Hakkımızda

“Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan Zingat, 2015 yılında REIDIN ve Doğuş Grubu iş birliğiyle kuruldu. 2017 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin lider emlak platformu Dubai merkezli Property Finder Group (PFG) tarafından Zingat’a yatırım yapıldı. PFG, 2019 yılında ise dünyanın en büyük teknoloji yatırım fonları arasında gösterilen yeni ortağı General Atlantic yatırımı sonucunda Zingat’a yatırım yaparak hisselerin çoğunluğuna sahip oldu.

Zingat, Ağustos 2023 itibariyle kalan hisselerinin tamamının Property Finder Group tarafından satın alınmasıyla yüzde yüz bir Property Finder şirketi oldu.

Zingat, kaliteli hizmet ve şeffaf bilgi anlayışını benimseyerek gayrimenkul profesyonellerini ve bireyleri aynı çatı altında, doğru ve kapsamlı referans bilgiler etrafında buluşturan bir gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformudur.

Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yatırım yapanlar, gayrimenkul satanlar/kiralayanlar, yeni ev arayışında olanlar, bu sektörden profesyonel kazanç sağlayanlar için bir buluşma noktası ve referans bilgi kaynağıdır.