Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Pendik Kiralık Daire

(561 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı883 - 1.471 TL/m²
21,29 Yıl
600 TL
İST PENDİK DUMLUPINAR CADDE ÜZERİ 2+1DOĞALGAZLI DAİRE
Erdoğan Karpuz
Dumlupınar, Pendik
2+1
Dün
90 m²
1.000 TL
Pendik Şeyhli'de Kiralık Daire isbilir emlak insat kiralık daire
İşbilir Gayrimenkul Emlak Danısmanlık
Şeyhli, Pendik
2+1
3Gün Önce
90 m²
1.150 TL
AYDIN PARKE VE EMLAK'TAN GÜLLÜBAĞLAR MH. ACİL 3+1 KİRALIK DAİRE
Özay Aydın
Güllü Bağlar, Pendik
3+1
3Gün Önce
115 m²
900 TL
Pendik Alt Kaynarca Da Kıralık Dogalgaz Kombili Site İçi Daire
Bahçeli Avcı
Kaynarca, Pendik
3+1
7Gün Önce
110 m²
1.100 TL
PENDİK ALT KAYNARCA 2+1,OKUL YANI,MASRAFSIZ DAİRE.
Hakan Doğan
Kaynarca, Pendik
2+1
16.1.2020
80 m²
1.100 TL
Pendik Kurtköy'de Kiralık Daire mesgenkonuklarinda 2+1 kat 6
İşbilir Gayrimenkul Emlak Danısmanlık
Kurtköy, Pendik
2+1
18.1.2020
90 m²
1.100 TL
PENDİK'TE, 3+1, 130 M2, KİRALIK DAİRE, ARTUM'DAN
Uğur Öztürk
Esenler, Pendik
3+1
15.1.2020
130 m²
1.200 TL
Pendik Anadolu lise yani 2+1,kiralik Daire
Hakan Doğan
Batı, Pendik
2+1
7.1.2020
100 m²

Pendik Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Esenyalı bölgesinde 916 TL'den başlayarak, Harmandere taraflarında 1.796 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Pendik geneli ortalama fiyatı 1.212 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.185 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-2,73, son 10 yılda ise %172.84 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Pendik Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Pendik şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Pendik Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Pendik şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:


Pendik kiralık daire
Pendik kiralık daire seçenekleri arasından kendi kriterlerinize uygun kiralık evler bulabiliriniz. Anadolu Yakası’ndaki ilçe fiyat bazında geniş skalaya sahip alternatifleri ile her bütçeye hitap ediyor.

Pendik, İstanbul’un en hızlı gelişim gösteren ilçelerinden biri. Gerek kent merkezi ve sahiliyle, gerekse Kaynarca gibi merkezden uzak semtleriyle rağbet gören bir ilçe. Pendik, ulaşım bakımından Anadolu yakasının en önemli ilçelerinden biri. Yüksek Hızlı Tren hattının ilk durağı olduğu için, Anadolu’ya açılan bir kapı konumunda. Ayrıca Pendik ile Yalova arasında çalışan İDO seferleri de ilçeyi ulaşım bakımından önemli kılıyor. Diğer yandan, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın Pendik’te yer alması bölgenin yıldızının parlamasında büyük önem taşıyor. Kaynarca, Kavakpınar ve Güzelyalı gibi kıyı bölgelerde bulunan semtler ilçenin en popüler semtleri arasında yer alıyor. İlçenin tarihi ise Bizans dönemine dek ulaşıyor. Bizans Mezarları, Sarnıçlar, Pendik Höyüğü ve Hz. Yahya Kilisesi tarih meraklılarının ilgisini çekiyor.

Neden Pendik’ten daire kiralamalısınız?
Pendik, İstanbul’un her yerine gün boyu ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. Buradan Kadıköy, Şişli ve Taksim gibi merkezlere geç saatlere kadar otobüs bulmak mümkün. Ayrıca metro hatları sayesinde Kaynarca gibi semtlere de ulaşım sağlanabiliyor. Diğer yandan, Pendik kiralık daire seçeneklerini cazip kılan tek konu ulaşımın kolay olması değil. Burada yeni yapılan birçok konut projesi bulunuyor ve yaşam standartlarını artıran bu konutlar büyük talep görüyor. Pendik iş imkânlarının da olduğu bir ilçedir. Birçok büyük firmanın Pendik’te ofis açmasıyla Pendik kiralık daire seçenekleri de daha fazla talep görmeye başlamıştır.

Pendik’te daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Pendik kiralık daire seçenekleri arasında fiyat araştırması yaparken, dairenin bulunduğu semte ve önemli merkezlere mesafesine dikkat etmek gerekiyor. Fiyat elbette önemli bir konu, ancak bir daire kiralarken salt olarak kira bedeline değil, bu bedelin istenilen özellikleri karşılayıp karşılamadığına göz atmak gerekiyor. Özellikle Pendik gibi gelişmekte olan ilçelerde bu önemli bir konu.
İlçe merkezinde yer alan Doğu ve Batı mahallelerinde fiyatlar diğer mahallelere göre daha yüksek olabilir. Ancak bu bölgelerde YHT’den feribota kadar bütün ulaşım olanaklarına, marina gibi sosyal yaşam alanlarına yürüme mesafesinde olacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Diğer yandan, Kaynarca ve Kurtköy gibi merkeze taşıt uzaklığında olan bölgeler de havaalanı sayesinde gelişmektedir. Örneğin Kaynarca ve Pendik Köprüsü yakınlarında bir ev tutarak, metroyu aktif olarak kullanabilirsiniz. Eğer sürekli şehir dışına çıkmanız gerekecekse, feribota ve YHT’ye yakın olacağınız ilçe merkezinde ev tutmanız faydalı olacaktır. Diğer yandan, hastane, okul gibi alanlara olan yakınlık da ev tutarken önemli bir kıstastır. Eğer çocuklarınızla birlikte yaşayacaksanız, bu alanlara yakın olan evleri tercih edebilirsiniz.
Havaalanının aktifleşmesi ve yurtdışına yapılan direkt uçuşların artması, Kurtköy başta olmak üzere çevre semtlerin değerini arttırdı. Bugün Kurtköy, Çamlık, Yenişehir gibi semtlerde birçok yeni konut inşa ediliyor. Pendik, son yıllarda aynı zamanda bir sosyal yaşam merkezi hâline geldi. Marina Pendik’in turistik değerini artırdı.ViaPort gibi mekânlar burayı cazibe merkezi hâline getirdi. Pendik, daha önce genel olarak ailelerin yaşadığı bir ilçe olarak bilinirken, üniversite öğrencileri de son yıllarda burayı tercih etmeye başladı.
Sonuç olarak Pendik, şehir içi ve şehir dışı ulaşım olanaklarına sahip ve yaşam kalitesi yüksek bir ilçe. Ancak Pendik kiralık daire seçeneklerini araştırırken, belli kıstaslara dikkat etmenizde fayda var. Evin lokasyonu kadar, nitelikleri de önem taşıyor. Diğer yandan, ev kiralarken sözleşmedeki detaylara dikkat etmeniz ve sözleşme aşamasına gelmeden mesken hukukuyla ilgili bilgi edinmeniz de faydalı olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım