Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Mamak Kiralık Daire

(38 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı525 - 875 TL/m²
16,97 Yıl
650 TL
Mamak Abidinpaşa'da  Kiralık Daire
Mutlu Şahinkul
Abidinpaşa, Mamak
2+1
9.1.2020
95 m²
650 TL
Fahri Korutürk'te 3+1 Kiralık Daire
Kaya Yerlikaya
Fahri Korutürk, Mamak
3+1
5Gün Önce
110 m²
800 TL
Fahri Korutürk'te 3+1 Kiralık Daire
Kaya Yerlikaya
Fahri Korutürk, Mamak
3+1
5Gün Önce
120 m²
700 TL
Fahri Korutürk'te 3+1 Kiralık Daire
Kaya Yerlikaya
Fahri Korutürk, Mamak
3+1
6Gün Önce
110 m²
600 TL
Mamak General Zeki Doğan'da Kiralık Daire
Mutlu Şahinkul
General Zeki Doğan, Mamak
2+1
5Gün Önce
100 m²

Mamak Kiralık Daire Fiyatları

Ankara şehrinde kiralık daire fiyatları Başak bölgesinde 531 TL'den başlayarak, Ege taraflarında 935 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Mamak geneli ortalama fiyatı 721 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 705 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %3,73, son 10 yılda ise %81.65 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 17 yıl olarak görülmüştür.

Mamak Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Mamak şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Mamak Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Mamak şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Mamak kiralık daire

Mamak kiralık daire seçeneklerine göz atarak bütçenize ve zevkinize göre uygun kiralık dairelere kolayca ulaşabilirsiniz. Kriterlerinize uygun kiralık evler sizi bekliyor.

Mamak, şehrin en eski yerleşim alanları arasındadır. 1983 yılına kadar Ankara-Çankaya ilçesinin semti olarak yer almıştır. 1983 yılından sonra ise belediyeliğini alarak Ankara’nın merkez ilçelerinden biri olmuştur. İlçenin doğu ve güneyinde Elmadağ, batısında Çankaya ve kuzeyinde Altındağ ilçeleri ile çevrilidir. Ankara’nın en yeşil ilçelerindendir. Elmadağ Kayak Merkezi de Mamak ilçesine çok yakın bir mevkidedir.

Neden Mamak’tan daire kiralamalısınız?
Kişisel ihtiyaçlarınız ve zevklerinize göre Mamak kiralık daire seçenekleri isteklerinize karşılık verecektir. Son yıllarda başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam etmektedir. Bölgedeki modern yapılaşmalar sayesinde Mamak kiralık daire seçenekleri de artış göstermiştir. Bölgede; 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçeneklerine sahip kiralık daireler yer almaktadır. İlçedeki kiralık evler fiyat bakımından binaların konumları, yaşları, bulunduğu kat, oda sayıları ve cephelerine göre değişiklik göstermektedir. Mamak semtinin duraklarından belediye otobüsleri ve dolmuşlarla Ankara’nın şehir merkezine ve birçok semtine kolayca ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Mamak, Misket Mahallesi’nde 40 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi astronomi ve uzay meraklılarına benzersiz deneyim sağlamaktadır. Hem çocuklu ailelerin hem de uzay meraklısı yetişkinlerin gidip görebileceği, yararlı bilgiler ve keyifli anılarla ayrılacakları eşsiz bir bilim merkezdir. Mamak semtinde yaşayan ev hanımları için boş zamanlarını verimli şekilde geçirmeleri adına Aile ve Etüt Merkezleri hizmet vermektedir. Bunlar; Laika Akbilek Aile ve Etüt Merkezi, Başak Aile ve Etüt Merkezi, Nene Hatun Aile ve Etüt Merkezi, Neşet Ertaş, Aile ve Etüt Merkezi, Tenzile Erdoğan Aile ve Etüt Merkezi ve Yeşilbayır Aile ve Etüt Merkezi’dir.


Mamak’ta daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık ev arama sürecinizi başarıyla gerçekleştirmek için önemsemeniz konuları not ediniz. Kiralamayı düşündüğünüz dairenin elektrik, su, doğalgaz ve aidat gibi borçlarının olmaması hususuna dikkat ediniz. Semtte yer alan diğer Mamak kiralık daire seçeneklerinde genel olarak kira fiyatlarına göz gezdiriniz. O bölgede yer alan kiralık daire fiyatlarını bilmeniz ev sahibi ile yapacağınız pazarlıkta sizin yararınıza olacaktır. Bulunduğu lokasyon, okullara olan mesafesi ve tadilat yapılacak yerlerin saptanması için evi tutmadan önce ziyaret ediniz. Kira sözleşmesi imzalayacağınız kişinin gerçek ev sahibi olup olmadığını tapu dairesinden araştırınız. Fakat bazı ev sahipleri vekil kullanabilir. Bu durumda da, sözleşmeyi imzalayacak kişinin, ev sahibinin yasal vekili olup olmadığını incelemeniz gerekiyor. Kira sözleşmesi yaparken kira tutarını, kiranın artış oranını, ödeme tarihlerini, vereceğiniz depozitoyu, ev için yapacağınız masrafı ve evi ne şekilde teslim aldığınızın yanı sıra nasıl teslim edeceğinizi de belirtiniz.

Mamak’ta hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Mamak kiralık daire seçenekleri için semtin en çok tercih edilen bölgeleri arasında Ege Mahallesi ve Çağlayan Mahallesi bulunur. Özellikle kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen binalar nedeniyle buradaki evler tercih edilmektedir. Yeni, lüks ve vadi manzarası olan kiralık konutları tercih edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Mamak’ta okula yakın kiralık daireler nerede?
Çocuklu aileler kiralık ev bakarken yakın çevredeki okulları da araştırarak, kiralık daireler hususunda karar verme süreçlerini tamamlamalılar. Abidinpaşa Mahallesi sınırları içinde Abidinpaşa İlkokulu, Çiğiltepe Mahallesi sınırlarında Çiğiltepe İlkokulu ve Misket Mahallesi sınırları içerisinde de Şehit Cihan Yıldız İlkokulu tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. Hasköy Mahallesi’nde 29 Ekim Ortaokulu bulunmaktadır. Öte yandan, Akdere Mahallesi’nde Ragıp Üner Sağlık Meslek Lisesi ve Kazım Orbay Mahallesi’nde de Çağrı Bey Anadolu Lisesi bulunmaktadır.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım