Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Mersin Kiralık Daire

(797 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Mersin

100 m² Kira Aralığı563 - 938 TL
16,95 Yıl
1.200 TL
REMAX LOCA'DAN AKKENT MAH.'DE FULL EŞYALI GENİŞ 1+1
Remax Loca Gayrimenkul Danışmanlık
Akkent, Yenişehir
1+1
80 m²

Mersin Kiralık Daire Fiyatları

Mersin şehrinde kiralık daire fiyatları Erdemli bölgesinde 578 TL'den başlayarak, Yenişehir taraflarında 1.006 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Mersin geneli ortalama fiyatı 773 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 755 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,59, son 10 yılda ise %108.33 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 17 yıl olarak görülmüştür.

Mersin Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Mersin şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Mersin Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Mersin şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Mersin kiralık daire
Mersin kiralık daire seçeneklerini değerlendirerek siz de aradığınız kriterlere sahip olan kiralık evlere sahip olabilirsiniz.
Mersin ili Akdeniz Bölgesi’nde yeralan, Akdeniz iklimine sahip bir bölgedir. Mersin’de yazları sıcak, kışları ise yağışlı ve ılıman geçer. Mersin ilinin 13 ilçe belediyesi bulunmaktadır. Bölgede yaşayanlar tarım, hayvancılık, balıkçılık, turizm, sanayi ve ticarete dayalı bir ekonomisi vardır. Mersin’de; 1+0, 1+1,2+1, 2+2, 3+1, 3+2, 4+1, 4+2, 5+1 ve 6+1 oda sayılarına sahip kiralık evler metrekare büyüklüğü açısından da geniş bir yelpaze sunar. Mersin’de ulaşım belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksilerle de dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Şehirin belirli noktalarında bulunan bisiklet kiralama noktalarından bisiklet kiralayarak sahilde güzel vakit geçirebilirsiniz. Üçocak Mahallesi’nde bulunan Mersin Otogarı’ndan şehir merkezi ve farklı noktalara otobüsler ve dolmuşlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havayolu ulaşımı ile seyahat edenler Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı tercih ederek Havaş firması otobüslerine binerek Mersin’e yolculuk edebilirler.
Neden Mersin’den daire kiralamalısınız?
Kiralık ev seçimini yaparken kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz konuları ve o lokasyonun size sağlayacağı olanakları değerlendirmelisiniz. Mersin kiralık daire seçeneklerinin yer aldığı lokasyonlar sizlere günün yorgunluğunu atabileceğiniz çeşitli imkanlar sunmaktadır. Adnan Menderes Bulvarı bir diğer adıyla sahil yolu, Mersin sahilinin neredeyse tamamını kapsamaktadır. Bu sahil yolunda keyifli yürüyüşler yaparak günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir lokasyondur. Ayaş, Susanoğlu, Tisan gibi ünlü plajları ile yerli-yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken bu yerlere hafta sonu sevdiklerinizle birlikte kısa tatil kaçamakları yapabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş dışında kışı yaşamak için yaylara çıkıp tertemiz havayı doyasıya içinize çekebilirsiniz.

Mersin’de okula yakın kiralık daireler nerede?
Çocuklu aileler için kiralayacakları dairenin okullara yakın mesafede bulunması servis ücretinin azalması bakımından önemlidir. Kiralık daireler için tüm seçenekleri incelerken okula yakınlık sizin de önemli bir kriter ise birkaç öneri: Mezitli ilçesi Menderes Mahallesi’nde yer alan İçel Anadolu Lisesi Mersin’in en başarılı okulları arsında yer alır. Mezitli ilçesi Çankaya Mahallesi’nde bulunan Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi ve Yenişehir ilçesi Deniz Mahallesi’nde bulunan Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi de ailelerin çocukları için tercih ettikleri başarılı eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Limonluk Mahallesi sınırları içerisinde; Müfide İlhan İlkokulu ve Menderes Mahallesi’nde Faris Kokulu İlkokulu bulunmaktadır. Sıraladığımız bu okulların dışında Mersin Merkez ve ilçelerinde yer alan onlarca okul seçeneği bulunmaktadır.
Mersin’de üniversiteye yakın kiralık evler nerede?
Üniversite öğrencilerinin zamandan tasarruf etmek için her zaman kampüslerine yakın Mersin kiralık daire fırsatlarını değerlendirmektedirler. Mersin ilinde Mersin Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve Toros Üniversitesi olmak üzere 3 adet üniversite bulunmaktadır. Mersin Üniversitesi 2 farklı kampüste bulunmakta birlikte Yenişehir ve Çiftlikköy’de bulunmaktadırlar. Çağ Üniversitesi, Yenice sınırları içerisinde yer almaktadır. Toros Üniversitesi yerleşkesinin de Yenişehir’de bulunması nedeniyle üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin tercihi bu bölgeden yana olmaktadır. Mersin kiralık daire seçenekleri arasında öğrencilere uygun ve cazip fiyatlara kiralık evler bulunabilmektedir. Öğrenciler kampüslerine yakın tutacakları evlerde zamandan da tasarruf edeceklerdir.
Mersin’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Mersin kiralık daire fırsatları arasında kriterlerinize uygun evi bulduğunuzu düşündüğünüzde mutlaka aynı kriterlere sahip diğer evleri araştırıp durumu ve fiyatı konusunda bilgi sahibi olunuz. Cadde üstünde bir ev kiralamayı düşünüyorsanız, otoparkı olan binaları tercih edebilirsiniz. Kiralayacağınız gayrimenkulun herhangi bir borcunun olmadığından emin olun. Kira sözleşmesinde yer alması gereken maddeleri not ederek size sunulacak sözleşmede olması gereken hususların olup olmadığını kontrol ediniz. Kiralayacağınız evin bilgilerini ve ev sahibinin gerçek kişi olduğunun teyidini alınız. Kiranızı elden ödemek yerine banka aracılığıyla ev sahibine ödeyip, ödeme dekontlarınızı muhakkak saklayınız.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım