Şişli, İstanbul Bölge Raporu

Şişli satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %1.97 artış gösterdi. Şişli ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 38.014 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Şişli ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.851.020 TL ile 4.751.700 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Şişli - Satış Fiyatları Trendi

Şişli - Kira Fiyatları Trendi

Şişli - Satış Fiyatları Değişimi

1.97%
1 Aylık Değişim
599.1%
3 Yıllık Değişim
570.3%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

6.4%
1 Aylık Değişim
592.1%
3 Yıllık Değişim
714.7%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
4.00
80%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
4.50
90%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
4.31
86.19999999999999%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
3.33
66.60000000000001%
Aracımı kolayca park ederim
4.00
80%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
4.00
80%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
2.50
50%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
4.00
80%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.62
72.39999999999999%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
13 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Levent çevresinde bulunan projeler ağırlıklı olarak ofis projeleri, Bomonti bölgesinde bulunanlar markalı konut projeleri ve Paşa mahallesi çevresinde bulunanlar ise küçük kentsel dönüşüm projeleri olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca, bölgedeki inşaat çalışmalarının yoğunlaştığı bölge Bomonti’dir.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Şişli bölgesinde genel olarak Bomonti, Levent ve Mecidiyeköy bölgelerinde daha büyük çaplı projeler inşa edilmektedir. Bomonti bölgesinde genel ağırlıklı projeler konut projeleri, Levent bölgesinde ofis projeleri ve Mecidiyeköy bölgesinde ise karma projeleridir.
Erhan A.
Diğer
5 yıl önce
Şişli benim de beğendiğim bir bölge. harbiye bölgesinde ev alıp airbnb ya da booking.com üzerinden kiraya vermek istiyorum. Son dönemlerde bu şekilde çalışan ev sahipleri var. Normal kiradan daha fazla gelir kazandıklarını biliyorum. Metro istasyonunun olması , taksime de yakın olması nedeniyle turistlerin kolay ulaşım amacıyla tercih ettikleri bir bölge. Yatırımını bu şekilde değerlendirmek isteyenlere güzel fırsatlar sunan bir bölge..
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Genel olarak markalı projeler Bomonti ve çevresinde hareketlilik gösteriyor. Bölgenin prim değeri yüksek bir yer olması ve lokasyon olarak da Dolmabahçe - Kağıthane tünelinin kesiştiği noktada bulunması, markalı konut projelerinin bu bölgeyi tercih etmelerine etken oluşturuyor. Küçük kentsel dönüşüm proje ve proje alanlarının yerini çok kısa zamanda çok katlı plazalara bırakacağı gözlemleniyor.
Queen Central Park S.
Diğer
5 yıl önce
Markalı konut projelerinin bölgeye gelmesiyle birlikte bölgede değer artışı ikiye katlamış durumda. Prim değeri yüksek bir bölge olan Şişli, genelde yatırımcıların da takip ettiği bir bölge olmasının da artı avantajını taşıyor.
Kuleli Evleri B.
Diğer
5 yıl önce
Kentsel dönüşüm kapsamında sürekli bir değişim mevcut. 5 yıllık süreç içerinde bölgede bulunan gecekondu görünümlü binalar yerlerini yüksek katlı projelere bırakmış olacak. Lokasyon olarak da tünel çıkışının kesiştiği nokta olması her zaman bölgenin değerinin korumasını ve sürekli değer kazanmasını sağlayacaktır.
Elysium Art Satış S.
Diğer
5 yıl önce
Önemli ulaşım alanlarının Şişli'den geçmesi, Dolmabahçe - Bomonti - Kağıthane tünellerinin kesişim noktasında olması bölgeye artı değer katıyor. Bölge yatırımcılar tarafından bilinen bir bölge ve her zaman yatırım anlamında kazandıran bir lokasyon. Kiralama yaparken de satış yaparken de yüzde 25 değer artışı mevcut, 4 - 5 yıl içerisinde konut fiyatlarının ikiye katlaması öngörülüyor.
3.08 / 5
Sinem K.
Diğer
4 yıl önce
Ulaşım kolaylığı sebebiyle sadece işe gelinecek bi yer. Yaşamak için uygun değil.
4.8 / 5
Serdar T.
Diğer
4 yıl önce
Şişli ile ilgili bu kadar net bilgi bulmak harika! zingat süper bir bölüm yapmış böyle. komşularıma bakınca da demografik diye girdiğiniz bilgilerin de doğru olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Seray K.
Diğer
3 yıl önce
Sokaklar geceleri pek aydınlık değil ve çok kalabalık bir semt. Fakat ulaşım açısından çok iyi ve merkezi. Her çeşit insan var ve bu yüzden biraz kozmopolit bir semt. Daha çok iş yerleri var bu yüzden trafik ve gürültü biraz fazla.
3.14 / 5
Derya O.
Diğer
3 yıl önce
Çok işlek bir yer, beyaz yakalılar çok fazla. İş merkezleri ofisler ve kalabalık gürültü.. Bölgenin tek güzel yanı insanlar nezih ve ulaşım kolay.
4.29 / 5
Kayra Ö.
Diğer
3 yıl önce
İstanbul'un en işlek, en her şeyi bulabileceğiniz, kalabalık ama aynı zamanda nezih yeri. Harika bir bölge..
3.33 / 5
Tarık G.
Diğer
3 yıl önce
mahallelerine göre değişiklik gösteren gürültü ve kalabalığı var. Gelişmiş ve her şeyi bulabileceğiniz çok işlek ve merkezi bir konum. İş yerleri çok fazla olduğundan beyaz yakalılar çoğunlukta.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Şişli

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Şişli

Tümü

Nişantaşı Koru Dap Yapı tarafından geliştirilen konut projesidir. 5 bloktan oluşan projede 160 adet konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

GS Leo Residence Galatasaray' ın Mecidiyeköy' de bulunan ve Timur Gayrimenkul tarafından geliştirilen konut projesidir. Tek bloktan oluşan projede 180 adet konut ve 7 adet ticari ünite......

Projeyi İncele

Taksim Palas Nil & Soydan Gayrimenkul tarafından geliştirilen konut projesidir. 2 bloktan oluşan projede 148 adet konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

The Ritz- Carlton Residences Bilgili Holding tarafından geliştirilen projedir. Tek bloktan oluşan projede 121 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele