Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Cedit Kiralık Dükkan / Mağaza

(12 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.600 TL
Hançerli'de Kiralık Dükkan/imalathane K-301
Yıldırım Emlak
PinHançerli, İlkadım
1.600 TL
Dükkan / Mağaza
100m²
5gün önce
100.000 TL
MAVİ'DEN KALKANCI'DA DEVREN KİRALIK PASTANE & FIRIN
PinKarasamsun, İlkadım
100.000 TL
Dükkan / Mağaza
250m²
Bugün
7.000 TL
KALKANCA'DA 400 M2 TABAN ALANA SAHİP GALERİ KATLI KİRALIK DÜKKAN
PinBaruthane, İlkadım
7.000 TL
Dükkan / Mağaza
425m²
5gün önce
8.000 TL
KALKANCIDA KURUMSALA KIRALIK 170M2 DUKKAN DEPOLU!!
PinKalkancı, İlkadım
8.000 TL
Dükkan / Mağaza
300m²
6gün önce
2.000 TL
CEDITTE MÜKEMMEL KONUMDA 250M2 YOLA CEPHE SIFIR KIRALIK DUKKAN
PinCedit, İlkadım
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
250m²
6gün önce
2.750 TL
Samyap'tan İlkadım Liman Mah. Reklam Gücü Yüksek Galerili İşyeri
PinLiman, İlkadım
2.750 TL
Dükkan / Mağaza
165m²
9.10.2018
Aradığın evi
bulamadın mı?
Sen yorulma! Aradığın evi bulmanda biz yardımcı olalım
BİLGİLERİNİ 
BIRAK
7.500 TL
DOĞADAN GYD den Samsun İlkadım da Kiralık Dükkan
PinHançerli, İlkadım
7.500 TL
Dükkan / Mağaza
45m²
5.10.2018
5.000 TL
YUNUS ÇELEBİ DEN İlkadım Hançerli'de Kiralık Dükkan / Mağaza
PinHançerli, İlkadım
5.000 TL
Dükkan / Mağaza
400m²
27.9.2018
200.000 TL
SAMSUN MECİDİYE'DE DEVREN KİRALIK İŞYERİ İŞLEK VE MERKEZİ KONUM
Akkaya İnşaat Tic.ltd.şti
PinKadifekale, İlkadım
200.000 TL
Dükkan / Mağaza
70m²
26.9.2018
2.000 TL
Yurttaş emlaktan kalkanca da 110  metre kiralık dükkan
Tahsin Yurtdaş
PinKarasamsun, İlkadım
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
110m²
20.9.2018
6.000 TL
Yurttaş emlakdan kalkanca da 200 metre² kiralık dükkan
Tahsin Yurtdaş
PinKarasamsun, İlkadım
6.000 TL
Dükkan / Mağaza
200m²
21.9.2018
3.000 TL
HAKAN'DAN TAPU KADASTRO BÖLGE MÜD. YANINDA 126M2 KİRALIK İŞYERİ
PinLiman, İlkadım
3.000 TL
Dükkan / Mağaza
126m²
25.3.2018

Kiralık dükkan/mağaza
Kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ve bu seçeneklerin sunmuş olduğu sayısız avantajlar sayesinde yeni bir iş kurmak ve mevcut işinizi geliştirmek artık çok kolay!

Kozmopolit şehirlerden en küçük yerleşim birimlerine yurdun dört bir yanında bulunan kiralık dükkân/mağaza alternatifleri yeni kiracılarını bekliyor. Hayalinizdeki işi yapabileceğiniz veya işinizi hayal ettiğiniz noktaya getirebileceğiniz yeni dükkan ve mağaza seçenekleri için ilanlara göz atmanız yeterli! Size ve işinize uygun bir lokasyonda, istediğiniz özelliklere sahip dükkân veya mağazalardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yapacağınız işe en uygun kiralık dükkân/mağaza bulmanın yolları nelerdir?
Kiralık dükkân/mağaza arayışındaysanız ilk olarak kiralayacağınız yerden beklentilerinizi saptamanız gereklidir. Bu dükkân veya mağazada yapacağınız işin gereksinimlerini iyi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. Bu analiz doğrultusunda kiralayacağınız dükkanın sahip olduğu potansiyel müşteri kitlesi, teknik koşulları ve çevre ile ilişkisi gibi farklı unsurlar sizin için önem teşkil etmeye başlar. İlk adım olarak hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hedef kitlenizin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu lokasyonları tespit etmeniz gereklidir. Belirlenen bölgelerde bulunan kiralık dükkânlar arasından bazıları bütçenize uyarken, bazılarının kira ve depozito bedelleri bütçenizin üst limitinden yüksek kalacaktır. Dolayısıyla bu kiralık mağaza veya dükkan seçeneklerini elemeniz gerekir. Elinizde kalan alternatifler arasında da eleme yapabilmek için yapacağınız işin teknik gereksinimlerine ait bir liste oluşturmanız gerekir. Örneğin gıda sektöründe bir iş yapacaksanız dükkânda baca olması sizin için bir gereklilik olabilir. Sergileme gerektiren satış odaklı bir mağaza işi düşünüyorsanız, bulmuş olduğunuz kiralık mağazalar arasında eleme yaparken sizin için mağazanın sahip olduğu vitrin alanının büyüklüğü belirleyici olabilir. Benzer şekilde dükkânın sahip olduğu aydınlatma ve havalandırma koşulları da dükkân seçiminizde belirleyici birer kriter olabilir. Kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında eleme yaparken sadece sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara bakmak da yeterli olmayacaktır. Dükkânın bulunduğu binanın da olumlu ve olumsuz yönleri değerlendirilmelidir. Bu anlamda bina yaşı, kat sayısı, asansör, otopark, güvenlik gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız işe bağlı olarak dükkân veya mağazanın bulunduğu kat da sizin için belirleyici olabilir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir kiralık dükkân/mağaza seçimi yapmak için pek çok parametre olduğu görülebilir. Ancak gerekli adımlar sıralı bir şekilde izlendiğinde işinize ve kendinize en uygun kiralık dükkân veya mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralık dükkân ve mağaza ararken ilk bakılan unsur genellikle kira bedelidir. Ancak sizin kiralamayı düşündüğünüz dükkân veya mağazada sizden önce çalışan iş sahibi belli bir hak talebinde bulunabilir. Halk arasında "hava parası" diye tabir edilen, "devir ücreti" diye de bildiğimiz bu bedel bir önceki iş sahibinin talebine bağlı olarak iş yerinden iş yerine oldukça büyük farklılıklar gösterir. Dolayısıyla kiralayacağınız dükkân veya mağaza seçimini yaparken bu bedel hakkında mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonradan öğreneceğiniz yüklü miktardaki bu bedeller sizi maddi ve manevi zorluklara sürükleyebilir. Bunun yanı sıra yapacağınız işin gerektirdiği ruhsatlara ilişkin de detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bazı ruhsat işlemlerinde okul, hastane gibi kamusal alanlara yakınlıkla ilişkili sınırlandırmalar getirilmiştir. Kendinize tamamen uygun bir dükkân bulsanız bile ilgili ruhsatları alamadığınızda kiraladığınız dükkanda istediğiniz işi yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız dükkân veya mağazanın resmi gerekliliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçiminizi yeni yapılan binalarda bulunan dükkân veya mağazalardan yana kullanacaksanız da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bazı inşaatlarda henüz bitmemiş binalarda bulunan daire, dükkan ve mağazaların kiraya verildiği bilinmektedir. Kiralayacağınız dükkânın iskan izninin bulunup bulunmadığını net bir şekilde öğrenmelisiniz. Ardından kontrat işlemlerine geçebilir; mal sahibi ile görüşerek kontrat süresi, koşulları ve gelecekteki devir hakkınız üzerine taleplerinizi karşılıklı olarak belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

 

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
100%
Güvenli
Doğru ve
Tam Bilgi
Hızlı
Geri Dönüş
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım