Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Pazarcık Satılık Daire

(17 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı112.068 - 186.780 TL/m²
20,66 Yıl
270.000 TL
YILDIZ G.MENKULDEN NURETTİN ADEMOĞLU MAH SATLIK 3 +1 LÜX DAİRE
Veysel Yıldız
Şehit Nurettin Ademoğlu, Pazarcık
3+1
11.1.2020
195 m²
190.000 TL
Pazarcık Çamlıtepe'de Satılık Daire
Hüseyin Fehimli
Çamlıtepe, Pazarcık
3+1
27.12.2019
170 m²
225.000 TL
YILDIZ G.MENKULDEN PAZARCIK Ş. NURETTİN ADEMOĞLU MAH SATLIK 3 +1
Veysel Yıldız
Şehit Nurettin Ademoğlu, Pazarcık
3+1
24.12.2019
175 m²

Kahramanmaraş Satılık Daire Fiyatları

Kahramanmaraş şehrinde satılık daire fiyatları Dulkadiroğlu bölgesinde 117.691 TL'den başlayarak, Onikişubat taraflarında 145.859 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kahramanmaraş geneli ortalama fiyatı 150.246 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 146.816 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %6,64, son 10 yılda ise %136.36 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Kahramanmaraş Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Kahramanmaraş şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Kahramanmaraş Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Kahramanmaraş şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Pazarcık satılık daire
Pazarcık satılık daire seçeneklerine göz atarak kendiniz için en doğru evi bulabilirsiniz. Her bütçeye uyum sağlayabilen satılık evler, sizi bekliyor.
Kahramanmaraş'a bağlı olan Pazarcık'ın büyük bir kısmı Akdeniz iklimi sayesinde ormanlık alan ile kaplı. İlçede Abbasiler dönemi eserleri kadar Roma dönemine ait mimari kalıntılar da görmek mümkün. İnşa edildiği dönem hakkında net bilgi olmasa da Köroğlu Kalesi ilçenin simgelerinden biri sayılıyor.
Kırk Mağaralar ve Kartalkaya barajı da ilçeye değer katan doğal güzellikler arasında yer alıyor. İlçe Asur medeniyeti ve Hititler arasında bir dönem sınır nokta olarak kabul edilirken Türklerin de Anadolu'da ilk yerleştiği bölge Pazarcık. İlçe şehrin ticaret merkezi olarak anıldığından şehir nüfusu bölgede yoğunluk kazanıyor.
Neden Pazarcık'ta satılık daire almalı?
Pazarcık, Gaziantep-Kahramanmaraş geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Bu özelliği nedeni ile şehrin en işlek ilçesi olarak nitelendirilebilir. İlçenin Gaziantep gibi turizm bakımından güneydoğunun cazibe merkezlerinden birine yakın olması da Pazarcık satılık daire fiyatlarını etkiliyor. Şehirde hizmet vermekte olan devlet memurlarının da Pazarcık'ta ikamet etmek istemeleri halihazırda bulunan kiralık dairelerin de kısa süre içerisinde tutulmasına yardımcı oluyor.
İlçe şehir merkezine biraz uzak olan Pazarcık ulaşım bakımından kolaylık sağladığı için yaşam alanı olarak tercih edilirliği oldukça yüksek. Yukarı Pazarcık çevresinde TOKİ tarafından gerçekleştirilen proje sayesinde ilçenin konut ihtiyacı büyük oranda karşılanıyor. TOKİ'nin sağlamış olduğu avantajlar arasında sadece yeni konutlar bulunmuyor. Aynı zamanda altyapı ve çevre düzenlemesi ile de ilçenin değerlenmesine katkı sağlıyor.
Fatih, Menderes, Cengiz Topel ve Kadıncık Pazarcık satılık daire fiyat ortalamaları ilçe fiyatlarının üzerinde seyrediyor. Buna rağmen Çamlıtepe ve Ahmet Bozdağ mahallelerinde alıcının bütçesini zorlamayacak ortalamanın altına düşen satılık daireler bulunabilir.
Pazarcık'ta satılık daire alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Pazarcık fay hattı üzerinde bulunan bir yerleşim merkezi olmasına rağmen ilçede bu zamana dek ciddi bir deprem görülmedi. Yine de Pazarcık satılık daire seçenekleri ile ilgilenen alıcıların konutun dayanıklılığı konusunda detaylı bir araştırma yapmalarında fayda bulunuyor.
İlçenin yaz aylarında sıcaklık ortalamaları oldukça yüksek. Bu durumda satılık ev seçimi esnasında yalıtım konusuna dikkat etmekte yarar bulunuyor. Çünkü ortamı serinletmek için harcanan enerji ısıtmak için harcanandan daha fazla olur ki bu da konutun gereksiz enerji tüketimi anlamına gelir.
Pazarcık satılık daire olanakları değerlendirilirken ekonomik olması bakımından eski binalar tercih ediliyor. Eski binaların Enerji Kimlik Belgesinin en az C sınıfı olmasına dikkat edilirse binada bulunan konutların yalıtımdan dayanıklılığa kadar pek çok konuda yenilenmiş olduğu anlamına gelir.
Pazarcık'ta satılık daire almak için en uygun ay hangisi?
Pazarcık'ta emlak sektörü özellikle mayıs ayın itibariyle hareketlenmeye başlar. Tayin ve atama dönemleri ile birlikte ise Pazarcık satılık daire alternatiflerine rağbet artış gösterir. Bu durum fiyatları da yükselişe geçirir. İlçenin daha sakin olduğu ve emlak piyasasının durağanlaştığı kış döneminde konut yatırımı yapmak alıcıya fiyat açısından avantaj kazandırır. Yine de Pazarcık’ta her dönem farklı fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. O nedenle sık sık ilanları kontrol etmenizde fayda var.
Yatırım amacı ile ilçede satılık ev almak isteyenlerin üniversiteye yakın yerleri ya da ulaşım problemi yaşanmayacak mahalleleri tercih etmeleri önem taşır. Kahramanmaraş Sütçü İmam Pazarcık Melek Yüksek Okulu Menderes Mahallesi’nde bulunur. Menderes, Cengiz Topel ya da Çamlıtepe mahallelerinde bulunan konutların kiraya verilme süreleri daha kısa. Ayrıca Ahmet Bozdağ Mahallesi hem çevresinde pek çok lisenin bulunması hem de Pazarcık Devlet Hastanesi’ne yakın olması nedeni ile ilçe halkı tarafından tercih edilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım