1980 İzmir doğumlu olan Tolga ARIKAN İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden mezun olduktan sonra Sektör lideri Bericap da İç piyasa satış ve ihracat departmanlarında çalısmış sonrasında yine sektöre adını veren Hilti firmasında 2008-2014 yılları arası sırasıyla Satış Temsilcisi, Satış Mühendisi, Satış Yöneticisi son yılında da Büyük Cirolu müşteriler satış yöneticisi posizyonunda çalışarak görevlerini başarı ile yerine getirmiştir.
6 yılı İnşaat sektöründe olmak üzere toplamda 8 yıl boyunca satış ve pazarlama alanında görevleri başarıyla yerine getirmiştir.
2016 Yılında Re/max bünyesinde Gayrimenkul Danışmanı olarak çalışmaya başlamiş, Mayıs ve Haziran aylarında en çok müşteri memnuniyeti sağlayan gayrimenkul danışmanları arasında ilk sıralarda yerini almıştır.
Ocak 2017'de Sektörde ki belirsizliğe rağmen en çok ciro yapan 3.Gayrimenkul danışmanı unvanına hak kazanmış, ekip arkadaşlarına örnek olmuştur.

Mayıs 2018'de Ekonomik göstergelerin iyi olmamasına rağmen,
*En Fazla Ciro yapan Gayrimenkul Danışmanları arasında 1.
*Hem Maximum Sistem Hem Rapp Sistemde En Fazla Ciro yapan Gayrimenkul Danışmanları arasında 1.
*En Çok İşlem yapanlar sıralamasında 18 İşlem ile 1.Gayrimenkul danışmanı seçilmiş, danışman arkadaşlarına örnek olmuştur.

Tolga ARIKAN, Nagihan Arıkan ile evli olup;
6 yaşında Yağız Ege
3 yaşında Aras Bulut adında iki erkek çocuğu babasıdır.