Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Van Kiralık Daire

(1 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Van

100 m² Kira Aralığı700 - 1.166 TL
14,51 Yıl
1.200 TL
GÖKBAŞINDA DAYALI DÖŞELİ 2+1 SIFIR KİRALIK DAİRE
Realty World Demiroğlu Gayrimenkul
Hafiziye, İpekyolu
2+1
110 m²

Van Kiralık Daire Fiyatları

Van şehrinde kiralık daire fiyatları İpekyolu bölgesinde 933 TL'den başlayarak, İpekyolu taraflarında 933 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Van geneli ortalama fiyatı 961 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 939 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %21,39, son 10 yılda ise %123.74 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 15 yıl olarak görülmüştür.

Van Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Van şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Van Kiralık Daire


Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu şehri olan Van, bir milyonu aşan büyük bir nüfusa sahiptir. Van, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olma özelliğindedir. Dünyanın yaşanılası en eski kenti gösterilen Van, elverişli topraklara ve iklime sahiptir. Yöre halkı tüm faaliyet alanlarında aktif bir çalışma gösterebiliyor. Ekonominin geneli tarım ve hayvancılığa dayalı olsa da ticaret ve turizm de bölgede etkilidir. Van Gölü ve şehirdeki tarihi eserler, yapılar nedeniyle her yıl binlerce insan Doğu Anadolu turu kapsamında Van’a geliyor. Şehrin gelir kaynakları arasında turizm bu açıdan etkilidir. Şehirdeki bir diğer aktif sektör gayrimenkuldür. Son yıllarda büyük kentlerde artış gösteren yapılaşma ve modern konut projeleri Güney ve Doğu Anadolu’da da görülmeye başlanmış; şehir mimarisini tümden değiştirmiştir. Van’a kuş bakışı bakıldığında modern, lüks ve geleneksel yapıların sentezi rahatlıkla görülür. Van kiralık daire seçeneklerinin eskiye oranla artması, daha çok talep görmesi yapılaşmanın getirdiği sonuçlardır. Şehir çevre illerden ve ülkenin dört bir yanından göç alıyor. Memurlar atama sebebiyle şehre gelirken öğrenciler Van Yüzüncü Yıl Üniversitesini kazanarak lisans eğitimlerini burada tamamlıyor. Van kiralık daire ilanlarına ilgi gösteren kişilerin genelini memurlar ve öğrenciler oluşturuyor. Yalnız yaşayan kişiler için minimal evler bulunurken daha kalabalık aile yapıları için geleneksel yaşamı örnek alan geniş, büyük evler bulunuyor. Doğu Anadolu kalabalık ailelerin yaygın olduğu bir kültürdür. Bu nedenle eski, geleneksel yapıları büyük ve ferahtır. Yeni yapılan binalar ise toplumun her kesimi düşünülerek özenle tasarlanmıştır. Bekâr bireyler, yeni evliler, öğrenciler için küçük; kalabalık aileler için ise büyük evler Van kiralık daire ilanları arasında kolaylıkla bulunabiliyor. Evlerin teknik anlamda çeşitlilik göstermesi her bütçeye hitap etmesi anlamına geliyor. 


Van’da Sosyal Hayat ve Kira Piyasası


Van, Doğu Anadolu’nun en özel noktalarından biridir. Geçmişte yaşadığı büyük depremin ardından şehir hayatı hızla yenilendi ve daha güvenli ve modern bir şehir haline getirildi. Şehir genelinde ülke yönetimi ve yerel yönetim desteği ile yeni binalar, yaşam alanları yaptırıldı. Van bugünkü haliyle beğenileri toplayan bir yapıdadır. Van Gölü, şehrin ve bölgenin en meşhur gölüdür. Göl üzerinde ticari ve turistik faaliyetler gerçekleştirilir. Yaz boyunca Van Gölü’nde yüzme keyfi yaşanır. Kadınlar ve erkekler için ayrı bölümler olması, gölün berrak suyunda herkesin serinlemesini sağlıyor. Van kiralık daire arayışında kişiler şehrin güzelliklerini, sosyal yaşantısını daha yakından görebiliyor. Zira her dairenin konumu civardaki sosyal alanları da gösteriyor. Resmi kurumlar, sağlık kuruluşları, eğitim alanları, eğlence ve kültürel mekânlar Van kiralık daire ilanlarının detaylarında yer alıyor. Evin nereye yakın olduğu konusunda bilgiler ilan içeriğinde bulundurulur. Öğrenciden memura, işçiden emeklisine kadar her gelir seviyesinden insan Van’da idealini kurduğu bir yaşam şekillendirebiliyor. Şehir insanının samimiyeti, bölgenin yöresel ve kültürel dokusu ile şehre ilk kez gelenler Van’a dair olumlu izlenimler edinerek, kısa sürede uyum sağlıyor. 


Van kiralık daire fiyatları hakkında araştırma yapmak, bilgi almak isteyen kişiler şehirdeki diğer ev ilanlarını inceleyebilir. Üstelik ilçe bazında ilan taraması yapmak ilçeler arasındaki kira piyasasını da gözler önüne serer. Ev ilanı koymak ya da ev tutmadan önce bütçe hesaplaması için piyasayı öğrenmek için internet sitemizde yer alan Van kiralık daire ilanlarını inceleyebilirsiniz. İlan aramasını kısa tutmak, zamandan tasarruf etmek için aramayı başlatmadan önce oda sayısı, ilçe, kira seviyesi, kat sayısı, apartman, site gibi seçenekleri seçebilirsiniz. Böylece tam istediğiniz evi bulmanız daha da kolay hale gelir. 


ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım