Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Kiralık Dükkan / Mağaza

(158 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Samsun

100 m² Kira Aralığı533 - 888 TL
19,78 Yıl
400 TL
KİRALIK DÜKKAN SAMSUN MERKEZDE GAZİ DEVLET HASTANESİNE YAKIN
Fatih İlhan Broker Emlak Arsa Ofisi
Fevzi Çakmak, İlkadım
2gün önce
50 m²
1.200 TL
ATAKUM ESENEVLER MH KİRALIK DÜKKAN
Gürlen Subaşi
Esenevler, Atakum
3gün önce
60 m²
500 TL
BAFRA DA SATILIK DÜKKAN
Emirefendi, Bafra
13.9.2019
60 m²
650 TL
BAFRA DA KİRALIK DÜKKAN
Fevzi Çakmak, Bafra
13.9.2019
125 m²
1.000 TL
BAFRA DA KİRALIK DÜKKAN 250 M2
Fevzi Çakmak, Bafra
13.9.2019
250 m²
2.000 TL
MİMARSİNANDA TRAMVAYA CEPHE KİRALIK BACALI DÜKKAN
44 Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Mimarsinan, Atakum
5.9.2019
80 m²
Etiketli İlanlar

Samsun Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Samsun kiralık daire fiyat artışı %56,28 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Samsun ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 594,00 TL iken, bu yıl için Samsun ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 673,00 TL oldu.

Samsun ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %13,30 artış gösterdi.

Samsun kiralık dükkan/mağaza
Samsun kiralık dükkan/mağaza seçenekleri farklı alternatiflerle sizi bekliyor. Hayalinizdeki iş ve işyeri için Samsun ilindeki kiralık mağaza seçeneklerini değerlendirmeye hazır mısınız?

Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz bölümünde bulunan Samsun ili; doğudan Ordu; güneyden Tokat, Amasya ve Çorum ve batıdan ise Sinop illeri ile çevrili olup; ilin kuzeyinde Karadeniz sahil şeridi uzanmaktadır. 3 adet merkez ilçesi ile 17 adet ilçesi bulunan Samsun ili, Türkiye'nin en kalabalık nüfuslu illerinden olmakla beraber; büyükşehir statüsündedir. Orta Karadeniz bölgesinin en büyük ulaşım, eğitim, sağlık, ticaret ve sanayi ağına sahip olan Samsun; bu nedenle ekonomik açıdan bölgenin en gelişmiş şehridir. Kızılırmak ve Yeşilırmak nehirlerinin Karadeniz'e döküldüğü deltalar arasında bulunan Samsun ili, 8 tane barajı ile ülkemizin en çok barajı olan şehridir. Karadeniz Bölgesi'ndeki önemli ticaret merkezlerinden olan il; liman kenti olması itibariyle başta Rusya ve Ukrayna olmak üzere bölgedeki pek çok ülke ile deniz ticareti yapmaktadır. Deniz ticaretinin yanı sıra ilde imalat sanayisi de oldukça gelişmiştir. Mobilya, ana metaller, tıbbi aletler ve ürünler, tekstil, bakır, makine, tütün, kâğıt ve kâğıt ürünleri, kimya sanayi ve oto yedek parça sanayisi alanlarında çeşitli ürünler üretilmektedir. Bu alanlardaki imalat ve satışlar için Samsun kiralık dükkan / mağaza alternatifleri değerlendirilebilir.
Samsun ilinde tarım faaliyetleri de gelişmiş olup; ilin yüzde 47’si verimli tarım alanlarından oluşmaktadır. Samsun ilinde tahıl, baklagil, endüstriyel bitki, yağlı tohum, yumru bitkiler, buğday, mısır, çeltik ve tütün yetiştirilen başlıca ürünleri arasındadır. Bölge ayrıca organik tarım konusunda uzmanlaşmıştır. Çiftçilerin ve balıkçıların ihtiyaçlarına yönelik kiralık dükkanlar ticari potansiyel taşıdığından; bu sektörüne yönelik Samsun kiralık dükkan / mağaza seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Neden Samsun'da dükkan/mağaza kiralamalısınız?
Eğer kiralayacağınız dükkan ticari bir işletme olacak ise bölgenin konumu, işletmenize ulaşım avantajını getirecektir. Karayolu ile Karadeniz Bölgesi'ni İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne bağlayan Samsun ili, geniş hinterlandı ile aynı zamanda bir liman kenti ve bir lojistik merkezidir. Şehirde 3 ayrı liman olmasının yanı sıra demiryolu ile de ulaşımı yapılmaktadır. Samsun'da tramvay hattı bulunmakla beraber; şehrin farklı yerlerinde ring hatları kurulmuştur. Ayrıca Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Samsun'un bu güçlü ulaşım ağı, kiralık mağazalar için hammadde kaynaklarının ya da ürünlerin kolaylıkla tedarik edilmesine hizmet etmektedir. Orta Karadeniz bölgesinin en büyük illerinden biri olan Samsun şehrinde; ticari yatırımlar gün geçtikçe artmaktadır. Samsun il genelinde ticaret ağı gelişmiş olduğundan dükkan ya da mağaza kiralayıp, yatırım yapmak avantaj sağlayacaktır. Özellikle imalat konusunda geniş yelpazede üretim yapılan ilde, farklı alanlarda yatırım seçeneği bulunmaktadır. İmalat ve hizmet sektörlerinin yanı sıra organik tarım ürünlerinin lokal satış ve pazarlama faaliyetleri için Samsun kiralık dükkan/mağaza seçenekleri yatırım amacı oluşturabilir.

Samsun'da üniversiteye yakın kiralık dükkan/mağazalar nerededir?
Samsun ilindeki devlet üniversitesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin Kurupelit Yerleşkesi, Güzel Sanatlar Yerleşkesi, Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesi, Bafra Yerleşkesi ve Ballıca Yerleşkesi olmak üzere 5 adet yerleşkesi bulunmaktadır. Bunlardan Kurupelit Kampüsü, Atakum - Körfez Mahallesi'nde; Güzel Sanatlar Fakültesi, İlkadım - Kalkancı Mahallesi'nde; Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü, Çarşamba - Yeni Samsun Caddesi'nde; Bafra Meslek Yüksekokulu, Hacınabi Mahallesi'nde; Ballıca Kampüsü ise Ondokuzmayıs - Tekel Caddesi'nde bulunmaktadır. Kampüs çevrelerinde, üniversite öğrencilerine ve akademik kadroya yönelik hizmet sektöründeki Samsun kiralık dükkan / mağaza alternatifleri değerlendirilebilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım