• Aramayı Kaydet
  • HaritaListe
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Türkiye'nin Kapsamlı Proje Platformu
static-banner-mobile

Toplu Konut Idaresi Başkanliği Ankara Konut Projeleri

(3 sonuç bulundu.)
Galeri Map Harita
Yenimamak 7.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi
Mamak, Ankara
2022 4. çeyrek
Mahall Ankara
Çankaya, Ankara
43 - 383 m²
August 2017
Divan Konutları
Keçiören, Ankara
100 - 321 m²
December 2008

TOKİ Projeleri

TOKİ konut projeleri, Türkiye'deki konut ihtiyacına çözüm bulmak için 2003’ten itibaren kentsel dönüşüm projesine ve toplu konut uygulamasına hız vermiştir. TOKİ projeleri, konut fiyatlarını düzenleme, depreme uygun evler inşa etme, çarpık kentleşmeyi durdurma gibi amaçlarla yola devam etmektedir. Projeler kapsamında ulaşım, sağlık, eğitim, kültür gibi faktörler göz önüne alınarak ev sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği bir sistem vardır. Bahçeleri, parkları, spor, dinlenme ve eğlence tesisleriyle TOKİ konutlarında oturan vatandaşların çağdaş yaşamı hissettiren alanlarda ikamet edebilmesi sağlanır.

İstanbul Toki konutları, Ankara Toki Konutları sayfalarını inceleyerek size en yakın konutları inceleyebilirsiniz.

 

TOKİ Konut Proje Tipleri

TOKİ projeleri, illere göre projeler ve proje tipine göre uygulamalar olarak iki ana başlığa ayrılır. İllere göre projeler, Türkiye’deki 81 ilin hepsinde yapılan toplu konut projelerini kapsamaktadır. Proje tipine göre uygulamalar ise afet konutu, kamu hizmet binası, kentsel dönüşüm ve gelişim projesi, restorasyon, stadyum gibi birçok başlık altında uygulanmaktadır.

 

TOKİ Proje Seçimleri

İlk kez ev sahibi olacaklar için hazırlanan “250 Bin Sosyal Konut Projesi” 81 ilde 2+1, 3+1 konut imkânı sağlamaktadır. TOKİ projesinde ailenizin ihtiyacına göre oda sayısı mevcuttur. Bu projede 2+1 daireler genel olarak 75-80 m2, 3+1 daireler ise yaklaşık 105m2 olmaktadır.

 

TOKİ Projelerinde Aranan Bazı Özellikler

İlk kez ev sahibi olmak isteyenler proje kapsamında yapılan konutlarda şu özellikleri aranmaktadır:

 

  • İlkokul, ortaokul ve liseye yakınlık
  • Sağlık kurumları ve eczanelere yakınlık
  • Sosyal tesislerin olması (spor sahaları, kafe, restoran vb.)
  • Şehir merkezine yakınlık
  • Güvenlik olanakları

 

TOKİ projeleri geniş ve refah olması dolayısıyla, site içerisinde komşuluk duygusunu yaşatabilmesiyle ev sahibi olmak isteyenler açısından tercih sebebidir. Ev sahipleri proje kapsamında, belirli bir süre konutu kiralayamaz veya satamaz. Süre dolduktan sonra ise ev sahibi konutu kiralık veya satılık olarak ilan verebilir.

 

Zingat’ta TOKİ projeleri kapsamındaki konutlarda oda sayısına, metrekareye, sosyal özelliklere, güvenlik özelliklerine, spor olanaklarına ve teknik özelliklerine göre sınıflandırma yapılabilir.

 

TOKİ konut projeleri arasında; Büyükyalı İstanbul TOKİ Projesi , Aksaray 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi ve TOKİ Çiftehavuzlar Kentsel Dönüşüm Projesi gibi dikkat çeken büyük projeleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Eğer içerisinde kendinizi huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz bir konut arayışı içindeyseniz Türkiye’nin 81 ilinden istediğiniz yeri seçip ev aramaya başlayabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde yılların getirdiği tecrübe ile Zingat’tan danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Zingat’ın uzman danışmanları, konut sahibi olabilmeniz için çeşitli konut kredilerinden size en uygununu bulabilir ve yatırımlarınızı en doğru şekilde yapmanızı sağlayabilir.

Favorilere Ekle
  • Favori Projelerim
ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!