Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Satılık Arsa

(43.693 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
66.000 TL
POZANTI TOROSLAR EMLAKTAN YENİKONACIK HATILLI MEVKİİ ARSA
Serkan Coşkun
Pozantı, Adana
2gün önce
400 m²
95.000 TL
İZNİK ELBEYLİ KÖYÜNDE HOBİ BAHÇESİ
Ercan Demirkan
İznik, Bursa
Bugün
919 m²
157.500 TL
Çeltik'te köye yakın yol cephe tarla
Özgür Aydan
Silivri, İstanbul
Bugün
750 m²
95.000 TL
Değirmenköy araplıda müstakil tarla 95.000TL
Özgür Aydan
Silivri, İstanbul
Bugün
700 m²
55.000 TL
POZANTI TOROSLAR EMLAKTAN YENİKONACIK KÖRMENLİK MEVKİİ ARSA
Serkan Coşkun
Pozantı, Adana
3gün önce
500 m²
390.000 TL
SİLİVRİ DEĞİRMENKÖY DE 4 KAT KONUT İMARLI SATILIK ARSA
Silivri, İstanbul
Bugün
740 m²
19.799.999 TL
Arnavutköy Deliklikayada acil fırsat ucuz ticari imarlı ada-arsa
Mehmet Kaplan
Arnavutköy, İstanbul
Dün
16700 m²
55.000 TL
SİLİVRİ YENİ ÇANTA MERKEZDE DÜNDAR ÇİFTLİĞİN ARKASIN DA ARSA
Ramazan Odunkiran
Silivri, İstanbul
Bugün
260 m²
1.000.000 TL
KELEPİR ADNAN KAHVECİ CADDESİNE 2.PARSEL SATILIK TİCARİ+KONUT
Hakan Aytemiz
Çekmeköy, İstanbul
Bugün
440 m²
400.000 TL
Sakarya Karasu Taslıgeçit De Fındık Bahçesi
Hüseyin Acar
Karasu, Sakarya
Dün
15300 m²
370.000 TL
DELTA'DAN TURGUTREİS KADIKALESİN'DE FULL DENİZ MANZARALI ARSA
Aydın Demirbaş
Bodrum, Muğla
Bugün
330 m²
33.500 TL
AYLIK BİN TL ÖDEYEREK YARI PEŞİNATLA ARSA SAHİBİ OLUN BENERDEN
Numan Yıldırım Bener Arsa Ofisleri
Silivri, İstanbul
2gün önce
250 m²
200.000 TL
Çivril Işıklı'da Satılık Bahçe
Ahmet Güdümen
Çivril, Denizli
Dün
3115 m²
450.000 TL
Ortaca Okçularda satılık arsa
Mert Bilgiç
Ortaca, Muğla
2gün önce
1228 m²
75.000 TL
KONYA YOLUNA ÇOK ACİL SATILIK CEPHELİ 1.500M2 ORGANIZE SANAİİ
Zeynel Abidin Şenel
Merkez, Afyonkarahisar
2gün önce
1500 m²

Satılık arsa

Satılık arsa alımları uzun vadeli bir yatırım olarak planlanmaktadır. Ancak siz bu uzun vadeyi, doğru lokasyonlar belirleyerek minimuma indirebilirsiniz. Satılık arsalar arasında detaylı araştırma yaparak, en doğru yatırıma imza atabilirsiniz.

Neden satılık arsa yatırımı yapmalısınız?
Arsa ya da arazi yatırımı sadece ülkemizde değil tüm dünyada, orta ve uzun vadede kazanç elde etmenizi sağlayabilecek yatırımların başında yer almaktadır. Arazi yatırımı ve arsa yatırımının iki farklı yatırım türü olduğunu da bilmenizde fayda var. Arazi imarsız toprak parçası olarak tanımlanırken, arsa imar planı var olan toprak parçasını ifade eder. Birikimini satılık arsa yatırımı ile değerlendirmek isteyen pek çok kişinin, büyükşehirlerde yer alan en değerli semtlerinin, bir zamanlar tarla ya da bostan olduğunuzu vurguladıklarını duymuşsunuzdur. Eskiden, İstanbul'da Maslak’ın bostan diyarı, Şile'nin de kuş uçmaz kervan geçmez bir balıkçı köyü olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ancak, bu bölgelerin şimdiki halini almasının yaklaşık 50 yıl sürdüğünü unutmamak gerekir. Çünkü, arazi ve arsa yatırımı en az 10 yıl, genellikle de ortalama 30 yıl kadar beklemenizi gerektiren uzun vadeli bir yatırımdır. İyi planlanarak ve araştırılarak alınmış bir arsa satın alırsanız, bu bekleyişin sonunda gerçekten karlı bir yatırıma sahip olabilirsiniz.

Satılık arsa almanın püf noktaları neler?
Öncelikle, ülke ekonomisin parlak olması ya da durağan olmasından, negatif yönde en az şekilde etkilenen ve doğru lokasyonda bir yatırım söz konusu olduğunda, çok kazandıran bir yatırım seçeneği olan arsa alımının ev, daire ya da işyeri satın almaktan daha komplike olduğunu bilmenizde fayda var.
Satılık arsa alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında imar durumu gelmektedir. Lokasyonu sizin için çok ideal görünen bir arsanın, büyüklüğünün de size uygun olması demek aklınızdaki yatırımı gerçekleştirmek için doğru yeri bulduğunuz anlamına gelmeyebilir. Sizin en az dört katlı bir bina inşa etmeyi planladığınız arsa, sadece 2 katlı bina yapımı için uygun olabilir ya da arsanın bir kısmı sit alanı ya da ormanlık alan olarak tanımlanmış bir bölgenin içinde kalıyor olabilir. Dahası, satın almayı planladığınız arsanın, imar planlarında sanayi alanı, ticaret alanı ve ulaşım ağı olarak nitelendirilmiş bir arsa olup olmadığına da bakmak gerekir. Dolayısıyla, arsa ilanlarını incelerken sadece yüz ölçümü ve lokasyon değil, detaylı bir imar planı araştırması yapmanız önemlidir. Bir arsanın imar planları ile ilgili detaylı bilgi edinmek için, arsanın bağlı bulunduğu belediyeye veya bayındırlık ve iskân müdürlüğüne gidip danışmanız sizin için faydalı olabilir.

Satılık arsa seçeneklerinde imar durumuna dikkat etmelisiniz!
İmar ile ilgili diğer bir husus da, arsa seçeneğinin 2B hakkı ile satılıp satılmadığını öğrenmektir. Arsanın herhangi bir yol genişleme planı içinde kalıp kalmadığını belirleyen, 2B hakkı tapuda net olarak anlaşılmıyorsa, bu konu ile alakalı olarak Karayolları Müdürlüğü'ne müracaat etmeniz gerekebilir.
Arsa yatırımlarında sizi zarar etmekten koruyacak önemli bir diğer konu ise tapu kütüğü kontrol işlemleridir. Satın almayı planladığınız arsanın tapu sicilindeki şerhler hanesini dikkatli bir şekilde inceleyerek, arazinin üzerinde haciz, ipotek, intifa ya da önalım hakkı gibi durumların mevcut olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Arsanın sahibinin tekil bir kişi mi olduğu yoksa birden fazla mirasçının arsa üzerinde hakkı olup olmadığı da netleştirmeniz önem arz eder. Birden fazla kişiye ait olan ‘’hisseli parsel’’ olarak nitelendirilen arsaların, tekil şahsa ait müstakil arsalara oranla daha düşük değere sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.
Yukarıda saydığımız tüm hususlara ek olarak, satılık arsa parselinin düzgün bir topografik yapısı, sağlam zemin etüdü, rekreasyon için ayrılmış alanlara yakınlık, cadde ve anayollara olan bağlantısı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Yatırım için mümkün olduğunca ana yollara ve işlek trafiğe yakın, topografik olarak düz ya da az eğimli, yola olan cephesi geniş, düzgün bir biçime sahip bir arsa tercih etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım