Satılık Arsa

(40 sonuç bulundu.)
150.000 TL
ERDEMLİ KARAHIDIRLI YAYLASINDA SATILIK PARSEL
Adnan Tartar
Karahıdırlı, Erdemli
Bugün
2100 m²
400.000 TL
ERDEMLİ KOYUNCUDA 2000 M2 SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Koyuncu, Erdemli
Bugün
2000 m²
400.000 TL
ERDEMLİ KOYUNCUDA 2000 M2 SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Koyuncu, Erdemli
Bugün
195 m²
225.000 TL
MERSİN ERDEMLİ KOCAHASANLI  SAHİLİNDE SATILIK EV VE ARSA
Adnan Tartar
Kocahasanlı, Erdemli
5Gün Önce
301 m²
140.000 TL
ERDEMLİ TOZLU DA SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Aydınlar, Erdemli
Bugün
500 m²
120.000 TL
ERDEMLİ TOROSLAR DA SATILIK  PARSEL
Adnan Tartar
Toros, Erdemli
Bugün
1620 m²
1.250.000 TL
ERDEMLİ ESENPINARDA SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Esenpınar, Erdemli
Bugün
3189 m²
150.000 TL
ERDEMLİ ASLANLI  DA  SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Arslanlı, Erdemli
Bugün
1250 m²
35.000 TL
ERDEMLİ AKPINAR DA SATILIK  PARSEL
Adnan Tartar
Akpınar, Erdemli
Bugün
1766 m²
350.000 TL
ERDEMLİ KAYACI DA SATILIK TARLA
Adnan Tartar
Kayacı, Erdemli
Bugün
3474 m²
150.000 TL
ERDEMLİ ASLANLI DA SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Arslanlı, Erdemli
Bugün
1145 m²
420.000 TL
ERDEMLİ FAKILI DA SATILIK  PARSEL
Adnan Tartar
Fakılı, Erdemli
Bugün
14000 m²
940.000 TL
ERDEMLİ YENİYURTTA SATILIK TARLA
Adnan Tartar
Yeniyurt, Erdemli
Bugün
47000 m²
220.000 TL
ERDEMLİ ASLANLI DA  SATILIK TARLA
Adnan Tartar
Arslanlı, Erdemli
Bugün
2350 m²
160.000 TL
ERDEMLİ ASLANLI DA SATILIK ARSA
Adnan Tartar
Arslanlı, Erdemli
Bugün
1355 m²
180.000 TL
Erdemli Alata da Satılık Ev Arsa
Adnan Tartar
Alata, Erdemli
Bugün
397 m²

Satılık arsa

Satılık arsa alımları uzun vadeli bir yatırım olarak planlanmaktadır. Ancak siz bu uzun vadeyi, doğru lokasyonlar belirleyerek minimuma indirebilirsiniz. Satılık arsalar arasında detaylı araştırma yaparak, en doğru yatırıma imza atabilirsiniz.

Neden satılık arsa yatırımı yapmalısınız?
Arsa ya da arazi yatırımı sadece ülkemizde değil tüm dünyada, orta ve uzun vadede kazanç elde etmenizi sağlayabilecek yatırımların başında yer almaktadır. Arazi yatırımı ve arsa yatırımının iki farklı yatırım türü olduğunu da bilmenizde fayda var. Arazi imarsız toprak parçası olarak tanımlanırken, arsa imar planı var olan toprak parçasını ifade eder. Birikimini satılık arsa yatırımı ile değerlendirmek isteyen pek çok kişinin, büyükşehirlerde yer alan en değerli semtlerinin, bir zamanlar tarla ya da bostan olduğunuzu vurguladıklarını duymuşsunuzdur. Eskiden, İstanbul'da Maslak’ın bostan diyarı, Şile'nin de kuş uçmaz kervan geçmez bir balıkçı köyü olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ancak, bu bölgelerin şimdiki halini almasının yaklaşık 50 yıl sürdüğünü unutmamak gerekir. Çünkü, arazi ve arsa yatırımı en az 10 yıl, genellikle de ortalama 30 yıl kadar beklemenizi gerektiren uzun vadeli bir yatırımdır. İyi planlanarak ve araştırılarak alınmış bir arsa satın alırsanız, bu bekleyişin sonunda gerçekten karlı bir yatırıma sahip olabilirsiniz.

Satılık arsa almanın püf noktaları neler?
Öncelikle, ülke ekonomisin parlak olması ya da durağan olmasından, negatif yönde en az şekilde etkilenen ve doğru lokasyonda bir yatırım söz konusu olduğunda, çok kazandıran bir yatırım seçeneği olan arsa alımının ev, daire ya da işyeri satın almaktan daha komplike olduğunu bilmenizde fayda var.
Satılık arsa alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında imar durumu gelmektedir. Lokasyonu sizin için çok ideal görünen bir arsanın, büyüklüğünün de size uygun olması demek aklınızdaki yatırımı gerçekleştirmek için doğru yeri bulduğunuz anlamına gelmeyebilir. Sizin en az dört katlı bir bina inşa etmeyi planladığınız arsa, sadece 2 katlı bina yapımı için uygun olabilir ya da arsanın bir kısmı sit alanı ya da ormanlık alan olarak tanımlanmış bir bölgenin içinde kalıyor olabilir. Dahası, satın almayı planladığınız arsanın, imar planlarında sanayi alanı, ticaret alanı ve ulaşım ağı olarak nitelendirilmiş bir arsa olup olmadığına da bakmak gerekir. Dolayısıyla, arsa ilanlarını incelerken sadece yüz ölçümü ve lokasyon değil, detaylı bir imar planı araştırması yapmanız önemlidir. Bir arsanın imar planları ile ilgili detaylı bilgi edinmek için, arsanın bağlı bulunduğu belediyeye veya bayındırlık ve iskân müdürlüğüne gidip danışmanız sizin için faydalı olabilir.

Satılık arsa seçeneklerinde imar durumuna dikkat etmelisiniz!
İmar ile ilgili diğer bir husus da, arsa seçeneğinin 2B hakkı ile satılıp satılmadığını öğrenmektir. Arsanın herhangi bir yol genişleme planı içinde kalıp kalmadığını belirleyen, 2B hakkı tapuda net olarak anlaşılmıyorsa, bu konu ile alakalı olarak Karayolları Müdürlüğü'ne müracaat etmeniz gerekebilir.
Arsa yatırımlarında sizi zarar etmekten koruyacak önemli bir diğer konu ise tapu kütüğü kontrol işlemleridir. Satın almayı planladığınız arsanın tapu sicilindeki şerhler hanesini dikkatli bir şekilde inceleyerek, arazinin üzerinde haciz, ipotek, intifa ya da önalım hakkı gibi durumların mevcut olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Arsanın sahibinin tekil bir kişi mi olduğu yoksa birden fazla mirasçının arsa üzerinde hakkı olup olmadığı da netleştirmeniz önem arz eder. Birden fazla kişiye ait olan ‘’hisseli parsel’’ olarak nitelendirilen arsaların, tekil şahsa ait müstakil arsalara oranla daha düşük değere sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.
Yukarıda saydığımız tüm hususlara ek olarak, satılık arsa parselinin düzgün bir topografik yapısı, sağlam zemin etüdü, rekreasyon için ayrılmış alanlara yakınlık, cadde ve anayollara olan bağlantısı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Yatırım için mümkün olduğunca ana yollara ve işlek trafiğe yakın, topografik olarak düz ya da az eğimli, yola olan cephesi geniş, düzgün bir biçime sahip bir arsa tercih etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım