Murat Çağatay ERER (İşletme Sahibi - Gayrimenkul Danışmanı)

1967 Adana doğumlu. İlk orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Trakya Üniversitesinde, Makine Mühendisliği okudu. Çalışma alanı olarak öncelikli turizm ve devamında emlak sektörünü seçti. 1997'den bu güne Didim'de yaşamakta. Çok iyi derecede İngilizce biliyor. Emlak Ofisi açabilme ve satış-pazarlama yapabilme yeterlilik belgesi olan, Gayrimenkul Satış Danışmanlığı sertifikası sahibi.

1993-1995 yılları arasında; İstanbul – Üsküdar – Altunizade’de yer alan Capitol Alışveriş Merkezinde, (İstanbul Giyim Sanayi) İGS’ye ait fabrika mağazasında, satış temsilcisi ve ürün stok sorumlusu olarak görev yaptı.

1996-2000 arasında; Bodrum, Fethiye ve Didim’de farklı turizm acentelerinde, farklı departmanlarda görev aldı.

2001-2003 arasında; Didim, Yeni Mah. Selanik Cad. No:110 adresinde bulunan ve her katında tek daire olan Emerald Apartmanını, öncelikli olarak arsasını satın almak suretiyle, üstlenici-müteahhit olarak inşa etti. Binanın mimari projesini; Didim Mimarlar Odası Başkanlığı'da yapmış olan Mim.ERDAL BAYLAN'la, Elektrik projesi ve uygulamalarını; Belediye Başkanlığı görevini de vekaleten yürütmüş olan Encümen üyesi- Elektrik Müh.ERCAN ATASOY ve ekibi ile, son olarak sıhhi tesisat proje ve uygulamalarını Makina Müh.İSHAM UYSAL'la çalışmak suretiyle standartlara uygun, kaliteli ve güvenilir bir bina inşa etti.Fay Yapı Denetim tarafından denetlenen ve onaylanan binada, yüksek zeminde ve 1.katta yer alan 2+1 daireleri, 2.katta bulunan 3+1 dubleks daireyi; kişisel olarak pazarladı ve tapu devri yapmak suretiyle sattı.

2001-2006 arasında; Türkiye’nin Ege ve Akdeniz sahillerinde 12 bölgede turistik operasyon yürüten, Türk, İspanyol ve İngiliz ortaklı Hotelbeds Turizm Acentesi Didim şubesinde, şube müdürü olarak görev yaptı.

2007-2008 arasında; The Turkish Property Centre (TTPC) emlak firmasının Didim Ofisi idari yöneticiliğini yaptı. (Bu süreç dahilinde; farklı inşaat firmalarına ait, yüksek standartlı 126 gayrimenkulün satışını gerçekleştirdi.)

2008-2009 arasında; Didimde, Sun Escape emlak ofisi ve Seahorse Residence’da idari yönetici ve satış-pazarlama danışmanı olarak görev aldı.

2010-2011 arasında Go2 Altınkum Turizm Acentesi Didim şubesinde, şube müdürü olarak görev yaptı. (Didim Bozbük'te yer alan, İspanyol Club la Costa firmasına ait tatil köyü’nün 12.000 kişilik operasyonunu yönetti.)

2012 yılında Havin Emlak firmasını kurdu. Halen bu işi yürütmekte..

Eş zamanlı olarak; 2008'den bu güne, her sayısı 5.000 adet basılan ve Didim de ücretsiz dağıtımı yapılan, aylık-yerel gazete Pozitif Bakış'ta, Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmakta.


Turistik ve ticari işbirliği amaçlı yurt dışı seyahatlerinde; İngiltere, Küba, Venezuella, Kuzey Irak, Dominik Cumhuriyeti, Granada, Barbados ve Karayip Adaları'nda bulundu.