Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Muratpaşa Kiralık Daire

(142 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı866 - 1.443 TL
16,75 Yıl
1.050 TL
ARA KAT KAÇMAZ SIFIR ASANSÖRLÜ LÜKS DAİRE
Kızılarık, Muratpaşa
2+1
Bugün
95 m²
1.500 TL
MEYDANKAVAĞINDA 1+1MOBILYALI 1500TL BOŞ 1200TLDİR
Meydankavağı, Muratpaşa
1+1
Dün
60 m²
3.250 TL
(360 DERECE) HAVALİMANINA YAKIN MOBİLYALI SIFIR LÜKS DAİRE
Yaşar Kırkpantur
Yeşilova, Muratpaşa
1+1
28.8.2019
55 m²
1.600 TL
GÜZELOBA RAUF DENKTAŞ MEVKİİ HAVUZLU SİTEDE
Güzeloba, Muratpaşa
1+1
6gün önce
60 m²
1.000 TL
100.YIL ONAY HAMAMI KARŞISI KİRALIK 3+1 1.000TL
Özgür Karakayalı
Altındağ, Muratpaşa
3+1
2gün önce
110 m²
1.600 TL
DENİZ MANZARALI YEŞİLBAHÇEDE 2+1 KİRALIK DAİRE
Beyza Türkmen
Yeşilbahçe, Muratpaşa
2+1
6gün önce
65 m²
Etiketli İlanlar

Muratpaşa Kiralık Daire Fiyatları

Antalya şehrinde kiralık daire fiyatları Cumhuriyet bölgesinde 668 TL'den başlayarak, Fener taraflarında 1.830 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Muratpaşa geneli ortalama fiyatı 1.162 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.135 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,81, son 10 yılda ise %162.94 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 17 yıl olarak görülmüştür.

Muratpaşa Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Muratpaşa şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Muratpaşa Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Muratpaşa şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 4 örnek projenin fiyat ortalaması:


Muratpaşa kiralık daire
Muratpaşa kiralık daire seçeneklerini değerlendirerek kriterlerinizi karşılayacak kiralık evlere kolayca ulaşabilirsiniz.
Muratpaşa, Antalya'nın en büyük ve Akdeniz'in de Seyhan'dan sonra en büyük ikinci ilçesi olma özelliğine sahip merkezi ilçesidir. İlçenin batısında Konyaaltı ile doğusunda Aksu ilçeleri ve kuzeyinde Kepez ilçesi bulunur. Güneyinde bulunan ve 20 km boyunca uzanan Akdeniz sahili ile ilçe adeta cazibe merkezidir. 64 mahallesi olan Muratpaşa, 1993 senesinde Konyaaltı ve Kepez ile beraber Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şekilde kurulan bir belde belediyesi iken 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.
Antalya'nın ilk kent yerleşim yeri olan ve bugün Kaleiçi olarak bilinen semt, Muratpaşa ilçe sınırları içinde yer almaktadır. İlçede çok sayıda tarihsel öneme sahip eser bulunmaktadır. Bazıları restore edilmiş olan Kaleiçi evleri ile Balbey Mahallesi evleri ilçenin tarihi dokusunu meydana getiren unsurlardandır. 130 yılında, Roma imparatoru olan Hadrianus'un Antalya'yı ziyaret etmesinin şerefine yaptırılan Hadrianus Kapısı ve 13. asırdan kalma Yivli Minare ilçenin sembol eserleri arasında yer alır. 1570 senesinde, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaptırılmış olan Muratpaşa Camii ile 1250 senesine ait olduğu düşünülen ve Selçuklu mimari sanatının güzel örneklerinden biri olan Karatay Medresesi de yine Muratpaşa ilçesinin tarihi zenginlikleri arasında özel bir yere sahiptir. Bu koşullar altında Muratpaşa kiralık daire imkanlarını göz ardı etmek çok zor olabilir. İlçede farklı büyüklükte kiralık evler bulabilirsiniz. Bulundukları binanın yaşı yüksek olan kiralık daireler arasından içleri özenle tadilata sokulmuş olanları seçebilirsiniz. 2+1 ya da 3+1 gibi standart dairelerin yanında, 4+1 ve 1+1 gibi daire seçeneklerine de ulaşmanız mümkün.

Neden Muratpaşa'da daire kiralamalısınız?
Muratpaşa ilçesi tarihi zenginliklerinin yanı sıra, kültürel etkinliklerinin çeşitliliği ve ulaşım imkanları sayesinde tercih edilebilir bir ilçe konumundadır. Çok geniş bir alana yayılmış bir merkezi ilçe olmasına karşın hem şehir merkezini hem de merkeze çok yakın mahalleleri bünyesinde barındırmaktadır. İlçede Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'na ile Antalya Devlet Tiyatrosu'na ait sahneler hizmet vermektedir. Yine Antalya Devlet Opera ve Balesi de bu ilçe sınırları içindedir. Bakırcılar Çarşısı'nda bulunan Soba Müzesi, Konyaaltı caddesinde yer alan Antalya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile Işıklar Caddesinde olan Atatürk Müzesi ve Evi bu ilçedeki kültür merkezlerinden bazılarıdır. Oyuncak müzesi ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesi de yine görülmeye değer yerler olarak ilçede yer alır. İlçe sinema salonu ve sergi salonu gibi kültürel etkinlik alternatifleri de vardır. Kültürel etkinlikleri seviyorsanız Muratpaşa kiralık daire fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
İlçe sınırları içinde kullanabileceğiniz iki tane tramvay hattı mevcuttur. Bu hatlardan biri batıdan doğuya doğru çalışırken diğeri güneydoğu kuzeybatı doğrultusunda hizmet vermektedir. Diğer ulaşım imkanları arasında belediye otobüsleri, dolmuşlar, halk otobüsleri ve taksiler mevcuttur. Ulaşım sıkıntısı yaşamayacağınız bir ilçe olan Muratpaşa'dan kiralık ev tutmak iyi bir seçenek olabilir.
Muratpaşa'da okula yakın kiralık daireler nerede?
Muratpaşa ilçesi, çok büyük ve çok gelişmiş bir ilçe olduğundan Antalya'da bulunan pek çok ilköğretim okulu ve lise bu ilçe sınırları içerisinde konuşlanmış durumdadır. Okul seçeneklerinin fazla oluşu Muratpaşa kiralık daire seçeneklerini değerli kılmaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocuklarını okula gönderen veliler, çocuklarının okullarına kolayca ulaşabilmeleri için ilköğretim okullarına yakın yerlerden kiralık ev tutmak isteyebilirler. Merkeze çok yakın mahallelerden biri olan Meltem Mahallesi’nde Emel Sevgi Taner İlkokulu bulunmaktadır. Yine şehir merkezinden çok uzak olmayan nezih bir mahalle olan Bahçelievler Mahallesi’nde Barbaros İlköğretim Okulu bulunuyor. Şehrin diğer yakasında bulunan Fener Mahallesi’nde Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu ve Hanım Ömer Çağıran İlkokulu çocuklarınızın gidebileceği okullar arasındadır. Siz de böyle güzel bir ilçede yaşamak isterseniz Muratpaşa kiralık daire seçeneklerini değerlendirin.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım