Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Şişli Kiralık Dükkan / Mağaza

(48 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.871 - 3.118 TL
18,44 Yıl
Etiketli İlanlar

İstanbul / Şişli Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Şişli kiralık daire fiyat artışı %426,04 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %399,40 oldu.

2018 yılında Şişli ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 2.210,00 TL iken, bu yıl için Şişli kiralık ev ortalama fiyatı 2.265,00 TL oldu.

Şişli ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %2,49 artış gösterdi.

Şişli kiralık dükkan/mağaza
Şişli kiralık dükkan/mağaza seçenekleri uzun yıllardan beri iş sahiplerinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Son derece işlek caddeleri ve sahip olduğu aktif ticaret hayatı ile yeni girişimlerde bulunmak isteyenlere uygun bir ortam sağlıyor. Siz de kiralık dükkanlar arasından iş kolunuza uygun bir dükkan bulabilirsiniz.

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Şişli, 19. yüzyıl öncesinde yerleşik hayatın henüz oluşmadığı ilçelerden biridir. Ancak 19. yüzyıl itibariyle çeşitli fabrika, hastane gibi kurumların inşaatını takiben geliştirilen ulaşım olanakları sonrasında bölgede müstakil konakların inşaatları ile yerleşik hayat başlamıştır. 1800’lerin sonlarında çıkan Beyoğlu yangını ve yabancılara verilen mülk edinme ehliyeti sonrasında Şişli'de yerleşik hayat faaliyetleri artış göstermiştir. Genellikle yabancı zenginlerin, Osmanlı içinde "aydın" olarak nitelendirilen kitlenin mülk edindiği bir bölge olan Şişli, yıllar içinde gelişmeyi sürdürmüştür. Özellikle Halaskargazi Caddesi çevresinde gelişen yerleşik hayat günümüzde bu bölgede yapılan ticari faaliyetlerin artmasına zemin hazırlamıştır. Toplamda 25 adet mahallesi bulunan Şişli ilçesi, Beyoğlu, Beşiktaş ve Kağıthane ilçeleri ile komşu konumdadır. Dolayısıyla sahip olduğu geniş alan itibariyle Şişli kiralık dükkan/mağaza seçenekleri oldukça geniştir.

Neden Şişli'de dükkan/mağaza kiralamalısınız?
Şişli kiralık dükkan/mağaza seçenekleri bölgenin sahip olduğu avantajlar nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Öncelikle ilçenin merkezi konumu bu anlamda en etkili unsurlardan birisidir. İstanbul'un en büyük meydanlarından biri olan Taksim Meydanı'na ve Mecidiyeköy'e yakınlığı sayesinde Şişli'den İstanbul'un dört bir yanına kolay ulaşım imkanı bulunduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra yakın semtlere ulaşım açısından da metro, dolmuş, otobüs, tramvay gibi oldukça çeşitli toplu taşıma araçlarından faydalanılabilmektedir. Çevre yoluna yakınlığı sayesinde kolay bir şekilde şehir içi ulaşım sağlayabileceğiniz Şişli, aynı zamanda Beşiktaş ile komşu olduğundan dolayı sahil yoluna da kolayca ulaşmanıza imkan sağlar. İş saatlerinde bu hatlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle toplu taşıma araçlarını tercih etmek isterseniz, çok yakın bir güzergahta bulunan metrobüs sayesinde hem Anadolu Yakası'na hem de Avrupa Yakası'na trafikten bağımsız bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şişli kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini tercih etmeniz için bir diğer neden ise bölgenin sahip olduğu aktif ticaret hayatıdır. Özellikle Halaskargazi Caddesi boyunca uzanan kiralık dükkanlar ve kiralık mağazalar İstanbul'da bulabileceğiniz en ideal seçenekler olabilir. Yoğun insan akışının olduğu bu cadde üzerinde yıllardır varlığını sürdüren küçük esnaflardan, büyük kurumsal firmalara pek çok iş yeri olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun sebebi bölgenin sahip olduğu ticaret potansiyelidir. Siz de bu potansiyelden faydalanmak için Şişli'de bulunan kiralık dükkanlar ve kiralık mağazalar arasından kendinize uygun bir alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Şişli'de dükkan/mağaza kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Şişli kiralık dükkan/mağaza seçenekleri her iş koluna hitap edecek nitelikte pek çok alternatif sunmaktadır. Bu iş kollarından bazıları ofis tarzında olup binaların ara katlarında ve yüksek katlarında da konumlanabilir. Ancak bazı iş kollarında dükkanın cadde ile doğrudan ilişkili olması gerekmektedir. Bu gibi durumlar için kiralık mağaza veya dükkan ilanlarını incelerken, dükkanın bulunduğu kat ibaresine dikkat etmeniz gerekir. Farklı bütçelere hitap eden Şişli kiralık dükkan/mağaza seçenekleri arasında seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise iş yerinin kira bedelidir. Daire kiralamaktan farklı olarak iş yeri kiralandığında kira bedeline bağlı olarak stopaj masrafı da oluşacağından dolayı kiracının tüm maliyetleri göz önünde bulundurarak bütçe belirlemesi gerekir. İş yeri seçimi yapılırken tüm bu maliyetler bir arada düşünülmeli, ona uygun seçim yapılmalıdır. Ayrıca kira sözleşmesi yaparken de kontrat süresi ve devretme hakkı gibi koşulları dikkatle incelemeniz gerekmektedir. Özellikle iş yerleri için kontrat süresinin az bir zamanla kısıtlandırılması dezavantaj olduğu gibi, gayrimenkul sahibi kiracıya dükkanı devretme hakkı tanımadığında da bu durum kiracının iş yerine yapacağı yatırımları geri dönüşümsüz hale getirecektir. Dolayısıyla sözleşme koşullarını dikkatle incelemeniz, gayrimenkul sahibinden beklentilerinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz dükkan/mağaza kiralarken son derece önemlidir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım