Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Malatya Satılık Dükkan / Mağaza

(61 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Malatya

100 m² Satış Aralığı108.297 - 180.495 TL
21,43 Yıl
360.000 TL
Miraç İş Merkezinde Müthiş Fırsat!!
Sarıcıoğlu, Battalgazi
6gün önce
250 m²
485.000 TL
WORLDKEY ODT 'DEN ÖZALPER'DE SATILIK DÜKKAN
Özalper, Yeşilyurt
6.9.2019
265 m²
399.000 TL
Gündem Emlaktan Özalperde Satılık Sıfır İşyeri
Gündem Gayrimenkul
Özalper, Yeşilyurt
2gün önce
85 m²
1.050.000 TL
mukemmel konumda satilik dukkan
Erol Batçıoğlu
Tecde, Yeşilyurt
11.9.2019
175 m²
1.350.000 TL
Yeşilyurt Tecde'de Satılık Dükkan / Mağaza
Ercan Sağdıç
Tecde, Yeşilyurt
6gün önce
247 m²
7.000.000 TL
TÜRKİTEM EMLAK DAN KİRACILI SATILIK DÜKKAN
Murat Kılıç
Paşaköşkü, Battalgazi
10.9.2019
3000 m²
385.000 TL
Eski maliye civarında 140m dükkan
Tekgöz Gayrimenkul
Hamidiye, Battalgazi
7gün önce
140 m²
565.000 TL
SARAY MAHALLESİNDE SATILIK DÜKKAN
Zeynep Öztorun
Saray, Battalgazi
2.9.2019
500 m²
700.000 TL
YAKINCA'DA ASMA KATLI SATILIK DÜKKAN
Yakınca, Yeşilyurt
31.8.2019
120 m²
200.000 TL
CEMALGÜRSEL'DE ASMA KATLI SATILIK DÜKKAN
Zeynep Öztorun
Cemalgürsel, Yeşilyurt
26.8.2019
80 m²
300.000 TL
Yeşilyurt İlyas'da Satılık 2 Dükkan
Bahçesaray Gayrimenkul &danışmanlık
İlyas, Yeşilyurt
29.8.2019
295 m²

Malatya Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Malatya satılık daire fiyat artışı %108,50 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Malatya ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 111.511,00 TL iken, bu yıl için Malatya satılık ev ortalama fiyatı 131.008,00 TL oldu.

Malatya ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.310 TL'dir. Malatya ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %17,48 artış gösterdi.

Malatya satılık dükkan/mağaza
Malatya satılık dükkan/mağaza arayışınızda amacınıza en uygun seçenekleri değerlendirebilir; detaylı fiyat incelemesi yaparak bütçenize en uygun mağazayı bulabilirsiniz.
Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri, Evliya Çelebi’nin övgüyle söz ettiği şehir, kayısı cenneti Malatya, konumu itibariyle Anadolu ve Ortadoğu arasında kavşak noktasıdır. Tarihi paleolitik çağa kadar uzanan şehir, geçiş yolları üzerinde bulunması ve verimli bir ova olması nedeniyle tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Şehrin en büyük ekonomik girdisini yaratan kayısının yanı sıra devlet teşvikleri, ulaşım için uygun konumu ve girişimcilerin şehre olan talebi sayesinde Malatya ili hem ticaret hem de sanayi alanında her geçen yıl gelişmektedir. Aramakta olduğunuz Malatya satılık dükkan/mağaza için en doğru seçimi belli kriterler doğrultusunda seçenekleri inceleyerek yapabilirsiniz.
Malatya’da satılık dükkan/mağaza ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Malatya satılık dükkan/mağaza aramanızda ticari amaçla kullanılacak satılık dükkanlar arasında doğru konumlanmış dükkan seçimi, yatırımınızın getirisini artıracak en önemli faktördür. Öncelikle alacağınız dükkan ya da mağazayı hangi amaçla kullanacağınızı belirlerseniz konum seçimi de kolaylaşacaktır. Örneğin yatırım amaçlı alınan bir dükkan için nüfusun yoğunlaştığı, sosyal alanlara yakın bir bölgede bulunması kira getirisini artıracak ve ileride yüksek değerden satışını kolaylaştıracaktır. Fakat amacınız kiraya vermek değil de kullanmaksa ne tür bir ticaret yapacağınız doğru seçimi yapabilmeniz için size yol gösterecektir. Örneğin hedefiniz çocuk ürünlerinin satıldığı bir mağaza açmaksa okulların yakınında, daha çok ailelerin oturduğu yerlerde satılık mağazalar aramanız doğru olacaktır. Malatya satılık dükkan/mağaza seçeneklerine göz atarken, bu konuda acele etmemeli, şehrin demografik bilgilerine hakim olmalısınız.
Konum seçimi yaparken elbette sadece yakın çevrede neler olduğu bilgisi yeterli olmayabilir. Malatya satılık dükkan/mağaza seçenekleri arasından bir dükkan ya da mağaza belirlerken amacınız ticaret olduğu için insanların kolaylıkla görebileceği ve ulaşabileceği yerlerden seçim yapılması insan sirkülasyonunu artıracaktır. Ayrıca cephesi büyük olan dükkanlar ve mağazalar büyük vitrin avantajını kullanarak daha fazla kişiyi çekebilmektedir.
Neden Malatya’da satılık dükkan/mağaza almalısınız?
Malatya ili gelişmekte olan ve nüfusu artış gösteren illerimizdendir. Özellikle ilin konumu ve ulaşım imkanları yatırımcıların dikkatini çeken ve bölgede ticari hayatı canlandıran faktörlerdir. Kara, hava ve demiryolu ile ulaşım imkanları Malatya’yı kavşak noktası haline getirerek bölgesinde ulaşım konusunda üst sıralara taşımaktadır. İl içerisinde her mahallenin kara yolu ile bağlantısı kurulmuştur. Böylece Malatya satılık dükkan/mağaza seçiminde en önemli faktörlerden olan ulaşım imkanı, şehirdeki yol bağlantıları sayesinde sorun olmaktan çıkmıştır.
Malatya’da ekonomik düzey de artış göstermekte ve buna bağlı olarak alım gücü artmaktadır. Bu da ticaret hayatını giderek canlandırmakta ve şehri yatırımcılar için cazip bir yer haline getirmektedir.
Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile turizm konusunda da potansiyel sahibi olan şehirde Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan kalma yapılar ve daha eski medeniyetlere ait yerleşimler Malatya dışından insanları şehre çekmektedir. Mesire yerleri, doğal pınarları, mağara ve şelalesi yine turistlerin ilgisini çeken yerlerdendir. Ayrıca Balaban, Harap Şehir ve İspendere içmeleri bazı sağlık sorunlarına iyi geldiği için sağlık turizmini de artırmaktadır. Bu doğal ve yapısal güzellikleri il dışından görmeye gelen turistler sayesinde Malatya’nın ticari hayatı daha da canlanmaktadır. İnönü üniversitesinin ilçelerde kurulu yerleşkeleri ve merkez kampüsü de genç nüfusun şehirde aktif olmasını sağlamakta ve ticari hayata artan bir katkı sağlamaktadır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım