Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Urla Kiralık Villa

(65 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.218 - 2.030 TL/m²
21,82 Yıl
3.250 TL
Urla Zeytinalanında Denize Sıfır Villa
Mehmet Savaş
Zeytinalanı, Urla
4+1
4Gün Önce
150 m²
12.000 TL
ÇOK ÖZEL BİR SİTEDE KİRALIK RUSTİK VİLLA
Arzu Dinçkal
Zeytinalanı, Urla
4+1
6Gün Önce
220 m²
15.000 TL
HARİKA BİR MALİKANE
Arzu Dinçkal
Yenice, Urla
4+2
7Gün Önce
365 m²

İzmir / Urla Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Urla kiralık daire fiyat artışı %587,82 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %494,96 oldu.

2018 yılında Urla ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.319,00 TL iken, bu yıl için Urla kiralık ev ortalama fiyatı 1.596,00 TL oldu.

Urla ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %21,00 artış gösterdi.


Urla kiralık villa
Urla kiralık villa seçenekleri arasından hayallerinizdeki yaşam alanını bulmak sizin elinizde.

İzmir’in sahil ilçelerinden biri olan Urla, şehre yakınlığı, temiz havası, bozulmamış yapısı ve doğası ile son yıllarda oldukça dikkat çekmeye başladı. İzmir şehir merkezinin güneybatısında bulunan Urla’nın hemen batısında Çeşme, güneyinde Seferihisar yer almaktadır. İzmir şehir merkezinden Urla’ya ulaşım, minibüs ve otobüslerle sağlanmaktadır. Ayrıca araçla İzmir Çeşme otobanı ya da sahil yolu ile de Urla’ya ulaşmak çok kolaydır. İzmir-Urla arası 35 km' dir. İskele, Urla ve Konak arasında yaz aylarında haftasonları denizyolu ile de ulaşım sağlanmaktadır. Doğa ve tarihin kucaklaştığı Urla’da yapılan arkeolojik araştırmalarda İskele Mahallesi’ndeki Limantepe Höyüğü’nün MÖ 4000’lere kadar tarihlenebilen bir merkez olduğu ortaya çıkarılmıştır. Kent limanının, Ege Denizi’nin bilinen en eski limanlarından biri olduğu kabul edilmektedir. Antik Klazomenai kenti de liman bölgesinde yer alır. Kent, Antikçağ’da özellikle zeytinyağı üretimiyle önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Yorgo Seferis’i, Necati Cumalı’sı, Neyzen Tevfik’i, Tanju Okan’ı derken küçük meydanları, asma altı kahveleri, köyleri, balık mezatları ile köklü geçmişinin, zengin tarihinin izlerini taşır bu ilçe. Günümüzde Urla, sakin ve sağlıklı bir hayat geçirmek isteyenlerin adresi… Önceleri çoğunlukla sayfiye olarak kullanılan ve sakinliği sebebiyle emekliler tarafından tercih edilmekteyken, artık çalışan, çocuklu ailelerin de tercihi Urla’dan yana. Çünkü Urla hem şehrin keşmekeşinden uzak, hem de bir o kadar yakın. İlçenin bozulmamış dokusu ve sürekli gelişmekte olan yapısı Urla’yı öne çıkartıyor. İlçeye gelen ziyaretçilerin uğrak yeri olan sanat sokağı, her türlü meyve, sebze ve yöresel lezzetlerin bir arada sunulduğu semt pazarları ve yerel lezzetleriyle ünlü lokantaları ilçe halkının göz bebeği.

Neden Urla kiralık villa seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
İzmir’e yakın ama trafikten uzak, Çeşme ve Alaçatı’ya komşu olması, birçok alışveriş merkezine yakın oluşu, donanımlı hastaneleri ile kaliteden ödün vermeden yaşamı kolaylaştıran bir ilçe olması en önemli sebeplerden birkaçı. İlçenin köylerinde yetişen taze ürünlere ilk elden ulaşabileceğiniz pazarları, zeytin ağaçları, yemyeşil ormanları, masmavi denizi, el değmemiş koyları, sıcak insanları ile stresten uzak doğa ile iç içe bir yaşam sürmek için Urla kiralık villa seçeneklerine göz atabilirsiniz. Farklı oda sayıları ve farklı metrekare büyüklüklükleri ile konforlu bir hayata adım atmak isteyen herkesi kucaklayan Urla kiralık villa seçenekleri geniş fiyat aralıkları ile de sizi cezbedebilir.


Urla’da kiralık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Şehrin karmaşasından uzaklaşmak için Urla kiralık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İster lüks güvenlikli havuzlu bir sitede, isterseniz deniz kenarında, ya da doğanın tam kalbinde her zevke uygun kiralık villalar kiracılarını bekliyor. Kendi bahçenizde meyve sebze yetiştirebileceğiniz, çocuklarınızın huzurla oynayabileceği irili ufaklı bahçeleriyle bütçenize uygun konutlar bulabilirsiniz. Kiralık villa ararken dikkat edeceğiniz en önemli unsur kriterlerinizi doğru belirlemek olmalıdır. Çocuğunuzun okuluna ya da işyerinize yakın mı olsun, deniz kenarında mı olsun, yoksa doğa ile iç içe mi? Yoksa ilçenin tam kalbinde mi… Bunlara karar verdikten sonra kiralık villalar arasından seçim yapmak sizin için oldukça kolaylaşacaktır.
Doğayla kucak kucağa olmak isteyenler özellikle Yağcılar, Kuşçular, Demircili gibi büyük çoğunluğu ormanlık alanla kaplı mahallelerdeki villaları değerlendirebilirler.
İlçede hemen hemen her semtte ilk ve orta dereceli okul ve liseler mevcut. Zeytinalanı, Kalabak, Yenikent mahalleleri özel okullara ve Anadolu liselerine yakınlığı sebebiyle çocuklu aileler tarafından tercih edilebilir. Üniversitelere yakın konutlar için ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün de bulunduğu Gülbahçe tavsiye edilebilir. Ege Üniversitesi’ne bağlı Su Ürünleri Fakültesi ile 9 Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nun yer aldığı İskele Mahallesi’ndeki kiralık villalar da akademisyenler ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım