Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Malatya Yeşilyurt Kiralık Daire

(14 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı453 - 755 TL
23,21 Yıl
1.600 TL
FAHRİKAYANDA KİRALIK DAİRE SİTE
Muharrem Korkmaz
Çilesiz, Yeşilyurt
4+1
3gün önce
210 m²
800 TL
tecde şentepe de kiralık eşyalı daire
Muharrem Korkmaz
Gedik, Yeşilyurt
2+1
3gün önce
120 m²
750 TL
Yeşilyurt Özalper'de Kiralık
Funda Değdaş
Özalper, Yeşilyurt
2+1
4gün önce
130 m²
1.800 TL
FAHRİ KAYAHAN ANA CADDEDE LÜKS 4+1 DAİRE
Ramazan Bayındır
Çilesiz, Yeşilyurt
4+1
5gün önce
240 m²
1.250 TL
Yeşilyurt Cemalgürsel'de Kiralık Daire
Ömer Şahin Gayrimenkul
Cemalgürsel, Yeşilyurt
3+1
5gün önce
170 m²
1.600 TL
Yeşilyurt TECDE  Kiralık Daire
Funda Değdaş
Tecde, Yeşilyurt
4+1
6.9.2019
200 m²
1.300 TL
YÜKSEL EMLAKTAN BOSTANBAŞINDA KİRALIK 4+1
Yüksel Emlak & Gayrimenkul
Bostanbaşı, Yeşilyurt
4+1
29.8.2019
235 m²
1.400 TL
GÜNGÖR CADDESİNDE SIFIR KİRALIK DAİRELER
Yüksel Emlak & Gayrimenkul
Karakavak, Yeşilyurt
3+1
4gün önce
185 m²
1.200 TL
TECDE MH DE FULL YAPILI ARAKAT LÜKS KİRALIK DAİRE
Birbey Emlak & Gayrimenkul
Tecde, Yeşilyurt
3+1
3.5.2019
180 m²
1.100 TL
MALATYA DA HER BÖLGEDE KİRALIK DAİRELER
Birbey Emlak & Gayrimenkul
Tecde, Yeşilyurt
3+1
1.5.2019
180 m²
Etiketli İlanlar

Yeşilyurt Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Yeşilyurt geneli ortalama fiyatı 608 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 595 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %18,20, son 10 yılda ise %76.42 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.


Malatya Yeşilyurt kiralık daire
Malatya Yeşilyurt kiralık daire seçenekleri, geniş portföy seçeneğiyle sizi ve ailenizi bekliyor. Düşlerinizdeki kiralık ev için bütçenize uygun kiralık evleri değerlendirerek; hayalinizdeki eve hemen kavuşun.

Doğu Anadolu'da, Yukarı Fırat Havzası Bölümü'nde, Malatya iline bağlı bir merkez ilçe olan Yeşilyurt; doğuda Battalgazi, batıda Akçadağ ve Doğanşehir, güneyde Çelikhan ve Adıyaman ili, kuzeyde ise Yazıhan ilçesi ile komşudur. Osmanlı döneminde Çırmıktı olarak anılan bu yerleşim birimi; Cumhuriyet'in ilanından sonra İsmet Paşa adını almış, 1957 yılında ismi Yeşilyurt olarak değiştirilmiş; 2012 yılında, Malatya'nın büyükşehir olmasıyla, Yeşilyurt merkez ilçe olmuştur. İlçeye bağlı 82 mahalle bulunmakta olup; ilçenin yüz ölçümü 1013 kilometrekaredir. Yeşilyurt ekonomisi tarım, hayvancılık, dokuma ve küçük sanayiye dayanmaktadır. Buğday, arpa, kayısı, kiraz, tütün ve üzüm; bölgede yetiştirilen başlıca ürünlerdir. İlçe özellikle dalbastı kirazı ile meşhurdur. İlçede iplik, dokuma ve hazır giyim üretimi yapan sanayi tesisleri yer almaktadır.
İlçenin bulunduğu yerde arkeolojik kazı ve araştırmalar yapılmadığı için eski çağ tarihi ile ilgili kesin bilgiler yoktur. 3 adet Organize Sanayi Bölgesi ve 2 adet Sanayi Sitesi, Yeşilyurt sınırları içindedir. Sanayi bölgesinde çalışanlar, bu bölgenin yakınlarındaki Malatya Yeşilyurt kiralık daire seçeneklerini değerlendirmektedir. Malatya Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Tren Garı Yeşilyurt sınırları içindedir. İlçede karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır.
Yeşilyurt'taki kiralık evler geniş alternatif seçenekleri ile sunulmaktadır. İhtiyaç ve bütçeler doğrultusunda; her semtte, farklı büyüklükte kiralık daireler, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yüksek talep görmektedir.

Yeşilyurt ilçesindeki parklar ve sosyal tesisler nerededir?
Derme Suyu'nun geçtiği yerlerdeki mesire alanları ile Derme Suyu’nun kaynağı olan Pınarbaşı ayrıca Gündüzbey Kasabası, Kapılık Kozluk köyü, Şabandede, Koru Deresi, Güvercin Pınarı ile Sevgi Parkı, Atılgan Parkı, Şehit Ramazan Sarıkaya Parkı ve Sema Sosyal Tesisleri, Recai Kutan Parkı - Barguzu Sosyal Tesisleri, ilçenin belli başlı tabii güzellikleri; dinlence alanlarıdır. İlçede alternatif sosyal alanların yanı sıra bir sosyal tesis oluşturulması adına, Namazgah’ın arka kısmındaki 25 dönümlük alanda ‘Gedik Kent Parkı’ inşa edilmiştir.
Çocukların eğlenmeleri için de Özalper Mahallesi'ndeki Şehit Selçuk Şahin Parkı'nın yan tarafındaki cadde trafiğe kapatılarak Çocuk Sokağı olarak yeniden yapılandırılmıştır. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacı ile yapılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Güngör Caddesi'ndeki Çilesiz Mahallesi'ndedir. Bu mahalle ve çevresindeki Malatya Yeşilyurt kiralık daire alternatifleri, özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Yeşilyurt İlçesinin Özalper, Bostanbaşı, Gedik, Kaynarca, Çilesiz ve Seyran Mahalleleri'nde yapımı tamamlanan gençlik merkezlerinde; sosyal, sanatsal ve kültürel eğitim hizmetleri sunulmaktadır. Malatya'da sadece kadınlara özel Yeşilyurt Belediyesi Kadın Yaşam ve Spor Merkezi, Şehit İ. Alpay Bulvarı'ndaki Cevatpaşa Mahallesi'nde yer almaktadır. Medeniyet Sanat Araştırmaları Merkezi ise Bostanbaşı Mahallesi'ndeki üç katlı binada hizmet vermektedir. Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi; Özalper, Şeyhbayram ve Abdulgaffar mahallelerinin birleşme noktasındaki Rabia Parkı içinde faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Fahri Kayahan Bulvarı'ndaki bazı sokaklarda bisiklet yolu bulunmaktadır. İlçedeki sosyal imkânlardan yararlanmak isteyen kişiler ve aileler, sosyal tesis ve merkezlerin yakınındaki Malatya Yeşilyurt kiralık daire fırsatlarını kaçırmamalıdır.

Yeşilyurt'taki eğitim kurumları nelerdir?
İlçede, İnönü Üniversitesi'ne bağlı Yeşilyurt Meslek Yüksek Okulu, Yeni Sanayi - Malatya Caddesi üzerinde eğitim vermektedir. Malatya’ya ikinci devlet üniversitesi için Beylerderesi yanındaki bölge alternatif alan olarak sunulmuştur. İlçedeki özel öğretim kurumlarından Özel Bilge Olimpiyat Ortaokulu, Afra Cadddesi'nde; Özel Bilgiyurt Ortaokulu, Gedik Mahallesi'nde; Özel İbrahim Yücel Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde; Özel Malatya Çınar Ortaokulu, Ankara Caddesi'nde; Özel Rahime Batu Ortaokulu ise Beylerderesi Mevki'ndedir. İlçede ayrıca ilköğretim ve lise düzeyinde pek çok devlet okulu bulunmaktadır. Bu mahalle ve semtlerdeki okullar, Malatya Yeşilyurt kiralık daire seçenekleri açısından daha çok rağbet görmektedir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım