayli önemlidir. Bulduğunuz kiralık gayrimenkulun ısı yalıtımı ve deprem dayanıklılık testinin olup olmadığını araştırmalısınız. Kiralayacağınız ev için borç sorgulaması yapmalısınız. Kira sözleşmesinde yer alması gereken hususları not ederek kendinize bir liste oluşturup sözleşmeyi incelemelisiniz. Kira meblağı, depozito miktarı, sözleşme süresi ve sözleşmenin yenilenmesi durumundaki kira artış oranını mutlaka belirtin. Kiralanan villanın sahibini ve mülkün adres bilgilerinin doğruluğunu Tapu Dairesi kayıtlarından mutlaka soruşturun. Mümkünse kira sözleşmesini noter huzurunda yapın. Kiraları elden değil banka aracılığyla ev sahibine ödeyip, dekontlarınızı saklayın.

Küçükçekmece’de okula yakın kiralık villalar nerede?
Çocuklu ailelerin gayrimenkul tercihi okula yakın lokasyonlarda yer alan kiralık evlerden yana olmaktadır. Küçükçekmece’de ilk ve orta düzeyde eğitim veren devlet okullarının yanı sıra özel okullar da bulunmaktadır. Küçükçekmece’de bulunan okullardan bazıları Özel Uğur İlköğretim Okulu, Özel Bilge İlköğretim okulu ve Toki İlköğretim Okulu’dur. Üniversitelere öğrenci yerleştirme başarısına göre Atakent Mahallesi’nde bulunan Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi ve Gazi Anadolu Lisesi ise bölgenin başarılı eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Küçükçekmece’de üniversiteye yakın kiralık villalar nerede?
Üniversite öğrencileri zamandan tasarruf etmek ve günlerinin büyük bir kısmını yollarda geçirmemek için kampüslerine yakın gayrimenkulleri tercih etmektedirler. Küçükçekmece Beşyol Mahallesi’nde İstanbul Aydın Üniversitesi, Halkalı sınırları içerisinde de İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi eğitim-öğretim hizmeti vermektedirler.

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım