Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sivas Kiralık Dükkan / Mağaza

(23 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sivas

100 m² Kira Aralığı441 - 735 TL
20,62 Yıl
165.000 TL
DEVREN KİRALIK YÜKSEK CİROLU MAĞAZA
Gökhan Fatih Aslan
Örtülüpınar, Merkez
130 m²

Sivas Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Sivas kiralık daire fiyat artışı %39,32 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Sivas ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 634,00 TL iken, bu yıl için Sivas ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 576,00 TL oldu.

Sivas ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-9,15 azalış gösterdi.

Sivas kiralık dükkan/mağaza
Sivas kiralık dükkan / mağaza seçenekleri ile hayalinizdeki iş ve işyerleri şimdi size çok yakın. Siz de mevcut tüm alternatifleri inceleyin; size en uygun iş yerini hemen seçin.

İç Anadolu Bölgesi'nin en eski ve en önemli şehirlerinden biri olan Sivas, çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi olmak üzere; Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin kesişiminde yer alan bir ildir. Yüz ölçümü genişliği açısından Türkiye'nin en büyük ikinci ili olan Sivas; kuzeyinde Ordu, kuzeybatısında Tokat doğusunda Erzincan, kuzeydoğusunda Giresun, batısında Yozgat, güneybatısında Kayseri, güneyinde Malatya ve Kahramanmaraş illeri ile komşudur.
Mezopotamya üzerinde, ticaret yollarının geçtiği bölgede olduğu için Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği, kervanların uğrak noktası bir merkez haline gelen Sivas, Konya'dan sonra Selçuklu eserinin en çok bulunduğu şehirdir. Özellikle 13. yüzyıla ait Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Mavi Medreseleri ile 1100 yılında inşa edilen Ulu Camii görülmeye değer tarihi ve turistik yerler arasında bulunmaktadır.
Bir tarım şehri olan Sivas'ta; buğday, arpa, çavdar, ay çekirdeği, patates ve şeker pancarı gibi ürünler; en fazla yetiştirilen ürünlerinin başında gelmektedir. Sivas ilinde; küçük sanayi siteleri ile organize sanayi bölgeleri, sanayi sektörünün temelini oluşturmaktadır. Tarım sektörü ile sanayi sektörlerine dayanan ekonomide; ticaret, ulaştırma ve haberleşme sektörleri, günümüzde gelişme gösteren diğer sektörler arasında sayılmaktadır. Özellikle demir ve demirciliğe dayalı sanayi, lokomotif sektör olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca Sivas ilinde, ülkemizin en büyük linyit işletmesi de yer almaktadır. Şehrin ekonomik alt yapısına dayanarak; hizmet sektörünün dışındaki bu kollarındaki Sivas kiralık dükkan / mağaza seçenekleri, yatırım potansiyeli olarak değerlendirilebilir.

Neden Sivas'ta dükkan/mağaza kiralanmalıdır?
Geçmişte “İpekyolu” üzerinde önemli bir konaklama ve ticaret merkezi olan Sivas'taki hanların ve kervansarayların sayıca çokluğu; şehrin Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde ticaret açısından çok güçlü olduğunu göstermektedir. Sivas, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı şehir olması itibari ile Cumhuriyet döneminde, kamu yatırımları ile kalkınsa da günümüzde özel sektörün gelişimi, gelişimi hızlandırıcı unsur olarak göze çarpmaktadır. Günümüzde yeni yatırımların çoğunluğunun özel sektör tarafından gerçekleştirildiği gözlemlenmektedir. Özel sektördeki bu artan yatırımlar, gerek hizmet sektöründe, gerekse diğer sektörlerde Sivas kiralık dükkan/mağaza potansiyelini güçlendirmektedir. Sivas'ta başta maden sektörü olmak üzere; otomotiv yedek parça, tekstil (çorap, kot kumaşı) ve mobilya imalatı alanlarında faaliyetler artmıştır. Bu doğrultuda sektörlerde çeşitlilik sağlandıkça; kiralık mağaza alternatifleri de çoğalmaktadır.
Zengin tarihi ve kültürel değerlere sahip olan Sivas ilinde turizm potansiyeli ile beraber; kent dokusu gün geçtikçe yenilenmekte ve modernleşmektedir. İldeki genel olarak görülen değişim ve gelişim; Sivas kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine yansımakta; böylece bölgedeki kiralık kiralık mağazalar daha nitelikli hale gelmektedir.

Sivas'ta üniversite ve hastanelere yakın dükkan/mağazalar nerelerdedir?
Sivas'ta, üniversite çevrelerinde, hizmet sektörüne yönelik kiralık dükkanlar, ticari faaliyetlerini sürdürmekte; artan ya da değişen ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda bu mağazalar da değişebilmektedir. Sivas ilindeki Cumhuriyet Üniversitesi, merkez ilçeye bağlı İmaret Köyü'ndedir. Bu bölgede, üniversite öğrencileri ile akademik kadroya yönelik, hizmet sektöründe Sivas kiralık dükkan/mağaza alternatifleri değerlendirilebilir.
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi de üniversite yerleşkesi içindedir. Şehirdeki diğer hastanelerden; Sivas Gültepe Hastanesi, Gültepe Mahallesi'nde; Sivas Devlet Hastanesi Polikliniği, Kadıburhanettin Mahallesi'nde; Sivas Numune Hastanesi, Örtülüpınar Mahallesi'nde; Sivas Asker Hastanesi, Mahallesi'nde; Yeni Numune Hastanesi de Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunmaktadır. Kızılay Tıp Merkezi ise Eskikale Mahallesi'nde yer almaktadır. Özel sağlık kurumlarından Medıcana Sivas, Kızılırmak Mahallesi'ndedir. Hastane yakınlarındaki kiralık dükkanlar, medikal amaçlı olarak hizmet sunabilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım