Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Satılık Arsa

(38.266 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
7.000.000 TL
Arnavutköy Deliklikaya'da SatılıkEndüsri  Sanayi İmarlı arsa
Arnavutköy, İstanbul
Bugün
2242 m²
1.350.000 TL
REMAX FLEX'DEN URLA-BADEMLER YOLUNA CEPHELİ 5 DÖNÜM TARLA
Seher Kaplan
Urla, İzmir
Bugün
4996 m²
800.000 TL
KARABİGA ASFALTINA CEPHE FABRİKA VEYA ÇİFTLİK YERİ KUPON FİYATA
Güldane Çınarkök
Biga, Çanakkale
Dün
36000 m²
70.000 TL
MERİÇDE İMARA SIFIR TEK TAPU YER
Meriç, Edirne
Bugün
2338 m²
800.000 TL
ADA YAPI AYVALIK'TAN OTEL YAPMAYA UYGUN DENİZ MANZARALI ARSA
Hüseyin Nadir Aras
Ayvalık, Balıkesir
Bugün
430 m²
900.000 TL
İznik Aydınlar'da Satılık Konut İmarlı Arsa
İsmail Kule
İznik, Bursa
Bugün
9000 m²
350.000 TL
İznik Aydınlar'da Satılık Konut İmarlı Arsa
İsmail Kule
İznik, Bursa
Bugün
1700 m²
200.000 TL
Eceabat Kumköy Köyü'de Satılık Çok Amaçlı
Selçuk Tursun
Eceabat, Çanakkale
Bugün
11000 m²
3.050.000 TL
Konut İmarlı FIRSAT Arsa
Sezer Büken
Mamak, Ankara
Bugün
42000 m²
120.000 TL
Kocaeli Gebze Ahatlı Köyün De Satılık Tarla Yollu
Hüseyin Acar
Gebze, Kocaeli
13.2.2020
1311 m²
1.161.800 TL
MİLAS DÖRTTEPE YOL ÜZERİ FIRSAT ARAZİ!!
Aytu Akdeniz
Milas, Muğla
16.2.2020
11618 m²
700.000 TL
Armutlu Mecidiye Köyünde Toplamda 13.384 m2 Satılık 3 Adet Arsa
Mustafa Tosuncuk
Armutlu, Yalova
Bugün
13384 m²
5.000.000 TL
PAMUKLU BULVARINA CEPHE 75 DAİRELİK PROJELİ SATILIK ARSA
Hüsnü Karaarslan
Atakum, Samsun
Bugün
4052 m²
920.000 TL
TAFLAN-DEREKÖY ARASI DENİZE SIFIR TAPULU ARSA
Hüsnü Karaarslan
Atakum, Samsun
Bugün
917 m²
4.650.000 TL
İNCESU'DA TAMAMI DENİZ MANZARALI 4+1 KUPON 40 DAİRELİK ARSA
Hüsnü Karaarslan
Atakum, Samsun
Bugün
6666 m²
2.250.000 TL
TEKKEKÖY SANAYİ BÖLGESİNDE  SANAYİ + DEPOLAMA İMARLI KÖŞE PARSEL
Hüsnü Karaarslan
Tekkeköy, Samsun
Bugün
2707 m²
370.000 TL
S.BEYLİ KONUT ALANINDA
Sultanbeyli, İstanbul
Bugün
208 m²

Satılık arsa

Satılık arsa alımları uzun vadeli bir yatırım olarak planlanmaktadır. Ancak siz bu uzun vadeyi, doğru lokasyonlar belirleyerek minimuma indirebilirsiniz. Satılık arsalar arasında detaylı araştırma yaparak, en doğru yatırıma imza atabilirsiniz.

Neden satılık arsa yatırımı yapmalısınız?
Arsa ya da arazi yatırımı sadece ülkemizde değil tüm dünyada, orta ve uzun vadede kazanç elde etmenizi sağlayabilecek yatırımların başında yer almaktadır. Arazi yatırımı ve arsa yatırımının iki farklı yatırım türü olduğunu da bilmenizde fayda var. Arazi imarsız toprak parçası olarak tanımlanırken, arsa imar planı var olan toprak parçasını ifade eder. Birikimini satılık arsa yatırımı ile değerlendirmek isteyen pek çok kişinin, büyükşehirlerde yer alan en değerli semtlerinin, bir zamanlar tarla ya da bostan olduğunuzu vurguladıklarını duymuşsunuzdur. Eskiden, İstanbul'da Maslak’ın bostan diyarı, Şile'nin de kuş uçmaz kervan geçmez bir balıkçı köyü olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ancak, bu bölgelerin şimdiki halini almasının yaklaşık 50 yıl sürdüğünü unutmamak gerekir. Çünkü, arazi ve arsa yatırımı en az 10 yıl, genellikle de ortalama 30 yıl kadar beklemenizi gerektiren uzun vadeli bir yatırımdır. İyi planlanarak ve araştırılarak alınmış bir arsa satın alırsanız, bu bekleyişin sonunda gerçekten karlı bir yatırıma sahip olabilirsiniz.

Satılık arsa almanın püf noktaları neler?
Öncelikle, ülke ekonomisin parlak olması ya da durağan olmasından, negatif yönde en az şekilde etkilenen ve doğru lokasyonda bir yatırım söz konusu olduğunda, çok kazandıran bir yatırım seçeneği olan arsa alımının ev, daire ya da işyeri satın almaktan daha komplike olduğunu bilmenizde fayda var.
Satılık arsa alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında imar durumu gelmektedir. Lokasyonu sizin için çok ideal görünen bir arsanın, büyüklüğünün de size uygun olması demek aklınızdaki yatırımı gerçekleştirmek için doğru yeri bulduğunuz anlamına gelmeyebilir. Sizin en az dört katlı bir bina inşa etmeyi planladığınız arsa, sadece 2 katlı bina yapımı için uygun olabilir ya da arsanın bir kısmı sit alanı ya da ormanlık alan olarak tanımlanmış bir bölgenin içinde kalıyor olabilir. Dahası, satın almayı planladığınız arsanın, imar planlarında sanayi alanı, ticaret alanı ve ulaşım ağı olarak nitelendirilmiş bir arsa olup olmadığına da bakmak gerekir. Dolayısıyla, arsa ilanlarını incelerken sadece yüz ölçümü ve lokasyon değil, detaylı bir imar planı araştırması yapmanız önemlidir. Bir arsanın imar planları ile ilgili detaylı bilgi edinmek için, arsanın bağlı bulunduğu belediyeye veya bayındırlık ve iskân müdürlüğüne gidip danışmanız sizin için faydalı olabilir.

Satılık arsa seçeneklerinde imar durumuna dikkat etmelisiniz!
İmar ile ilgili diğer bir husus da, arsa seçeneğinin 2B hakkı ile satılıp satılmadığını öğrenmektir. Arsanın herhangi bir yol genişleme planı içinde kalıp kalmadığını belirleyen, 2B hakkı tapuda net olarak anlaşılmıyorsa, bu konu ile alakalı olarak Karayolları Müdürlüğü'ne müracaat etmeniz gerekebilir.
Arsa yatırımlarında sizi zarar etmekten koruyacak önemli bir diğer konu ise tapu kütüğü kontrol işlemleridir. Satın almayı planladığınız arsanın tapu sicilindeki şerhler hanesini dikkatli bir şekilde inceleyerek, arazinin üzerinde haciz, ipotek, intifa ya da önalım hakkı gibi durumların mevcut olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Arsanın sahibinin tekil bir kişi mi olduğu yoksa birden fazla mirasçının arsa üzerinde hakkı olup olmadığı da netleştirmeniz önem arz eder. Birden fazla kişiye ait olan ‘’hisseli parsel’’ olarak nitelendirilen arsaların, tekil şahsa ait müstakil arsalara oranla daha düşük değere sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.
Yukarıda saydığımız tüm hususlara ek olarak, satılık arsa parselinin düzgün bir topografik yapısı, sağlam zemin etüdü, rekreasyon için ayrılmış alanlara yakınlık, cadde ve anayollara olan bağlantısı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Yatırım için mümkün olduğunca ana yollara ve işlek trafiğe yakın, topografik olarak düz ya da az eğimli, yola olan cephesi geniş, düzgün bir biçime sahip bir arsa tercih etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım