Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sivas Satılık Dükkan / Mağaza

(37 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Sivas
100 m² Satış Aralığı110.265 - 183.775 TL/m²
20,39 Yıl
315.000 TL
CEYLAN EMLAK' TAN HAFİK MERKEZDE SATILIK DÜKKAN
Ceylan Emlak
Alçıören Köyü, Hafik
9.10.2019
109 m²
1.100.000 TL
SİVAS ANADOLU EMLAK'TAN HUZUR'DA SATILIK 500 M2 DÜKKAN
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Huzur, Merkez
9.10.2019
600 m²
780.000 TL
SİVAS ANADOLU EMLAK TAN AYDOĞAN Da SaTILIK 530 M Dükkan
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Aydoğan, Merkez
9.10.2019
650 m²
1.180.000 TL
SİVAS ANADOLU EMLAK'TAN YEŞİLYURT'TA ACİL SATILIK 230 M DÜKKAN
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Yeşilyurt, Merkez
9.10.2019
260 m²
1.150.000 TL
SİVAS ANADOLU EMLAK'TAN YEŞİLYURT'TA ACİL SATILIK 200 M DÜKKAN
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Yeşilyurt, Merkez
9.10.2019
220 m²
179.000 TL
Sivas Merkez Gültepe'de Satılık Dükkan / Mağaza
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Gültepe, Merkez
7.10.2019
100 m²
1.500.000 TL
SİVAS ANADOLU EMLAK'TAN ALTUNTABAK'TA ACİL SATILIK 620 M DÜKKAN
Sedat Sönmez Mükremin Yörükoğlu
Altuntabak, Merkez
4.10.2019
750 m²

Sivas Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Sivas satılık daire fiyat artışı %45,16 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Sivas ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 142.147,00 TL iken, bu yıl için Sivas satılık ev ortalama fiyatı 140.447,00 TL oldu.

Sivas ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.404 TL'dir. Sivas ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %-1,20 azalış gösterdi.

Sivas satılık dükkan/mağaza
Sivas Satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendiriyorsanız; ilanları detaylıca inceleyerek bütçenize ve yatırım amacınıza uygun satılık dükkanlar bulabilirsiniz.
Sivas, İç Anadolu Bölge’sinin büyük illerinden biridir. İç Anadolu’nun doğu kesimlerine yakın olan Sivas bu konumu nedeniyle kış aylarının sert geçtiği yerlerden bir tanesidir. Tarihi ve kültürel yapısı olarak pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan Sivas bu kültürlerden yapı olarak etkilenmiştir. Ayrıca bu kültürlerden birçok tarihi eseri yapısında bulundurmaktadır. Selçuklular, İlhanlılar ve sonrasında Osmanlı Devleti döneminden kalma pek çok eser hala daha günümüzde ayakta durmaktadır. Sivas içerisinde Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Sivas Kalesi ve Ulu Cami gibi pek çok tarihi eser günümüze kadar gelmiştir. Sivas, Cumhuriyet dönemi içinde önem arz eden şehirlerden bir tanesidir. Cumhuriyet’in kuruluş sürecindeki önemli kongrelerden birisi olan Sivas Kongresi bu şehirde yapılmış olup Kongre Binası günümüzde de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Sivas, çevresinde birçok kaplıca ve benzeri sıcak su kaynağının bulunması nedeniyle dışarıdan sağlık turizmi amacıyla gelen ziyaretçilere de kapısını açmaktadır.
Neden Sivas’ta satılık mağaza yatırımı yapmalısınız?
Sivas, çevresindeki şehirler ile kıyaslandığında gelişmiş bir şehir havası ile dikkat çekmektedir. Şehrin bünyesinde yıllardır bulunan üniversitesi bu konuya büyük katkı sağlamaktadır. Üniversitede kayıtlı olan öğrenci sayısının binlerce olduğu düşünüldüğünde, üniversitenin şehre neler kattığı anlaşılabilir. Sivas satılık dükkân/mağaza seçeneklerini değerlendirmek açısından bu konu önemli bir etken olmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda, özellikle üniversite bölgesine yapılan yatırımlar söz konusu olduğunda yatırıma olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Sivas, ülkemizin alan olarak en büyük ikinci şehri olması ile de dikkat çekmektedir.
Sivas’ta satılık dükkan ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Sivas şehir merkezi, Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde yoğunlaşmış durumdadır. Yıllardır Sivas sürekli bu yönde bir gelişme yaşamaktaydı. Bu meydana çıkan yollar satılık mağaza seçeneklerinin en sık olarak görüldüğü yerler olmaktaydı. İnönü Bulvarı, Atatürk Bulvarı ve Mevlana Bulvarı bu caddeler arasında yer almaktadır. Bu caddeler günümüzde hala daha hareketliliğini ve ticari gelişimini korumaktadır. Sivas satılık dükkân/mağaza seçeneklerine bu alanlara ek olarak yeni caddeler eklenmektedir. Özellikle üniversiteye çıkan caddeler olan Kayseri Caddesi ve Bağdat Caddesi bu yeni caddelerden ikisidir. Sivas’ın yeni yerleşim alanları olarak da değerlendirilebilecek olan bu caddeler şehrin bu alana doğru kayması ile birlikte değer kazanan alanlar olarak görülmektedir. Ayrıca merkezin sıkışık alanları bu gibi yerlerde rahatlamakta ve daha büyük satılık mağazaları yatırımcıya sunmaktadır. Bununla birlikte şehrin üst kısmında bulunan Buhara Caddesi ve Dört Eylül Caddesi de farklı dükkân ve mağaza seçeneklerinin bulunabileceği alanlar olarak görülebilmektedir.
Sivas’ta satılık mağaza almanın püf noktaları nelerdir?
Sivas satılık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilirken ihtiyaçlar doğrultusunda araştırma yapılmalıdır. Sivas içerisine birkaç farklı yerde sanayi ve toptancı sitesi tarzı ticari alanlar bulunmaktadır. Bu alanlarda yapılacak olan ticari faaliyet için satılık dükkân ve mağaza seçenekleri araştırılabilmektedir. Merkezin biraz daha dışarısında bulunan bu alanlar diğer mağaza ve dükkanlara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak merkeze yakın olan ve özellikle yeni yapılanma olan alanlarda dükkan ve mağazalar daha yüksek fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Sivas satılık dükkan/mağaza seçenekleri bu yönden değerlendirilirken merkezin ticari yönden daha hareketli olduğu unutulmamalıdır.
Sivas’ta satılık mağazalar için en uygun zaman dilimi…
Sivas, geniş emlak seçenekleri ile dört mevsim yatırım yapmanıza olanak tanır. Ancak bütçenize daha uygun satılık mağazalar arıyorsanız kış mevsimini değerlendirebilirsiniz. Emlak piyasasının durgunluk yaşadığı dönemler olan aralık - ocak - şubat aylarını değerlendirerek daha uygun fiyatlı dükkanlara ulaşabilirsiniz. Ancak yine de tavsiyemiz, ilanları sürekli takip etmeniz yönünde olacaktır. Farklı fırsatlar farklı dönemlerde karşınıza çıkabilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım