Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sinop Kiralık Daire

(131 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sinop

100 m² Kira Aralığı686 - 1.144 TL
20,66 Yıl
1.500 TL
Sinop Merkez Yeni'de Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Yeni, Merkez
2+1
Dün
110 m²
1.500 TL
Sinop Merkez Zeytinlik'te Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Zeytinlik, Merkez
3+1
2gün önce
160 m²
800 TL
Sinop Merkez Yeni'de Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Yeni, Merkez
2+1
2gün önce
100 m²
900 TL
Sinop Merkez Yeni'de Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Yeni, Merkez
2+1
2gün önce
110 m²
1.100 TL
Sinop Merkez Kefevi'de Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Kefevi, Merkez
1+1
2gün önce
80 m²
1.400 TL
Sinop Merkez Ada'da Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Ada, Merkez
2+1
2gün önce
100 m²
1.500 TL
Sinop Merkez Yeni'de Kiralık Daire
Sibel Çakıcı Ahmet Atalay
Yeni, Merkez
2+1
2gün önce
110 m²
1.200 TL
DENİZ EMLAKTAN 4+1 BOŞ LÜKS DAİRE
Mehmet Salih Güney
Gelincik, Merkez
4+1
6gün önce
170 m²
1.200 TL
DENİZ EMLAKTAN KİRALIK SIFIR DAİRE
Mehmet Salih Güney
Ada, Merkez
2+1
6gün önce
100 m²
1.000 TL
Sinop Merkez Kaleyazısı'da Kiralık
Ahmet Atalay
Kaleyazısı, Merkez
1+0
7gün önce
60 m²
Etiketli İlanlar

Sinop Kiralık Daire Fiyatları

Sinop şehrinde kiralık daire fiyatları Sinop Merkez bölgesinde 895 TL'den başlayarak, Sinop Merkez taraflarında 895 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Sinop geneli ortalama fiyatı 922 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 901 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,08, son 10 yılda ise %85.68 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Sinop Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Sinop şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Sinop kiralık daire
Siz de Sinop’un en gözde yerlerinde ya da en mütevazı ilçelerinde bulunan kiralık daireler ile ilgileniyorsanız aradığınızı daireyi kolayca bulabilirsiniz. Geniş alternatiflere sahip Sinop kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor.

Sinop, Türkiye'nin kuzeyde ki en uç noktası olan İnce Burun bölgesini içine alıyor. Samsun, Kastamonu ve Çorum ile komşu olan şehrin iki farklı noktasında liman bulunuyor. Dağların kıyıya paralel uzanması nedeni ile iç bölgeler ile ulaşım çok güçlü değil.

Sinop'ta daire kiralamanın püf noktaları
Sinop'da kiralık ev arayanlar bütçe planlaması yaparken lokasyonu da göz önünde bulundurmalı. Sinop kiralık daire fiyatlarının düşük olduğu bir yer tercih ediliyorsa yol masrafı ve zaman kaybı da yapılan planlamaya dahil edilmeli. Okula ya da iş yerine uzak olan bir kiralık daire ne kadar uygun fiyatlı olursa olsun gün içinde çeşitli zorlukları beraberinde getirir. Şehirde Ayancık, Gerze, Boyabat ve Türeli gibi ilçeler kiralık daire fiyatlarının en uygun olduğu yerler içerisinde. Fakat bu ilçelere mahalle bazında bakıldığında evin özelliğine göre yüksek rakamlarla kiraya verilen daireler de görülüyor. Gerze'de Atatürk, Hamidiye; Boyabat'ta Esentepe, Yeni ve Ayancık'ta Yalı, Beşiktaş çevresinde lüks konutlar bulunuyor. Merkez'de ise özellikle gelincik çevresinde deniz manzarasına sahip olan kiralık dairelerin fiyatları ortalamanın çok üzerine çıkıyor. Fakat deniz kıyısına yakın ev kiralamak isteyenlerin rutubet faktörüne dikkat etmelerinde yarar bulunuyor. Bu durumda daireyi kiralamadan önce titiz bir şekilde incelemek gerekir. Sinop kiralık daire seçeneklerini değerlendirenlerin konutu mutlaka görerek değerlendirmesi gerekir. Bina yaşı, aidatı, sosyal alanlara yakınlığı hatta kiranın artış oranı sözleşme yapılmadan analiz edilmeli.

Sinop'ta üniversitelere yakın kiralık daireler
Şehirde 2007 yılında kurulan Sinop Üniversitesi, Sinop'un gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Öğrencilerin varlığı ise emlak sektörünün özellikle üniversite öğrencilerinin şehre geldiği eylül ayı ile hareketlilik kazanıyor. Sinop Merkez Gelincik Mahallesi’nde Fen-Edebiyat Fakültesi bulunuyor. Bu nedenle Gelincik Mahallesi hem merkezi hem de ulaşım rahatlığı sayesinde öğrencilerin favori ikamet merkezlerinden biri. Üniversitenin ilçelerde de fakülte ve meslek yüksek okulları mevcut. Bu nedenle Ayancık, Gerze ve Boyabat ilçelerinde de öğrenci nüfusunun yoğun olduğu görülüyor. Sinop kiralık daire tercihi yapacak olan öğrenciler eşyalı ve ekonomik fiyatlı alternatifler ile ilgileniyor.
Sinop'ta hangi kiralık daireler hızlı kiraya verilir?
Sinop kiralık daire seçenekleri genellikle şehir merkezine yakın bölgelerde ilgi görüyor. Tadilatla uğraşıp masraf yapmak istemeyen kiracılar hızlı bir şekilde eve yerleşmek istiyor. İlk izlenim genellikle kiracıların olumlu ya da olumsuz bir karar vermesine zemin hazırlıyor. Eşyalı evler de özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çekiyor. Eşyalı kiralık evler aynı zamanda okula da yakın bir konumdaysa daha hızlı kiraya veriliyor. Dairenin hızlı kiraya verilmesini etkileyen sebeplerden biri de konutun ısınma tipi oluyor. Doğalgaz ısıtma tipine sahip olan konutlar sobalı kiralık dairelerden daha çok talep görüyor. Sinop kiralık daire fiyatlarının da değerinden belirlenmesi kiracılar için belirleyici konulardan biri. Sinop Merkez'de kiralık daireler Osmaniye ve Ada bölgelerinde il geneline yakın bir fiyattan kiraya veriliyor. Bu ortalamanın üzerine çıkan standart bir dairenin kiraya verilmesi zaman alabilir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım