Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Mezitli Kiralık Dükkan / Mağaza

(29 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı581 - 968 TL/m²
18,18 Yıl
3.900 TL
GMK 456 DAN MEDİCALPARK HASTANESİ KARŞISI KİRALIK DÜKKAN
Şakir Deniz Eryılmaz
Atatürk, Mezitli
24.9.2019
80 m²
50.000 TL
ÖZKONUT GAYRİMENKUL DAN DEVREN DÜKKAN
Özkonut Gayrimenkul
Atatürk, Mezitli
1.10.2019
65 m²
12.000 TL
Mezitli Atatürk'te Kiralık Dükkan / Mağaza
Lotus Gayrimenkul -Müfide Bayıral
Atatürk, Mezitli
30.9.2019
300 m²
6.500 TL
Mezitli Atatürk'te Kiralık Dükkan / Mağaza
Lotus Gayrimenkul -Müfide Bayıral
Atatürk, Mezitli
30.9.2019
230 m²

Mersin / Mezitli Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Mezitli kiralık daire fiyat artışı %102,68 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Mersin kiralık fiyat artışı %111,11 oldu.

2018 yılında Mezitli ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 657,00 TL iken, bu yıl için Mezitli kiralık ev ortalama fiyatı 705,00 TL oldu.

Mezitli ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,31 artış gösterdi.

Mezitli kiralık dükkan/mağaza

Mezitli kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine göz gezdirerek işinize uygun bir dükkan tercih edebilirsiniz.

Mezitli ilçesi, Mersin Büyülşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve Mersin’e yalnızca 10 km mesafede yer alan bir ilçedir. Doğusunda Yenişehir ilçesi bulunan Mezitli’nin batısında ise Erdemli ilçesi yer almaktadır. İlçe arazilerinin büyük bir kısmı yayla ve dağ türünde arazilerden meydana gelmektedir. Bir kısmı da dalgalı arazidir. Dağ ile deniz arasında kalan sahil şeridi, batıya doğru yol aldıkça daralma göstermektedir. Tarihi varlıkları, doğasının güzelliği ve turistik unsurları ile Mersin’in dikkat çeken ilçelerinden biri olmuştur. Yeşil ve mavinin iç içe olduğu ve tarihle kaynaştığı Mezitli ilçesi, neredeyse 10 ay boyunca güneşli günler geçirdiği için ilçenin sıcaklık ortalaması yüksektir. Bu durum, turizm sezonunun uzunca bir süre devam etmesini sağlarken bölgedeki ticari canlılığın artmasına etki etmektedir. Sahil şeridi boyunca yerleşmiş olan ilçe, modern ve gelişmiş sayılabilecek bir ilçedir. Mersin Üniversitesi’ne bağlı Tece Kampüsü Mezitli ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Mezitli ilçesinde yerleşim alanları genelde site tarzında inşa edilmiştir. İlçe yerleşiminin büyük çoğunluğu sitelerden oluşmaktadır. Bu sitelerin sakinlerini de genelde yerli halk ve üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. İlçe sınırlarına dahil olan bir üniversite kampüsü, ilçedeki öğrenci sayısının fazla olmasına yol açarken bir taraftan da ilçe ekonomisine hareketlilik kazandırmaktadır. Müşteri olarak öğrencileri baz alan bir iş kurmak için Mezitli kiralık dükkan/mağaza alternatifleri değerlendirmeye açıktır. Mezitli’nin Akdeniz mahallesinde merkezi konumda yer alan, çok farklı metrekare genişliğinde, toplu ulaşım araçlarının güzergahında kiralık dükkanlar bulabilirsiniz. Atatürk mahallesinde park civarında da dilediğiniz alana sahip kiralık mağazalar bulabilirsiniz.

Neden Mezitli’de mağaza kiralamalısınız?
Öncelikle uzun sahil şeridi ve kumsalları ve deniz turizmine yatkın oluşu ile tarihi eserleri turistlerin ilçeye gelmesini sağladığından ve Tece Kampüsü’nün ilçede öğrenci popülasyonunu arttırdığı için iş kurmak için ideal nedenler bulunmaktadır. Bu durum, Mezitli kiralık dükkan/mağaza imkanlarının değerli olmasını sağlıyor. Mezitli’de gezilecek ve görülecek yerler arasında birkaç tarihi, kültürel ve turistlik yer sayılabilir. Soli Turistik Tesisleri Plajı ve Gümüşkum Orman İşletmesi Plajı Mezitli’de denizin ve güneşin keyfini çıkarmak için ideal plajlar arasında yer alıyor. Tarihi yerlerin en meşhuru Soloi-Viranşehir’dir. Fındıkpınar Kalesi, Tepeköy Kalesi, Başnalar Kalesi, Tece Kalesi, Cemili Kalesi ve Kuzucubelen Kalesi diğer tarihi eserler arasındadır.
Mezitli’de yerleşim antik kalıntılarla iç içedir. Soli Antik Kenti’nin tüm çevresi de aynı şekilde yerleşim alanlarından oluşmaktadır. Şehirde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda bulunan eserler, Mersin Arkeoloji Müzesi’nde insanların ziyaretine açılmıştır. Mezitli, tarihle resmen iç içe yaşayan bir ilçedir. Soli-Viranşehir’i ziyaret ettiğinizde Roma hamamı, Sütunlu cadde, şehir duvarları, tiyatro, su kemerleri ve limanı görme şansınız olabilir. Bunların yanı sıra, bir miktar eski şehir kalıntıları da görebilirsiniz. Viranşehir’i ziyarete gelen turistlere yönelik yapılabilecek bir iş için Mezitli kiralık dükkan/mağaza çeşitleri değerlendirilmeye alınabilir. Viranşehir civarında kiralık mağaza bulabilirsiniz. Viranşehir’de 90 metrekare, cam vitrinli, zemini seramik kiralık dükkan seçeneklerinin yanında, iş kolunuza göre farklı metrekarelere sahip, sahile yakın ya da merkezi konumda, dükkanlar da mevcut.

Mezitli’de mağaza kiralamak için doğru ay hangisi?
Mezitli’nin deniz ve kültür turizmine elverişli bir yer olduğu düşünüldüğünde Mezitli kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini hangi ayda değerlendirmenin doğru olacağı az çok ortaya çıkabilir. Turizm sezonunun açıldığı nisan ayı doğru tercih olabilir. Mezitli aynı zamanda ilçede bulunan üniversite kampüsünden dolayı üniversiteli öğrencilerin yoğun yaşadığı bir bölge olduğu için okulların açıldığı eylül ayı öncesi de yine mağaza kiralamak için uygun olabilir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım