Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Yüreğir Satılık Daire

(27 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı121.586 - 202.643 TL/m²
18,03 Yıl
225.000 TL
Yenidoğan Polis Okulu Güven Sitesi 2+1 Daire
Mustafa Ayan
Atakent, Yüreğir
2+1
8.2.2020
115 m²
253.000 TL
-- SATILIK 3+1 DAİRE -- DSİ TOKİ, YÜREĞİR/ADANA
Mustafa Ayan
Kışla, Yüreğir
3+1
7.2.2020
147 m²
495.000 TL
YÜREĞİRİN MERKEZİNDE 170 MT 3+1
Mustafa Koçdemir
Serinevler, Yüreğir
3+1
4Gün Önce
220 m²
164.000 TL
Yüreğir Akıncılar'da Satılık Daire 2+1
Hakan Karasolak
Akıncılar, Yüreğir
2+1
7Gün Önce
150 m²
450.000 TL
ŞEHRİN DOGUSUNDA PARLAYAN YILDIZ 3+1 SATILIK DAİRE
Nazik Kebeli
Selahattin Eyyubi, Yüreğir
3+1
10.2.2020
200 m²
190.000 TL
TEKİN EMLAK'TAN LEVENT MAH BİR İLK 16 DAİRE SATILIK 3+1 EVLER
Güzelevler, Yüreğir
3+1
6Gün Önce
603 m²

Yüreğir Satılık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Yüreğir geneli ortalama fiyatı 166.991 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 163.178 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-2,36, son 10 yılda ise %206.67 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Yüreğir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Yüreğir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Yüreğir satılık daire
Adana Yüreğir satılık daire seçenekleri arasında tercihlerinize uygun konforlu satılık evler bulabilirsiniz. İlanlara göz atmanız yeterli.
Torosların eteğinde kurulmuş olan ilçe Adana'nın merkez ilçelerinden biri. Seyhan Nehri'nin doğusunda kalan Yüreğir dönemin önemli ticaret yollarından biri olan İpek Yolu'nun da kesişme noktası üzerinde yer alıyor. Günümüzde de ticaret merkezi olma özelliğini koruyor. Çevresinde kalan önemli merkezlerde kavşak olması bu özelliğini kanıtlıyor. Yüreğir Delta ovası ile de oldukça verimli toprakları bünyesine barındırıyor. Verimli topraklar ise ilçenin sürekli göç almasının en önemli sebepleri içerisinde yer alıyor.
Yüreğir'de nerelerden satılık daire almalısınız?
İnşaat sektöründe atılan adımlar sayesinde büyük bir gelişme gösteren Yüreğir eski görünümünü yavaş yavaş geride bırakıyor. Atakent Mahallesi'nde yapılan konut projeleri binlerce kişinin ev hayalini gerçekleştirirken, ilçenin çarpık yapılaşmasını da ortadan kaldırıyor.
Yüreğir satılık daire seçeneklerinin en hızlı eridiği bölgelerin başında Kışla Mahallesi geliyor. Kışla, ilçenin en çok tercih edilen mahallelerin başında olmakla birlikte nüfus olarak da en kalabalık mahalle özelliğine sahip. Yavuzlar, Selahattin Eyyübi ve Ulubatlı Hasan mahalleleri de ilçe nüfusunu büyük oranda taşıyan mahalleler içerisinde bulunuyor. Bu bölgelerden alınan satılık evler diğerlerine nazaran daha hızlı kiraya verilebilme potansiyeli taşıyor. Yatırım amacı ile Yüreğir satılık daire seçenekleri ile ilgilenenlerin bu detayı dikkate almalarında yarar var.
İncirlik Cumhuriyet ve PTT mahallelerinde yepyeni satılık ev seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Kışla, Camili ve Bahçelievler Yüreğir satılık daire fiyatlarının en yüksek olduğu mahalleler arasında yer alıyor. Yenidoğan Mahallesi, Sarıçam Mahallesi ve Akdeniz Mahallesi daha çok yeni yapılan konutların yoğunluk kazandığı yerler arasında bulunuyor. Lüks ve sıfır satılık ev seçenekleri ile ilgilenen alıcıların bu bölgelere yoğunluk vermesi yararlı olabilir. Geleneksel Türk hamamından 24 saat güvenlik hizmetine kadar her türlü detaya sahip olan bu projeler konforundan ödün vermek istemeyenlerin ilk tercihi olabilir.
Satılık daire alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Yüreğir satılık daire alternatifleri incelenirken konutların dayanıklılığı mutlaka araştırılmalı. Çünkü ilçe ikinci derece fay kuşağı üzerinde yer alıyor. 1998 yılında şehirde yaşanan deprem nedeni ile eski konutlarda iyileştirme çalışmaları yapılırken yeni konutlar ise daha dayanıklı olarak inşa ediliyor. Bu neden ile alıcılar satılık daireler arasından daha çok yeni yapıları değerlendirebilir. Adana'nın en gözde ilçeleri içerisinde sayılan Yüreğir'de konutlar pek çok bölgeye nazaran daha geniş ve çok odalı olarak inşa ediliyor. Siz de kalabalık bir aileye sahipseniz 3+1 - 4+1 gibi seçeneklere yönelebilir ya da çekirdek aileniz için 2+1 gibi konut seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.
Yüreğir'de bir yandan denizelliğin etkisi ile nem bir yandan da Torosların etkisi ile dinamik bir hava akımı görülüyor. Nem yoğunluğu olan bir iklime sahip ilçede satılık daireler incelenirken ısı yalıtım özelliğini aramak gerekiyor. Isı yalıtımı sadece soğuk havadan korunmak için değil aynı zamanda da sıcak havadan korunmak için de kullanılıyor. İkinci el Yüreğir satılık daire olanakları ile ilgilenen alıcıların daha ciddi bir inceleme yapması gerekiyor. Özellikle yaşlı binalarda altyapı gibi problemler ile karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra konutun ilerleyen dönemlerde ekstra masraf çıkarıp çıkarmaması da satılık ev alırken önem verilmesi gereken konular içerisinde yer alıyor.
Yüreğir'de üniversiteye yakın satılık daireler
Adana'da bulunan Çukurova Üniversitesi’nin bazı bölümleri Yüreğir'de yer alıyor. Bunlar içinde Ziraat Fakültesi ve Pamuk Araştırma Bölümü bulunuyor. Ayrıca ilçede Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Polis Meslek Yüksek Okulu da Yüreğir'de bulunuyor. Meslek Yüksek Okulu gibi diğer bölümlerin Kışla Mahallesi'nde olması; öğrencilerin ev tercihini de bu mahalle eksenine yoğunlaştırıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım