Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Niğde Satılık Daire

(133 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Niğde

100 m² Satış Aralığı91.012 - 151.686 TL
21,42 Yıl
148.000 TL
SELÇUKTA  3+1 kombili ful yapılı  satlık daire
Niğde Fatih Emlak
Selçuk, Merkez
3+1
Bugün
165 m²
278.000 TL
BOR YOLUNDA KAYASOY APARTMANINDA SATILIK 4+1 LÜKS DAİRE.
Aşağı Kayabaşı, Merkez
4+1
25.8.2019
185 m²
100.000 TL
BOR TOKİDE  kelepir fiyata yüksek giriş 3+1 satlık daire
Niğde Fatih Emlak
Toplu Konut, Bor
3+1
Bugün
130 m²
265.000 TL
BOR YOLUN;DA ARA KAT D&G&B-CEPHE HARİKA SATILIK DAİRE
İmdat Yağmur
Aşağı Kayabaşı, Merkez
3+1
Bugün
200 m²
135.000 TL
SELÇUKTA Satlık  mer .kal.2+1 DAİRE
Niğde Fatih Emlak
Selçuk, Merkez
2+1
10.9.2019
135 m²

Niğde Satılık Daire Fiyatları

Niğde şehrinde satılık daire fiyatları Niğde Merkez bölgesinde 119.944 TL'den başlayarak, Niğde Merkez taraflarında 119.944 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Niğde geneli ortalama fiyatı 123.552 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 120.731 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %10,02, son 10 yılda ise %57.61 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Niğde Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Niğde şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Niğde Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Niğde şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Niğde satılık daire
Niğde satılık daire arayışında olanlar için, seçenekler oldukça geniş. Fiyat skalası da aynı şekilde geniş bir eğride seyrediyor. Satılık daireler her bütçeye hitap ediyor.


İç Anadolu'nun güneydoğusunda yer alan Niğde, üç tarafı Toros dağları ile çevrili, batı ucunda ise Konya ovası ile birleşmiş olan sakin bir Anadolu şehridir. Yaklaşık 354 binlik bir nüfus yoğunluğuna sahip olan Niğde'de karasal iklim görülür. Etrafının dağlarla çevrili olması, deniz seviyesinden 1300 metre yüksekte bulunması ve kuzeyden gelen soğuk rüzgarlara açık olması, Niğde'de yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve kar yağışlı geçmesine neden olur.
Bulunduğu konum itibari ile Kayseri ve Nevşehir havaalanlarına yakınlığı, Kapadokya bölgesinde yer alması, zengin tarihi ve kültürel miraslara ev sahipliği yapmasının yanı sıra termal su kaynakları, gölleri ve vadileri ile öne çıkan Niğde, 10 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip olması sayesinde de hem yerli hem de yabancı turistlerin uğramadan geçmedikleri bölgelerden birisi.
Çamardı Ecemiş Vadisi, Çiftlik Nar Vadisi, Niğde Karasu Vadisi, Melendiz Çayı, Uluırmak, Çakıt Çayı, Aladağlar ve Bolkarlar dağları üzerinde yer alan Akgöl, Alagöl, Çinigöl, Yedigöller, Karagöl ve de Göllüdağ üzerinde bir krater gölü olan Narlıgöl, Niğde ilinin sınırları içerisinde bulunan görülmeye değer doğal güzelliklerden bazıları. Sadece doğal güzelliklerin değil, gerçekten zengin tarihi ve kültürel pek çok mirasın da bulunduğu Niğde'de, Gümüşler Manastırı, Tyana Su Kemerleri, Niğde Kalesi, Ak Medrese, Sungur Bey Camii , Alaeddin Camii, Roma Havuzu, Rahmaniye Camii, Niğde Müzesi ve Saat Kulesi ziyaret edilebilecek mekanların başında geliyor. Dahası, dağcılık ve doğa sporları ilgilenenler için Cımbar Vadisi ve Çinili Göl civarında, yılın her mevsimi farklı etkinlik ve aktivitelere rastlamak mümkün oluyor.

Neden Niğde satılık daire seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Öncelikle, İç Anadolu Bölgesi’nde satılık ev cenneti sayılabilecek Niğde’de, iç ve dış mimarisinin yanı sıra çevre düzenlemesi ile de sizi kendisine aşık edecek onlarca inşaat projesinin bulunduğunu bilmenizde fayda var. Zemininin dağlık ve kayalık olması sayesinde çok katlı konut projelerinin yapımına izin verilebilen Niğde'de, gökdelenleri andıran çok sayıda apartman kompleksi ile karşılaşabiliyorsunuz. Buradaki, satılık daire ve konut fiyatları büyükşehirlerde olduğu kadar yüksek olmadığı için, her bütçeye uygun, güzel yatırım seçenekleri bulmanız da mümkün.

Niğde’de satılık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Niğde satılık daire seçeneklerini değerlendirirken, dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan birisi, satılık dairenin ideal bir lokasyonda bulunmasıdır. Satın almak istediğiniz ev ya da dairenin değerini, doğrudan etkileyebilecek olan bu unsur üzerinde düşünürken, konut satın almaktaki amacınızı netleştirmek sizin açınızdan faydalı olacaktır. Alacağınız evin yakın çevresinde okul, hastane, restoran ve market gibi sosyal olanaklar olması, hayatınızı kolaylaştırabilir. Ancak, satın alıp kiraya verebileceğiniz bir ev ya da konut arıyorsanız, sizin için ideal olan bölgenin satılık ya da kiralık fiyat trendleri ve amortisman süresi gibi detaylarına göz atmanız yararlı olacaktır.

Niğde’de üniversitelere yakın satılık evler nerede?
Niğde satılık daire seçeneklerini değerlendirme amacınız tamamen yatırım amaçlı bir mülk edinmek ise, temiz ve bakımlı olduğu sürece 1+1 ya da stüdyo daireniz için kiracı bulmanız oldukça kolay olacaktır.1992'de kurulan Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin yer aldığı Niğde, binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle, üniversiteye yakın olması ile bilinen Galip Bey Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 1+1, stüdyo ya da 2+1 Niğde satılık daire seçenekleri bulunmaktadır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım