Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kiralık Dükkan / Mağaza

(5.030 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.200.000 TL
TURYAPTAN YILDIZKENTTE 380 M2 SATILIK VEYA KİRALIK DÜKKAN..
Palandöken, Erzurum
Bugün
380 m²
25.000 TL
TİTANİC HOTEL ALTI KÖŞE DÜKKAN & MAĞAZA & SHOWROOM
Kaan Yılmaz
Bayrampaşa, İstanbul
Bugün
410 m²
2.750 TL
TAFLAN GAYRİMENKULDEN İNÖNÜ MAHALLESİNDE KİRALIK DÜKKAN
Furkan Yetimoğlu
Ortahisar, Trabzon
Bugün
90 m²
15.000 TL
İSTANBUL  BAĞCILAR GÖZTEPE MAH KİRALIK İŞYERİ
Esat Yalçin
Bağcılar, İstanbul
Dün
180 m²
7.500 TL
VİZYON16'DAN NİLÜFER BEŞEVŞER KAVŞAĞINDA DÜKKAN
Nilüfer, Bursa
Bugün
270 m²
5.500 TL
Pendik Kurtköy'de Kiralık Dükkan / Mağaza
Sırrı Doğukan Altıntaş
Pendik, İstanbul
Bugün
400 m²
6.000 TL
ATATÜRK CADDESİ ÜZERİNDE 360 M2 DÜKKAN
Kürşat Eker
Merkez, Çanakkale
4Gün Önce
360 m²
1.300 TL
Bağcılar Yavuz Selim'de Kiralık Dükkan
Bağcılar, İstanbul
3Gün Önce
50 m²
16.500 TL
BALGAT'TA CEYHUN ATUF KANSU'DA ÖN CEPHELİ İŞYERİ
Gürsel Şerife Güzelgün
Çankaya, Ankara
4Gün Önce
510 m²
12.000 TL
EXPERT'STEN BAŞİSKELE'DE D130 CEPHELİ, MAĞAZA&SHOW ROOM-(520 m2)
Mevlüt Bozdağ
Başiskele, Kocaeli
2Gün Önce
550 m²
10.000 TL
Plazalara yakın çift cephe ön kullanımlı, bacalı
Nimet Sandalci
Kadıköy, İstanbul
5Gün Önce
120 m²
2.250 TL
KIRKER Emlak'tan Erenlerde 275 M² 3 Katlı Kiralık Fırsat Dükkan!
Serkan Kırker
Merkez, Afyonkarahisar
6Gün Önce
275 m²
1.500 TL
AYHAN EMLAK TAN SÜMBÜLEFENDİ CAMİİ YAKINI 2 KATLI DÜKKAN
Kemal Kırkık
Fatih, İstanbul
2Gün Önce
200 m²
4.500 TL
180 M2 ÇİFT CEPHELİ MERKEZİ KONUMDA KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Çırban
Kağıthane, İstanbul
3Gün Önce
200 m²
10.500 TL
12 ada da merkez 'de kiralık 200 m2 mağaza
Altın Nesil Emlak
Bağcılar, İstanbul
3Gün Önce
210 m²
5.000 TL
Himmet GÜREL'den  ATAKENT'te 575m2 KİRALIK Dükka
Himmet Gürel
Atakum, Samsun
6Gün Önce
850 m²
5.000 TL
KAYAŞEHİR 24 BÖLGE KİRALIK 85 M2 DÜKKAN 5.0000 TL 3. CEPHE
Zeki Çiftçi
Başakşehir, İstanbul
5Gün Önce
85 m²
250.000 TL
MİRALDEN PEKER CAFELER CADDESİNDE 300 M2 DEVRAN KİRALIK DÜKKAN
Şehzadeler, Manisa
4Gün Önce
300 m²

Kiralık dükkan/mağaza
Kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ve bu seçeneklerin sunmuş olduğu sayısız avantajlar sayesinde yeni bir iş kurmak ve mevcut işinizi geliştirmek artık çok kolay!

Kozmopolit şehirlerden en küçük yerleşim birimlerine yurdun dört bir yanında bulunan kiralık dükkân/mağaza alternatifleri yeni kiracılarını bekliyor. Hayalinizdeki işi yapabileceğiniz veya işinizi hayal ettiğiniz noktaya getirebileceğiniz yeni dükkan ve mağaza seçenekleri için ilanlara göz atmanız yeterli! Size ve işinize uygun bir lokasyonda, istediğiniz özelliklere sahip dükkân veya mağazalardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yapacağınız işe en uygun kiralık dükkân/mağaza bulmanın yolları nelerdir?
Kiralık dükkân/mağaza arayışındaysanız ilk olarak kiralayacağınız yerden beklentilerinizi saptamanız gereklidir. Bu dükkân veya mağazada yapacağınız işin gereksinimlerini iyi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. Bu analiz doğrultusunda kiralayacağınız dükkanın sahip olduğu potansiyel müşteri kitlesi, teknik koşulları ve çevre ile ilişkisi gibi farklı unsurlar sizin için önem teşkil etmeye başlar. İlk adım olarak hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hedef kitlenizin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu lokasyonları tespit etmeniz gereklidir. Belirlenen bölgelerde bulunan kiralık dükkânlar arasından bazıları bütçenize uyarken, bazılarının kira ve depozito bedelleri bütçenizin üst limitinden yüksek kalacaktır. Dolayısıyla bu kiralık mağaza veya dükkan seçeneklerini elemeniz gerekir. Elinizde kalan alternatifler arasında da eleme yapabilmek için yapacağınız işin teknik gereksinimlerine ait bir liste oluşturmanız gerekir. Örneğin gıda sektöründe bir iş yapacaksanız dükkânda baca olması sizin için bir gereklilik olabilir. Sergileme gerektiren satış odaklı bir mağaza işi düşünüyorsanız, bulmuş olduğunuz kiralık mağazalar arasında eleme yaparken sizin için mağazanın sahip olduğu vitrin alanının büyüklüğü belirleyici olabilir. Benzer şekilde dükkânın sahip olduğu aydınlatma ve havalandırma koşulları da dükkân seçiminizde belirleyici birer kriter olabilir. Kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında eleme yaparken sadece sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara bakmak da yeterli olmayacaktır. Dükkânın bulunduğu binanın da olumlu ve olumsuz yönleri değerlendirilmelidir. Bu anlamda bina yaşı, kat sayısı, asansör, otopark, güvenlik gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız işe bağlı olarak dükkân veya mağazanın bulunduğu kat da sizin için belirleyici olabilir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir kiralık dükkân/mağaza seçimi yapmak için pek çok parametre olduğu görülebilir. Ancak gerekli adımlar sıralı bir şekilde izlendiğinde işinize ve kendinize en uygun kiralık dükkân veya mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralık dükkân ve mağaza ararken ilk bakılan unsur genellikle kira bedelidir. Ancak sizin kiralamayı düşündüğünüz dükkân veya mağazada sizden önce çalışan iş sahibi belli bir hak talebinde bulunabilir. Halk arasında "hava parası" diye tabir edilen, "devir ücreti" diye de bildiğimiz bu bedel bir önceki iş sahibinin talebine bağlı olarak iş yerinden iş yerine oldukça büyük farklılıklar gösterir. Dolayısıyla kiralayacağınız dükkân veya mağaza seçimini yaparken bu bedel hakkında mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonradan öğreneceğiniz yüklü miktardaki bu bedeller sizi maddi ve manevi zorluklara sürükleyebilir. Bunun yanı sıra yapacağınız işin gerektirdiği ruhsatlara ilişkin de detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bazı ruhsat işlemlerinde okul, hastane gibi kamusal alanlara yakınlıkla ilişkili sınırlandırmalar getirilmiştir. Kendinize tamamen uygun bir dükkân bulsanız bile ilgili ruhsatları alamadığınızda kiraladığınız dükkanda istediğiniz işi yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız dükkân veya mağazanın resmi gerekliliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçiminizi yeni yapılan binalarda bulunan dükkân veya mağazalardan yana kullanacaksanız da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bazı inşaatlarda henüz bitmemiş binalarda bulunan daire, dükkan ve mağazaların kiraya verildiği bilinmektedir. Kiralayacağınız dükkânın iskan izninin bulunup bulunmadığını net bir şekilde öğrenmelisiniz. Ardından kontrat işlemlerine geçebilir; mal sahibi ile görüşerek kontrat süresi, koşulları ve gelecekteki devir hakkınız üzerine taleplerinizi karşılıklı olarak belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım