Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Şehitkamil Kiralık Daire

(56 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı755 - 1.259 TL
15,77 Yıl
1.900 TL
FEVZİ ÇAKMAK BULVARINDA 4+1 BAKIMLI KİRALIK DAİRE FATİH EMLAKTAN
Fatih Mehmet Koç
Fatih, Şehitkamil
4+1
10.9.2019
230 m²
2.200 TL
GAZİ MAH. KİRALIK 3+1 DAİRE
Pozitif Gayrimenkul
Gazi, Şehitkamil
3+1
Bugün
200 m²
2.500 TL
FEVZİ ÇAKMAK BLV ÜZERİNDE GENİŞ 2+1
Bülent Özdemir
Değirmiçem, Şehitkamil
2+1
6gün önce
130 m²
4.000 TL
ASREAL GAYRİMENKULDAN KİRALIK LÜXS DUPLEXS DAİRE
Aslan Bozyiğit
Şehirgösteren, Şehitkamil
5+2
6gün önce
420 m²
1.750 TL
Şehitkamil 15 Temmuz'da Kiralık Daire
15 Temmuz, Şehitkamil
2+1
5gün önce
120 m²
4.500 TL
ASREAL GAYRİMENKUL DEN ŞEHİRGÖSTERENDE KİRALIK DÜBLEX
İbrahim Halil
Şehirgösteren, Şehitkamil
6+2
6gün önce
450 m²
7.000 TL
ASREAL GAYRİMENKUL DEN ŞEHİRGÖSTERENDE KİRALIK 5+1 DAİRE
İbrahim Halil
Şehirgösteren, Şehitkamil
5+1
6gün önce
335 m²
1.350 TL
MÜNEVVER GÖKÇEK GÜVENEVLERDE KİRALIK DAİRE
Münevver Gökçek
Güvenevler, Şehitkamil
3+1
5gün önce
150 m²
6.000 TL
İCONOVA UZMANINDAN 3+1 DAİRE
Bülent Özdemir
15 Temmuz, Şehitkamil
3+1
9.9.2019
215 m²
3.250 TL
GAZİANTEP KONAKLARINDA ULTRA LÜKS 4+1 KİRALIK DAİRE
Ayhan Pekmezoğlu
Öğümsöğüt, Şehitkamil
4+1
6.9.2019
350 m²
2.800 TL
Tertemiz 3+1 Önü Açık Kiralık Daire
Seda Arpacı
Atatürk, Şehitkamil
3+1
4.9.2019
195 m²
Etiketli İlanlar

Şehitkamil Kiralık Daire Fiyatları

Gaziantep şehrinde kiralık daire fiyatları Seyrantepe bölgesinde 709 TL'den başlayarak, Güvenevler taraflarında 1.151 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Şehitkamil geneli ortalama fiyatı 1.012 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 988 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,84, son 10 yılda ise %77.58 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 16 yıl olarak görülmüştür.

Şehitkamil Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Şehitkamil şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Şehitkamil Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Şehitkamil şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Şehitkamil kiralık daire
Gaziantep'in merkez ilçelerinden biri olan Şehitkamil'de her ihtiyacı karşılayabilecek kiralık daireler bulunuyor. Şehitkamil kiralık daire seçeneklerini değerlendirerek siz de kriterlerinize uygun evler bulabilirsiniz.

Şehitkamil Kurtuluş Savaşı döneminde Antep'in ilk şehidi olan 14 yaşındaki Mehmet Kamil'den adını alıyor. 1987'de çıkarılan bir kanunla da ilçe sıfatını kazanıyor. İlçenin doğusunda Nizip, batısında Nurdağı, güneyinde Şahinbey ve kuzeyinde ise Pazarcık ilçeleri bulunuyor. Karasal iklimin daha baskın olduğu ilçede kış mevsimi soğuk geçmektedir.

Neden Şehitkamil'de daire kiralamalısınız?
Şehitkamil, şehrin en çok nüfusa sahip olan ilçesi. İlçenin gelişmiş yapısı ve eğitim olanaklarının zenginliği de ilçeye olan talebi artırıyor. İlçede 25 Aralık Devlet Hastanesi ve Şehitkamil Devlet Hastanesi olmak üzere 2 farklı devlet hastanesi bulunuyor. 25 Aralık Devlet Hastanesi Değirmicem Mahallesinde, Şehitkamil Devlet Hastanesi ise Pirsultan Mahallesinde bulunuyor. Bu bölgelerde bulunan kiralık evler hastanenin de etkisi ile daha çok ilgi görüyor. Pirsultan Mahallesi ise ilçede bulunan kiralık daire ortalamasından yüksek.
Gelişmişliği ve modern mimari yapısı ile çehresini yenileyen ilçe daha konforlu kiralık daire arayışında olanların ilgi odağı. İlçe, Gaziantep'in turizm potansiyelinin büyük bir kısmını elinde bulunduruyor. Dülük Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi ve Kendirli Kilisesi gibi turistleri şehre çeken pek çok tarihi yapı ilçe sınırlarında kalıyor.
Şehitkamil kiralık daire olanaklarının zengin olması ilçenin farklı gelir grubuna sahip olan herkese uygun seçenekleri bulunduğunu gösteriyor. Dülük, Yukarıbeylerbeyi, Beykent, Emek, Belkıs, Fatih, Göllüce ve Onat Kutlar gibi pek çok mahallede uygun fiyatlara sahip olan seçenekler bulmak mümkün. Şehitkamil kiralık daire seçenekleri içinde 1+1 daire de 4+1 daire de bulma imkanı var.

Şehitkamil'de hangi daireler hızlı kiraya verilir?
Şehitkamil kiraık daire arayışında olanlar temiz ve yeni konutlara talep gösteriyor. Fakat konumu iyi olan konutlar da iyi bir bakımdan sonra kiraya verilebilir. Bu nedenle ev sahibi daireye değerinde bir fiyat belirlemeli. İlçede Öğümsöğüt, İbrahimli, Batıkent, 29 Ekim, Selahattin Eyyübi ve Selimiye gibi mahallelerde daireler biraz daha yüksek fiyatlardan kiraya veriliyor. Kiracılar için ilk izlemin büyük önem taşır. Gerekli tadilatlar yapılarak elden geçirilmiş olan bir kiralık daire kiracının masraf yapmadan hemen taşınabileceği anlamına gelir. Bu durum hem evin değerini artırır hem de konutu daha çabuk kiraya vermeyi sağlar. Şehitkamil ilçesi gibi karasal iklim özellikleri taşıyan bölgelerde ısıtma tipi kiracı için önemli bir konu. Şehitkamil kiralık daire seçenekleri arasında doğalgaz ya da merkezi ısıtma tipine sahip olan konutlar tercih ediliyor.

Şehitkamil'de okullara yakın kiralık daireler
Şehitkamil kiralık daire seçenekleri arasında daha çok okullara yakın olanlar ilgi çekiyor. Osmangazi, Batıkent ve İbrahimli mahalleleri ilçe nüfusunun çoğuna ev sahipliği yapıyor. Bu bölgelerin yoğunluk kazanmasındaki en büyük etkenlerden biri gelişmişlik. Ayrıca Gaziantep Üniversitesinin pek çok fakültesi de Osmangazi Mahallesi içinde bulunuyor.
İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi ve şehrin en prestijli okullarından biri olan Vehbi Dinçer Fen Lisesi ve Osmangazi Mahallesinde bulunuyor. Gaziantep Anadolu Lisesi ise Güvenevler Mahallesinde bulunuyor.

Şehitkamil'de ev kiralamak için doğru ay hangisi?
Şehitkamil ilçesinde kiralık daire piyasası özellikle üniversitenin eğitime başladığı eylül ayında hareketlilik kazanıyor. Bunun yanı sıra bahar aylarında diğer aylara nazaran talebin arttığı görülüyor. Alternatifler sınırlı kalmış olsa da kış döneminde ekonomik koşullarda daire kiralamak mümkün. Fakat değerli lokasyona sahip olan ve her zaman tercih edilen Gazi Mahallesi ve Zeytinli Mahallesi gibi yerler için ilanları sürekli gözden geçirmelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım