Sarıyer, İstanbul Bölge Raporu

Sarıyer satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %0.09 artış gösterdi. Sarıyer ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 68.847 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Sarıyer ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 5.163.510 TL ile 8.605.900 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Sarıyer - Satış Fiyatları Trendi

Sarıyer - Kira Fiyatları Trendi

Sarıyer - Satış Fiyatları Değişimi

0.09%
1 Aylık Değişim
535.3%
3 Yıllık Değişim
682.6%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

6.53%
1 Aylık Değişim
569.7%
3 Yıllık Değişim
843.4%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
4.16
83.2%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
4.13
82.6%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
3.97
79.4%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
4.11
82.2%
Aracımı kolayca park ederim
3.10
62%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
4.06
81.19999999999999%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
4.00
80%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
4.25
85%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
4.20
84.00000000000001%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
23 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Maden bölgesinde villa tipi konut projeleri geliştirilmekte ve kısa süre içerisinde varolan gecekondu görünümünün yerini modern yapılı mimariye bırakması bekleniyor.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Ayazağa bölgesi varolan ve yapımı planlanan büyük çaplı projeler sayesinde çok hızlı gelişim göstermektedir.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Zekeriyaköy ağırlıklı olarak markalı villa ve konut projelerinden oluşmaktadır. Ayrıca, bölgede üst düzey yöneticiler ve beyaz yakalı çalışanların ikamet ettiğini söyleyebiliriz.
Terrace Plus Satış S.
Diğer
5 yıl önce
Bölge ağırlıklı olarak üst düzey yöneticiler tarafından tercih ediliyor, yatırım değerinin yüksek olması 3. Havalimanı bağlantı yoluna 15 dk. uzaklıkta olması bölgeye avantaj sağlıyor..
Bekir G.
Diğer
5 yıl önce
Ayazağa bölgesi varolan ve yapımı planlanan büyük çaplı projeler sayesinde çok hızlı gelişim göstermektedir, Türk Telekom Arena Stadı’na ve yapılmakta olan Şişli Etfal Hastanesi’ne yakınlığıyla dikkat çekiyor.
Ogün S.
Diğer
5 yıl önce
İstinye bölgesi boğaza olan yakınlığı ve lokasyon avantajı sayesinde sürekli değer kazanıyor. Yatırımlık için ideal bölge.
Ogün S.
Diğer
5 yıl önce
Zekeriyaköy ağırlıklı olarak markalı villa ve konut projelerinden oluşmaktadır, bölgede ağırlıklı olarak üst düzey yöneticiler ve beyaz yakalı çalışanlar ikamet ediyor.
Reidin Saha U.
Diğer
5 yıl önce
Sarıyer’in Maden bölgesinde küçük kentsel dönüşüm proje ve proje alanları yer alıyor. Toprak sahipleri birleşerek markalı konut projeleri için talep oluşturuyor. Bölgeye yakın bulunan Koç Üniversitesi, yeni yapılan tünel bağlantı yollarıyla da bölgede değişimi hızlandırdı. Genelde villa tipi konut projeleri bulunuyor. Zekeriyaköy genelde elit kesimin tercih etmiş olduğu bir bölge, 3. Köprünün bölgeden geçiyor olması bölgeye daha çok değer katmış durumda. Markalı konut projeleri genel olarak bu bölgede yer alıyor.
Nidapark Seyrantepe S.
Diğer
5 yıl önce
Seyrantepe hızla yükselişte olan, kent ve orman manzarasıyla şehir gürültüsünden uzak bir o kadar da şehrin içinde bulunan bir ortama sahip. İstanbul Çevre Yolu’nun kuzeyinde yer alan Türk Telekom Arena Stadı’na ve yapılmakta olan Şişli Etfal Hastanesi’ne yakınlığıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda metro istasyonuna, Maslak ve Levent’e rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir lokasyonda yer alıyor.
Panorama Suites S.
Diğer
5 yıl önce
Prim değeri yüksek bir bölge, 3. Köprü yoluyla birlikte daire fiyatları artışa geçmiş durumda. Genelde oturan kesim beyaz yakalılardan oluşuyor. Sarıyer ormanlarına bitişik nezih ortamı, temiz havasıyla, çevresel faktörleri baz alarak yatırımınız her halükarda size karlı avantaj sağlayacaktır.
Alya Evleri Zekeriyaköy .
Diğer
5 yıl önce
Sarıyer, hızla gelişmekte olan bir bölge. Her geçen zaman içerisinde daire fiyatları daha da çok değerleniyor. Koç Üniversitesi’nin bölgeye yakın olması bölgeyi % 100 etkilemiş durumda. Üniversitenin bölgede olması 1+1 daire olan talebini de arttırıyor. Maden Mahallesi’nde yapılması planlanan tünel projesiyle de bölgeye ulaşım çok daha kolay olacaktır.
Olive Sarıyer Satış S.
Diğer
5 yıl önce
Sarıyer’in Maden bölgesinde çok hızla gelişen villa tipi konut projeleri mevcut, 5 yıl içerisinde bölgede bulunan gecekondu görünümü tamamıyla bitmiş olacak. Yeni yapılan Sarıyer tünel bağlantısı bölgeye ulaşımı kolaylaştırdı. Aynı zamanda bölgeye olan yatırımları da arttırdı. Genel oturum elit kesimden oluşuyor.
3.62 / 5
Ziyaretçi
Diğer
5 yıl önce
Istanbulun En Yaşanılır Yeri
3.9 / 5
Derya O.
Diğer
2 yıl önce
İstanbul'un en güzel, en yaşanılabilir yerlerinden biri.
4.22 / 5
Kayra Ö.
Diğer
2 yıl önce
Herkesin huzurla yaşayabileceği, genellikle yüksek gelirli ailelerin oturduğu nezih bir semt. Aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.
3.89 / 5
Peknur C.
Diğer
2 yıl önce
Güvenli, rahatça istediğiniz yere gidebileceğiniz güzel bir semt. Tam bir yazlık yer havası var, huzurlu sessiz sakin bir yer.
3.8 / 5
Ozan B.
Diğer
2 yıl önce
İstanbul'un en yaşanılabilir elit ve nezih bölgelerinden biri. İnsan profili ile çok güvenilir, yeşil alanı parkları bol, denize yakın bir bölge.
4.25 / 5
Bayram G.
Diğer
2 yıl önce
İstanbul'un en elit, en nezih aynı zamanda da sessizliğini sakinliğini koruyan bölgelerinden biri. Yaşamak için huzurlu ve oldukça pahalı bir yer.
4.25 / 5
Bayram G.
Diğer
2 yıl önce
İstanbul'un en elit, en nezih aynı zamanda da sessizliğini sakinliğini koruyan bölgelerinden biri. Yaşamak için huzurlu ve oldukça pahalı bir yer.
4 / 5
Yasemin F.
Diğer
2 yıl önce
Çok nezih ve güvenli bir bölge. Bu yüzden huzur bulabileceğiniz, denize yakın havadar bir yaşam alanı.
Benita A.
Diğer
7 ay önce
Bence müthiş bir yer. Hem doğası hem de ulaşım olanaklarının gelişmiş olması büyük avantaj. Ama fiyatlar da uçmuş bir vaziyette.
4 / 5
Günay K.
Diğer
6 ay önce
20 sene burada oturdum hala da oturuyorum. Bence en güzel semtlerden birisi. Hem nezih hem ulaşıma yakın. Ama tabi fiyatlar da yükseldi.
4.2 / 5
Ege Ç.
Diğer
6 ay önce
Bölge genel olarak her şeyiyle güzel. Özellikle sahil tarafında çok güzel yerler var. Oturulacak bir bölge ama fiyatlar aşırı yüksek.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Sarıyer

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Sarıyer

Tümü

Rams Beyond İstanbul Rams Global ve Sons İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir. 3 bloktan oluşan projede 524 adet konut, 71 adet ofis ve 54 adet ticari ünite bulunmaktadır....

Projeyi İncele

İnvest Vadi İnvest İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 135 konut, 7 villa, 26 ticari ünite, 1 otel bloğu ve 1 ticari blok bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Koopera Zekeriyaköy Koopera Zekeriyaköy Konut Yapı tarafından geliştirilen Koopera Zekeriyaköy, 4+1 sıralı evler ve 5+1 müstakil villlalar olmak üzere 42 konuttan meydana gelmektedir....

Projeyi İncele

Nidapark İstinye Nidapark İstinye, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Sarıyer'de geliştirilen bir konut projesidir. Vadi, Panorama ve Koru etaplarıyla 56 bloktan oluşan projede 522 adet......

Projeyi İncele