Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sakarya Kiralık Dükkan / Mağaza

(81 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sakarya

100 m² Kira Aralığı619 - 1.031 TL
20,15 Yıl
18.000 TL
SERDİVAN 'DA  CADDE ÜZERİ KİRALIK 1500m2 İŞ YER
Havva Gündoğdu
Vatan, Serdivan
6gün önce
1500 m²
25.000 TL
İZMİT CADDESİ ÜZERİNDE 1000 M2 KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Hakan Kocaman
Yeni Cami, Adapazarı
2gün önce
1050 m²
600 TL
SAKARYA / YENİCAMİ'DE KİRALIK DÜKKAN -DEPO
Şaban Bayrak- Emre Bayrak
Yeni Cami, Adapazarı
10.9.2019
50 m²
13.000 TL
KİRALIK İŞ YERİ
Sami Köroğlu
, Erenler
22.8.2019
740 m²
Etiketli İlanlar

Sakarya Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Sakarya kiralık daire fiyat artışı %63,29 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Sakarya ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 783,00 TL iken, bu yıl için Sakarya ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 793,00 TL oldu.

Sakarya ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %1,28 artış gösterdi.

Sakarya kiralık dükkan/mağaza
Sakarya kiralık dükkan/mağaza seçenekleri, farklı iş kollarına uyum sağlıyor. Siz de hayalini kurduğunuz kiralık mağaza için alternatifleri değerlendirebilir; işletmenize en uygun kiralık dükkanı bulabilirsiniz.

Sakarya Marmara'nın Çatalca-Kocaeli kısmında bulunur. Kocaeli ve Bursa batısında, Düzce doğusunda, Bolu ile Bilecik ise güneyinde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ise Karadeniz bulunur. Daha çok tarım konusunda söz sahibi olan Sakarya’nın sanayisi ise gelişmeye devam etmektedir. Stratejik konumu, sanayisinin gelişmesinde etkilidir. Bursa'ya 2 saat mesafede bulunan Sakarya'dan İstanbul'a ulaşım da yaklaşık 2 saatte tamamlanır. Bu da Sakarya'ya lojistik olarak değer katar.
Neden Sakarya’da mağaza kiralamalısınız?
Sakarya, Marmara Bölgesi’nde bulunan, Karadeniz kıyısındaki geniş plajları, büyük yayla ve ormanları, gölleri, kanyon ve vadileri ile hem sıcak su ve içme suyu kaynakları bulunan bir il. Burası, Cumhuriyet kurulduğunda Kocaeli’nin ilçesi konumundayken 1954 yılında il olmuştur. İl belediyesine 2000 yılında Büyükşehir statüsü verilmiş. Sakarya’nın coğrafi konumu, İstanbul’a 148 km mesafede yer alması, İstanbul-Ankara yolu üstünde olması ve İstanbul-Antalya yol ayrımında bulunması sebebiyle avantajlıdır. Şehrin içinde ulaşım genel olarak belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanıyor. Toplu taşıma haricinde taksiler de mevcut. Coğrafi konumunun avantajı Sakarya kiralık dükkan/mağaza olanaklarını göz önünde bulundurmanızda etkili olabilir. Sakarya, ticari kapasitesinin, hayvancılık faaliyetlerinin ve gelişmekte olan sanayisinin yanında, tarıma elverişli ovaları ve su kaynaklarıyla çeşitli ürünlerin yetiştirilebildiği bir tarım şehri. Mısır ve fındık üretimiyle tarımda, tavuk ve sığır yetiştiriciliği ile de hayvancılıkta yetkin. Ulusal ölçekli şirketleri ve organize sanayii bölgeleriyle ve turizm olanaklarıyla da yüksek bir iş potansiyeli olan bir şehir.
Sakarya'da ihracat yapan büyük sanayi şirketleri ve kobiler ülke ekonomisine önemli fayda sağlamaktadır. Pek çok ticari girişimin yapılabileceği Sakarya’da, kiralık mağazalar arasından siz de birini tutabilirsiniz. Şehir merkezinde ya da Aziziye, Yalı, Yağcılar, Tığcılar gibi mahallelerde yine cadde üzerinde uygun fiyat seçenekleri bulunan kiralık dükkanlar bulma imkanı var. Sakarya’daki mevcut ticari avantajlarının yanı sıra, özellikle sağlık ve eğitim altyapılarında da kayda değer gelişmeler yaşanmıştır. Sakarya kiralık dükkan/mağaza alternatifleri, ticari büyüme hedeflendiğinden geleceğe olumlu bakılabilmesini sağlayabilir. Sakarya geniş otomobil endüstrisinin bulunduğu bir yer. Otosan, Toyota ve Goodyear fabrikaları bu şehrin sınırları içinde bulunuyor. Şeker, yağ, kereste ve ipek endüstrisi de Sakarya’da yer alıyor. Sanayinin özellikle Kocaeli, Bursa ve İstanbul üçgeninde yoğunlaşması, teşebbüs sahiplerini taze yatırım alanı arayışına itmiştir ve coğrafi konumu ile Sakarya bu konuda ilk sırada değerlendirilmiştir. Sakarya kiralık dükkan/mağaza alternatifleri, şehrin ekonomik potansiyeli artış eğiliminde olduğundan değerlendirilmesi avantaj sağlayabilir.
Sakarya’da mağaza kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Öncelikle yapmaya karar verdiğiniz işe uygun niteliklere sahip bir dükkan bulmanız önemli. Dükkan kiralamadan önce bölgedeki kiralık dükkan fiyatları hakkında mutlaka araştırma yapın. Dükkanın ebatları işinize uygun büyüklükte olmalı. Yeterince büyük olmayan bir dükkan ileride yer darlığından dolayı sıkıntı yaşamanıza sebep olacakken, fazla büyük bir dükkanın kirası da fazla olacağı için sıkıntıya düşmenize sebep olabilir. Tutmayı düşündüğünüz dükkanın içinin yapılı ve temiz olduğundan emin olun. Mümkünse hastane, okul ya da alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın konumda bulunan dükkanları tercih edin. Kira kontratına peşin vermiş olduğunuz kira bedeli veya depozit ücretini kesinlikle ekleyin. Yıllık kira artış oranının da kontratta açık şekilde yer alması önemlidir. Tuttuğunuz mağazanın elektrik su ya da herhangi bir borcunun olmadığından emin olun. Sakarya kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini iyi araştırarak kriterlerinize uygun olanı bulabilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım