Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Serdivan Kiralık Villa

(3 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı785 - 1.309 TL
17,33 Yıl
1.850 TL
Serdivan Köprübaşı'da Kiralık Villa
🇹🇷 Adı Moda 🇹🇷
PinKöprübaşı, Serdivan
1.850 TL
Villa
3 + 2
30.11.2018
3.500 TL
EMLAK OFİSİNDEN SERDİVAN MERKEZDEN KİRALIK 220 M2 TRİBLEKS VİLLA
Cihat Anıl Sezgin
Pinİstiklal, Serdivan
3.500 TL
Villa
4 + 2
24.11.2018
3.250 TL
SERDİVAN ALTINOVA CADDESİNDE KİRALIK&SATILIK BAHÇELİ LÜKS VİLLA
Pinİstiklal, Serdivan
3.250 TL
Villa
4 + 1
20.9.2018

Sakarya / Serdivan Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2018 yılları arasında Serdivan kiralık daire fiyat artışı %80,06 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Sakarya kiralık fiyat artışı %63,29 oldu.

2017 yılında Serdivan ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.046,00 TL iken, bu yıl için Serdivan kiralık ev ortalama fiyatı 1.024,00 TL oldu.

Serdivan ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-2,10 azalış gösterdi.

Serdivan kiralık daire
Serdivan kiralık daire alternatifleri oldukça geniş bir portföy arz ediyor. Siz de aradığınız özelliklerde evler bulabilir, kolayca kiralama şansına erişebilirsiniz.
Serdivan, Sakarya il merkezinin batısına düşen bölgede bulunmaktadır. Sakarya’ya bağlı olan Serdivan Adapazarı’nın da batısında yer alır. İlçenin yerleşim alanı olarak tercih edilmesinin sebebi sadece imar düzenlemeleri değil, diğer bölgelere nazaran coğrafi yapısının ve ikliminin avantajlı oluşudur. Ayrıca Gölcük depremi sonrasında tercih edilmesi ile birlikte hızla artan nüfusa karşılık 2008 yılında ilçe olmuştur. Toprak yapısı daha sağlamdır. Adapazarı Ovası’nın ileri kısımlarındaki tepeler üstünde kurulmuştur. Tercih edilme etkenlerinin içinde Sapanca Gölü’nün bir bölümünün ilçe sınırlarına dahil olması da yer alır. Aynı zamanda E-5 yolu ile de şehirlerarası ulaşım yönünden avantaj sağlamıştır. Yeni eklenen mahallelerle beraber 14 mahalle ve 10 orman köyü Serdivan’a bağlanmıştır.

Neden Serdivan kiralık daire seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Serdivan kiralık daire seçenekleri, konumunun getirdiği olumlu nitelikler ile size güzel bir yerde yaşama şansı tanıyor. Serdivan ilçesinin eğitim olanakları da iyi durumdadır. İlçe bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve içlerinde anadolu ve fen liseleri ile meslek liselerinin bulunduğu pek çok lise özel eğitim merkezi bulunmaktadır. Sakarya Üniversi-tesi’nin yerleşkesi de ilçe sınırları içinde yer almaktadır. İlçe ulaşımı ağırlıklı olarak belediye otobüsleri ve dolmuşlar ile yapılmaktadır. Düzenli ve seri yapılan seferler sayesinde ulaşım sıkıntısı söz konusu değildir. İlçede yer alan sağlık kuruluşları, sağlık ko-nusunda ne kadar gelişmiş bir bölge olduğunu doğrular niteliktedir. Çeşitli mahallelere dağılmış şekilde aile sağlığı merkezleri ve 1 tane de toplum sağlığı merkezine sahiptir. Ku-lak Burun Boğaz Dal Merkezi ve Göz Hastanesi ile özel hastaneler de mevcuttur. Serdivan kiralık daire olanakları sayesinde çocuklarınızın ya da diğer aile fertlerinin sağlığını takip edecek aile sağlığı merkezlerine yakın olma şansınız bulunuyor. Serdivan çok değerli bir tarihi yapıta sahiptir; Justinianos Köprüsü. Halk arasında Beşköprü olarak da bilinen bu tarihi eser, Geç Roma dönemine ait, Sakarya nehri üzerine inşa edilmiş bir taş köprüdür. Bu tarihi köprüyü, 527 ile 565 yılları arasında Doğu Roma İmparatoru olan Justinianos, imparatorluk başkenti ile doğu vilayetlerinin bağlantısını kolaylaştırmak için yaptırmıştır. Köprünün uzunluğu neredeyse 430 metredir. Hem merkezi konumu dolayısıyla şehrin sosyal imkanlarından faydalanma şansı sunması hem de merkeze göre daha az nemli ve daha çok rüzgar alan bir bölge olması ile Serdivan, kiralık ev arayanların gözdesi haline gelmiştir. Sakarya’nın son yıllarda en çok talep gören yerleşim alanı olan Serdivan, 1+0’dan 5+1’e uzanan değişik boyutlardaki kiralık evler ile size hayalinizdeki eve ka-vuşma imkanı verir.

Serdivan’da üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Sakarya Üniversitesi, 1970 yılında yüksekokul olarak kurulmuş, 1992 yılına gelindiğinde ise üniversite statüsü kazanmıştır. Üniversite bünyesinde 20 fakülte, 6 enstitü, 5 yüksekokul ve 16 meslek yüksek okulu vardır. Türkiye’deki üniversiteler arasında önemli bir yere sahiptir. Bu üniversitenin yerleşkesi, Serdivan ilçesi sınırlarına dahil bulunmak-tadır. Rahatça gidip gelebilmek için okullarına yakın olmak isteyen öğrencilerin, ilçeye getirdiği hareketlilik ve bunun ekonomik yansımaları çok değerlidir. Serdivan kiralık daire seçenekleri, hem bu öğrenciler için hem de iş kurmak isteyen girişimciler için gerçekten kıymetli olabilir. Üniversite yerleşkesinin bulunduğu Kemalpaşa Mahallesindeki kiralık daireler birçok yönden öğrencilere avantajlar içermektedir. Özellikle Üniversite Caddesi üzerinde olan daireler değer kazanmaktadır.

 

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım