Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kiralık Çiftlik Evi

(13 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
12.500 TL
Silivri Ortaköy Merkez'de Kiralık Çiftlik Evi
Mustafa Özçelik
Silivri, İstanbul
8+2
3.10.2019
6000 m²
45.000 TL
PREMAR HALKALI dan KAMİLOBADA 100 DÖNÜM ÇİFTLİK
Büyükçekmece, İstanbul
1+1
25.9.2019
1000000 m²
2.000 TL
Şilede 170 metre full esyalı Bahcelı dubleks daire
Abdullah Recep Çopur
Şile, İstanbul
3+2
5Gün Önce
170 m²

Kiralık çiftlik evi
Doğayla iç içe huzur dolu bir yaşam için kiralık çiftlik evi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz kiralık çiftlik evleri farklı lokasyonlarda sizi bekliyor.

Pek çoğunuzun hayallerini, huzur dolu ve sessiz sakin bir yerde, yemyeşil bitkilerin ve çiçeklerin, natürel ormanların bulunduğu bir çiftlikte hayatı devam ettirmek süsleyebilir. Kent yaşamının kargaşasından iş ya da başka nedenlerden ötürü uzaklaşmak pek mümkün olmuyorsa, tatillerinizi geçirmeyi düşünebileceğiniz veya emeklilik planlarınızı değerlendirebileceğiniz kiralık çiftlik evi seçeneklerini aklınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

Neden çiftlik evi kiralamalısınız?
Yorucu ve stresli geçmiş bir iş sezonunun ardından, kuş sesleri ve doğanın fısıltısı haricinde sizi rahatsız edebilecek başka bir şeyin olmadığı bir çiftlik evinde tatil yapmak, senenin tüm yorgunluğunu alırken bir sonraki sene için de mental olarak hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Geniş bir aileye sahip iseniz aileniz için 4+1, 5+1 ve dubleks tarzında çiftlik evleri ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Çiftlik evinde geçireceğiniz zamanı biraz daha süslemek isterseniz havuzlu çiftlik evleri de bulmanız mümkün olabilir. Daha küçük bir aileniz varsa ve çok masraflı bir ev kiralamaktan kaçınmak isterseniz de 2+1 ya da 1+1 olan, bütçenizi çok fazla yormayacak kiralık çiftlik evleri bulabilirsiniz. Çiftlik evine uyabilecek eşyalar konusunda endişeniz varsa eşyalı kiralık çiftlik evi seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda sizi eşya arayıp bulmak ve onları taşıyıp yerleştirme zahmetinden de kurtaracaktır.
Çiftlik evleri genel olarak coğrafi koşullara uygun olarak; betonarme, taş ev ya da ahşap yapıya sahip olarak inşa edilirler. Genel olarak doğa manzarasına sahip kiralık çiftlik evleri hangi malzeme ile inşa edilmiş olursa olsun, temiz hava soluyarak yemyeşil doğa manzarasının tadını çıkartmanıza olanak tanıyacaktır. Ayrıca doğal koşullarla yetişmiş meyve ve sebzelerle ve de çiftlik hayvanlarının ürünleriyle beslenmenize olanak tanıyacak; çiftlik evleri bulmanız da mümkündür. Kiralık çiftlik evi bulmak, sizin ve ailenizin şehir yaşamından uzaklaşarak doğayla baş başa geçireceğiniz anlar demektir. Bu durum, hem sizin hem de çocuklarınızın hayatına renk katacak, şehir yaşamının monotonluğunu unutturarak farklı ve güzel deneyimler elde etmenizin önünü açacaktır.

Kiralık çiftlik evi ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık çiftlik evi seçeneklerini değerlendireceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle kiralayacağınız çiftlik evinin kira bedelinin, yakın bölgelerde bulunan ve benzer özellikler taşıyan diğer çiftlik evlerinin kira bedellerinden çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için kısa bir piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Çiftlik evini kiralamadan önce, ev içinde tadilat gerektirecek bir durumun olmadığından emin olmalısınız. Eğer eşyalı bir çiftlik evi kiralamayı düşünüyorsanız evde bulunan tüm eşyaların kullanılabilir durumda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Evi tutmaya karar verdiğinizde kira sözleşmesi yapacağınız kişinin evin gerçek sahibi olup olmadığını kesin olarak bilmelisiniz. Sözleşme yapmadan önce yasal yükümlülüklerinizi ve haklarınızı araştırarak bilgi edinmeniz sizin için yararlı olacaktır. Kira sözleşmesi yaparken evde bulunan eşyaları ve bu eşyaların ne durumda olduğunu sözleşmede kesin olarak belirtmelisiniz. Tutmayı planladığınız çiftlik evinin bir şehir ya da ilçe merkezine kolayca ulaşabilecek yollarının olması, ihtiyaçlarınızı rahatça karşılamanız açısından önemli olacaktır. Taşınma işlemini gerçekleştirmeden önce çiftlik evinin elektrik ya da su borcunun olmamasına dikkat etmelisiniz. Çiftlik evini tutarken ödediğiniz depozit ya da ilk kira bedelini, kira sözleşmesine yazmayı unutmamalısınız. Ailenizle birlikte güzel bir tatil geçirmek için kiralamak istediğiniz çiftlik evinin ihtiyaçlarınıza tamamen hitap ettiğinden emin olursanız hayal ettiğiniz gibi bir tatil geçirebilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım