Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Şehzadeler Kiralık Daire

(50 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı680 - 1.134 TL
18,92 Yıl

Şehzadeler Kiralık Daire Fiyatları

Manisa şehrinde kiralık daire fiyatları Şehitler bölgesinde 784 TL'den başlayarak, Yarhasanlar taraflarında 884 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Şehzadeler geneli ortalama fiyatı 917 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 896 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %4,84, son 10 yılda ise %76.94 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Şehzadeler Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Şehzadeler şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:


Şehzadeler kiralık daire
Şehzadeler kiralık daire arayışınızda farklı genişliklere ve özelliklere sahip pek çok daire, ilçe çapındaki mahallere yayılmış şekilde karşınıza çıkacaktır. Alternatiflerin çok olması kira fiyatları açısından avantaj sağlar.

İç Ege’de yer alan Manisa şehrinin Şehzadeler ilçesi, doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. İlçe kuzeyde; Saruhanlı, güneyde; İzmir Kemalpaşa, doğuda; Turgutlu ve batıda ise Yunusemre ilçeleriyle komşudur. Bölgedeki nüfus hareketliliği, yeni konutlara olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yeni inşaat projelerinin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Söz konusu iki etken, Şehzadeler kiralık daire konusundaki alternatifleri arttırmaktadır.
Şehzadeler ilçesi içinde geçen E-881 Otoyolu bölgeye ulaşım açısından büyük rahatlık sunmaktadır. Söz konusu yol; Gebze’den başlayıp Çeşme’ye kadar uzanmaktadır. İlçeye yakın konumda bulunan Sabuncubeli Tüneli sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’na ve İzmir’e ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Tüm bu avantajlar bölgede kiralık ev tutmak isteyenler için cezp edici sebep olarak gösterilebilir. Öte yandan, bölgede demiryolu ulaşımını tercih etmek isteyenler için de istasyonlar yer alır. Bölgedeki kiralık dairelerin tercihinde; üniversiteye ve ona bağlı yakın konumda bulunması olumlu yönde etkili olmaktadır ancak tüm bu olumlu durumlar Şehzadeler kiralık daire talebini arttırdığı için fiyatların da orta ve üstü düzeylerde seyretmesine yol açmaktadır.

Neden Şehzadeler’de daire kiralamalısınız?
Şehzadeler kiralık daire tutarken ulaşım konusunda avantajlı bir bölge arayışında iseniz; İzmir’e olan yakınlığı ve E-881 Otoyolu’nun ilçe içinden geçmesi, demiryolu ulaşımı ve havayolu ulaşımı konusundaki alternatiflere yakın olması durumunu avantaj olarak değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin gelişen üniversiteleri arasında gösterilebilecek Celal Bayar Üniversitesi ve ona bağlı faaliyet gösteren Hafsa Sultan Hastanesi’ne de ilçe yakın mesafede bulunur. Bölge; yüksek öğrenim ve sağlık konusundaki ihtiyaçlara rahatlıkla cevap verebilecek bir konuma sahiptir. Manisa ilinde alışveriş konusunda aradığınızı kolayca bulabileceğiniz çarşı merkezi ve Manisa Çarşı da ilçe sınırları dahilindeki Çarşı mahallesinde bulunur. Bu durum hem ticari hayatın canlılığını hem de sosyal hayat açısından bölgedeki kiralık daireler arasından seçim yapacaklar için avantaj olarak düşünülebilir. Öte yandan Manisa Devlet Hastanesi ise ilçenin Şehitler mahallesinde bulunur. Şehzadeler kiralık daire seçenekleri sağlık hizmetleri konusundaki hizmetlere kolay ulaşım açısından da avantajlı konumdadır.

Şehzadeler’de daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Şehitler ve Yarhasanlar mahalleri ilçenin en yoğun nüfusa sahip bölgesidir. Şehzadeler kiralık daire arayışınızda bu iki mahalleye odaklanmanız farklı seçeneklere kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. İlçenin yüzde 70’e yakın alanı tarım arazisi statüsündedir. Söz konusu durum düzensiz şekilde yapılaşmaya yol açmıştır. Ancak kentsel dönüşüm kapsamında yapılan düzenlemelerle bu durumun önüne geçilmeye ve yeni inşaat alanları ve yeni inşaat projeleriyle bölgenin konut ihtiyacına düzenli şekilde cevap vermeye çalışılmaktadır.
Daire içinde bulunan tüm demirbaş olarak isimlendirilen malzemelerin fiziki durumlarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Söz konusu demirbaşlar; evin cam ve çerçevelerinden, ankastre fırınına kadar tüm detayları ile incelenmeli ve sonrasında çalışır vaziyette kiralama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Şehzadeler’de okula yakın kiralık daireler nerede?
İlçe eğitim kurumları açısından zengindir. Çocuklu aileler için okullara yakın konumda bir kiralık daire tutmak önem arz etmektedir. Bölgede yer alan okullara ve sağlık kuruluşlarına daha yakın konumda bir daire arıyorsanız; Peker mahallesi ve çevresine odaklanabilirsiniz. Bu bölgedeki kiralık evler fiyat açısından orta ve üstü düzeyde seyretmektedir. Şehzadeler kiralık daire arayışınızda ana kriteriniz okullar ise; bölgenin çeşitli mahallerine yayılmış şekilde onlarca okul bulmanız mümkün bu okullardan bazıları ise; Peker mahallesinde; Manisa Lisesi, Sakarya mahallesinde; İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Anafartalar mahallesinde; Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi, Gazi İlkokulu, Tunca mahallesi; İstiklal İlköğretim Okulu, Mimar Sinan mahallesi; Ali Rıza Çevik Ortaokulu, Göktaşlı mahallesinse ise Avni Gemicioğlu Ortaokulu, Şehitler mahallesi; Akşemsettin İlkokulu bulunmaktadır. .

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım