Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Trabzon Satılık Dükkan / Mağaza

(139 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Trabzon

100 m² Satış Aralığı144.557 - 240.929 TL
22,18 Yıl
4.500.000 TL
MEYDAN MERKEZDE SATILIK 200 M2 FIRIN OLAN DÜKKANIMIZ SATILIKTIR
Hamdullah Sağlam
İskenderpaşa, Ortahisar
4gün önce
200 m²
400.000 TL
KAÇMAZ EMLAK'TAN TRABZON ÇAMLIK MAH.DE SATILIK DÜKKAN
İbrahim Alibeyoğlu
3 Nolu Erdoğdu, Ortahisar
6gün önce
70 m²
700.000 TL
KAÇMAZ EMLAKTAN FIRSAT KONUMDA SATILIK DÜKKAN
Burhan Yazıcı
Yalıncak, Ortahisar
6gün önce
155 m²

Trabzon Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Trabzon satılık daire fiyat artışı %94,74 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Trabzon ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 169.999,00 TL iken, bu yıl için Trabzon satılık ev ortalama fiyatı 185.951,00 TL oldu.

Trabzon ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.860 TL'dir. Trabzon ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %9,38 artış gösterdi.

Trabzon satılık dükkan/mağaza
Trabzon satılık dükkan/mağaza alternatiflerini değerlendirerek iyi bir yatırımın kapısını aralayabilirsiniz. Satılık mağazalar arasında mutlaka kriterlerinize uygun seçenekler bulabilirsiniz.
Trabzon, ülkemizin en güzel ve en özel şehirlerinden bir tanesidir. Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon’un etrafında Rize, Giresun ve Gümüşhane bulunmaktadır. Antik çağlardan beri yaşantının olduğu bilinen bir şehir olan Trabzon sahip olduğu önemli konum sebebi ile tercih edilmektedir. Karadeniz’e kıyısı bulunan Trabzon bir liman şehridir. Antik Roma dönemi sonrasında Pontus dönemlerinden kalma pek çok esere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Sümela Manastırı bu eserlerin en çok ziyaret edilenleri arasında yer almaktadır. Trabzon tarihi yapısı ile birlikte doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bünyesinde bulunan yaylaları, Uzun Göl ve benzeri pek çok doğal güzellik hem ülkemizden hem de yurt dışından ziyaretçileri çekmektedir. Trabzon satılık dükkân/mağaza seçenekleri şehrin merkezi ve belli yerlerinde yoğunlaşmış durumdadır.
Neden Trabzon’da satılık mağaza almalısınız?
Trabzon satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirmeniz için pek çok sebebiniz bulunmaktadır. Trabzon, bölgesindeki şehirlere göre değerlendirildiğinde yaşam kalitesi ve sosyal imkânlar bakımında en gelişmiş şehir olarak görülmektedir. Şehir ekonomik anlamda tarım ve balıkçılık gibi unsurlar ile gelişim sağlamaktadır. Sanayi noktasında yeterli seçenek bulunmayan şehir, değerli tarım ürünleri sayesinde bu eksikliği gidermektedir. Çay, fındık, mısır, fasulye ve bazı meyve çeşitleri Trabzon’un farklı yerlerinde yetiştirilmektedir. Karadeniz kıyısında bulunması ve uygun liman alanına sahip olması ile Trabzon, balıkçılık noktasında faaliyet gösteren tekne ve gemilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarım ürünlerinin ve balık çeşitlerinin işlenmesi için kurulmuş olan pek çok tesis şehrin ekonomisinin kendi içerisinde yeterli olmasını sağlamaktadır. Sahip olduğu turizm potansiyeli ile de şehir sürekli gelişim göstermektedir. Bu gelişimin sonucu olarak da ekonomik ve sosyal bakımdan iyi bir noktaya ulaşmaktadır. Trabzon satılık dükkân/mağaza seçenekleri için etki eden unsurlardan bir tanesi de şehirde bulunan üniversitedir. 50 yıldan fazla süredir eğitim veren Karadeniz Teknik Üniversitesi günümüzde binlerce öğrenci ile şehre dinamik bir yapı kazandırmaktadır.
Trabzon’sa satılık dükkan ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Trabzon satılık dükkân/mağaza seçenekleri için en yoğun karşılaşılan alanlar, yerleşimin yoğun bulunduğu, sahile yakın kesimlerdir. Ortahisar Mahallesi ve çevresinde bulunan birkaç caddede emlak seçenekleri en yüksek fiyatlar ve farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Küçük satılık dükkânlar ile büyük mağazalara kadar pek çok farklı seçenek bu çevrede bulunabilmektedir. Farklı amaçlar için satın alınacak ya da kiralanacak dükkân seçeneklerinin bulunabildiği bu alanlar, sahip olduğu ticari potansiyel sebebi ile daha değerli alanlar olarak değerlendirilmektedir. Bu caddeler ve çevreleri ile birlikte Trabzon içerisinde açılmış olan alışveriş merkezleri de değerli emlak seçenekleri için ideal alanlardır. Yatırım amaçlı olarak değerlendirilecek tercihlerde bu yerlere mutlaka göz atılmalıdır. Ayrıca, deniz kenarı bir şehir olan Trabzon deniz manzarası olan alanlar içinde daha değerli emlak seçeneklerine sahiptir. Trabzon Sanayi Sitesi içerisinde dükkân seçenekleri ihtiyaçlar doğrultusunda farklı değerlerde bulunabilmektedir.
Trabzon’da üniversiteye yakın mağazalar nerededir?
Trabzon satılık dükkan/mağaza seçeneklerinin değerlendirilmesi gereken alanlardan bir kısmı Karadeniz Teknik Üniversitesi ve çevresinde bulunmaktadır. Üniversitenin yerleşkesinin bulunduğu Farabi Caddesi ve çevresi yeni yapılaşmanın bulunduğu semtlerdir. Şehrin özellikle yaşam alanlarının kaydığı bu alanlar bu doğrultuda değerlendirilebilecek kiralık veya satılık mağaza seçeneklerine sahiptir. Trabzon Havalimanı’nın bu alana yakın bir yere inşa edilmesi ile birlikte şehrin bu kesimi daha yoğun tercih edilmeye başlamıştır. Bu civarda inşa edilen site ve diğer konutlar ve burayı tercih eden üniversite öğrencileri sayesinde kalabalık bir alan olmaya devam etmektedir. Daha uygun fiyatlı emlak seçenekleri için şehir merkezinden uzaklaşmak gerekmektedir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım