Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Tokat Merkez Kiralık Daire

(82 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı555 - 925 TL/m²
20,09 Yıl
1.000 TL
Tokat Merkez Karşıyaka'da Kiralık Daire 3+1 sıfır kat 7
İpek Bozkurt
Karşıyaka, Merkez
3+1
6Gün Önce
135 m²
850 TL
Tokat Merkez Mahmutpaşa'da Kiralık Daire
Dilek Eroğlu
Mahmutpaşa, Merkez
3+1
3Gün Önce
135 m²
1.200 TL
TOKAT KARŞIYAKADA EŞYALI 3+1 DAİRE
İpek Bozkurt
Karşıyaka, Merkez
3+1
6Gün Önce
130 m²

Tokat Merkez Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Tokat Merkez geneli ortalama fiyatı 775 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 758 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %11,04, son 10 yılda ise %96.61 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Tokat merkez kiralık daire
Tokat’ın en kalabalık ilçesi olan Tokat Merkez, birçok bakımdan şehrin en avantajlı ve en çok rağbet gören yerleşim yeri olma özelliği taşıyor. Siz de Tokat merkez kiralık daire alternatifleri arasından, önceliklerinize uygun eve hızlıca ulaşabilirsiniz.
Nüfusunun yarısından çoğu merkezde, diğer kısmı ise köylerinde yaşıyor. Merkez, toplam 58 mahalleye sahip. İlçenin doğusunda Almus, batısında Turhal, Pazar, Artova ve Yeşilyurt, kuzeyinde Erbaa ve Niksar ilçeleri, güneyinde ise Sivas bulunuyor. Karasal iklim ile Karadeniz iklim özelliklerinin bir arada görülebildiği ilçede, ılıman bir karasal iklim hakim ve yılın her mevsimi yağmur yağabilir. Tokat’ın, orman alanlarının genişliği bakımından ülke sıralamasında 6. sırada yer alıyor. Merkez ilçesinin ekonomisi tarıma dayalı. Tarıma elverişli alanları ise ilçe merkezinin kuzey ve güneyindedir. Meyve ve sebze üretiminin yanında, gıda sanayi alanında da öne çıktığı söylenebilir. Ayrıca Tokat’ın diğer sanayi kuruluşlarının birçoğu da yine ilçe sınırları içerinde yer alır. Diğer ilçelere göre bulunduğu konum ile büyük bir avantaj yakalayan Tokat Merkez, önemli bölgelere yakınlığı nedeniyle ulaşım bakımından diğer ilçelere nazaran şanslı. Konutun sağladığı imkanlar, evin konumu bina yaşı gibi birçok farklı faktör, farklı fiyatlarda kiralık dairelerin bulunmasına sebep oluyor. Tokat merkez kiralık daire seçenekleri; 1+1'den 4+1'e uzanan alternatifleri ve farklı boyutlardaki evleri ile ideal evinizi bulmanıza olanak sağlıyor.
Neden merkezde daire kiralamalısınız?
Tokat Merkez kiralık daire arayışında olanlara, merkezin her anlamda Tokat’ın en avantajlı ilçesi olduğunu ifade etmekte fayda var. İlin, eğitim ve sağlık imkanları bakımından en iyi durumdaki ilçesi, kültürel etkinlikler ve sosyal olanaklar açısından da diğer ilçelerden daha iyi bir portföy sunuyor. İlçenin en hareketli bölgesi olarak, Gaziosmanpaşa Bulvarı ve civarı dikkat çekiyor. Tokat Merkez kiralık daire konusunda, bulvara yakınlık önemli kriterlerden birini oluşturuyor. Gözde bir mesire yeri olan Gıj Gıj Seyir Tepesi’ne çıkarak, bütün şehri kuşbakışı izleme keyfi yaşayabilirsiniz. Mehmetpaşa Mahallesi’ndeki seyir tepesinde, özellikle yaz aylarında yoğun çam kokusu eşliğinde serinleyebilirsiniz. İlçenin öne çıkan diğer turistik mekanları ise müze ev olarak hizmete açılan Latifoğlu Konağı ve Osmanlı döneminden kalan tarihi bir yapı olan Taşhan’dır. Meşhur birkaç mekanda, Tokat kebabı başta olmak üzere etli dolma, keşkek, gendüme çorbası, bakla dolması, bezli sucuk, bat ve cevizli çörek gibi yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Hafta sonları, yalnızca 10 km uzaklıktaki Gümenek’te, Tozanlı Çayı’nın etrafındaki ağaçların altında piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz, yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan ve yüzden fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Kaz Gölü’ne gidip, göle karşı oturarak kuşları izleyebilirsiniz. Ya da su sporlarına ilgi duyuyorsanız eğer 43 km uzaklıktaki Almus Baraj Gölü’ne gidebilirsiniz. Kıyısında çok sayıda koy bulunan ve çevresi ormanlarla kaplı olan göl, su sporları için son derece ideal bir parkur olma özelliği taşıyor. Merkez ilçesinden ülkemizin her yerine karşılıklı olarak otobüs seferleri düzenleniyor. İlçe, Tokat Havalimanı’na ise 19 km uzaklıkta bulunuyor.

Merkezde okul ve hastanelere yakın kiralık daireler nerede?
Merkez ilçe sınırları içerisinde pek çok ilkokul, ortaokul ve lise yer alıyor. Özel okul seçenekleri sınırlı olmakla birlikte, bu kriter doğrultusunda kiralık evler arayanlar için Derbent Mahallesi’nin avantajlı olduğu söylenebilir. Derbent, Karşıyaka, Esentepe, Alipaşa, Yeşilırmak ve Topçam mahalleleri; okul seçenekleri ve okula yakınlık açısından öne çıkan yerler arasında sayılabilir. Tokat Merkez kiralık daire seçiminde, sağlık imkanları sizin için önemli bir unsursa eğer Tokat’ın en önemli sağlık kuruluşlarının ilçe sınırları içerisinde olduğunu bilmenizde fayda var. Yeni Mahallesi’nde Tokat Devlet Hastanesi, Kaleardı Mahallesi’nde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Hastanesi, Yeşılırmak Mahallesi’nde ise Özel Medical Park Tokat Hastanesi bulunuyor.
Tokat Merkez kiralık daire kategorisinde, öncelikleriniz doğrultusunda farklı özelliklere sahip kiralık daireler arasından sizin için en uygun olan eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım