Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kiralık Dükkan / Mağaza

(5.390 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
4.500 TL
Kiralık Dükkan- Mağaza
Ömer Sabri Yolaş
Çankaya, Ankara
Bugün
315 m²
4.750 TL
KUZEYYAKADA KİRALIK 426 M2 ANAYOLA YAKIN PAZAR YANINDA DÜKKAN
A.serdar Tirlan
Kepez, Antalya
3gün önce
426 m²
900 TL
Nilüfer Ertuğrul'da 40 m2 Kiralık Dükkan / Mağaza
Mustafa Doğru
Nilüfer, Bursa
Bugün
50 m²
900 TL
Siyavuşpaşa Ulubatlı Hasan Caddesi üzeri 30 m2 kiralık Dükkan
Sevinç Çelik
Bahçelievler, İstanbul
1+0
3gün önce
34 m²
1.300 TL
Kiralık Dükkan (işyeri) Kepez Ulus Mah.
Emrullah Zafer
Kepez, Antalya
3gün önce
110 m²
3.500 TL
DİNÇ EMLAK dan HASAS ÇERDİĞINDE  KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Merkez, Aksaray
4gün önce
560 m²
900 TL
YEDİGÖLLER İŞMERKEZİNDE 32m2'li DÜKKAN
Eren Korkmaz
Buca, İzmir
5gün önce
32 m²
5.500 TL
Rize Merkez Çarşı'da Kiralık Dükkan / Mağaza
Nisa Emlak Rize Leyla İslamoğlu. Selda Özçelik
Merkez, Rize
5gün önce
3400 m²
1.000 TL
BEYLİKDÜZÜ HERA CLUP DA KİRALIK TİCARİ RUHSATLI DÜKKAN
Sedat Berrakkarasu
Beylikdüzü, İstanbul
16.9.2019
70 m²
42.000 TL
AKDAMAR - MELİKGAZİ HASTANESİ KARŞISI KİRALIK DÜKKAN
Mehmet Asiltürk
Melikgazi, Kayseri
7gün önce
120 m²
12.000 TL
ADIM İSTANBUL'DA CADDE ÜSTÜ KENT MEYDANINA BAKAN DÜKKAN
Hülya Hanedar Levent
Başakşehir, İstanbul
6gün önce
135 m²
500 TL
Kiralik dukkan doğugarajinda
Hatice Çetin
Muratpaşa, Antalya
4gün önce
28 m²
2.000 TL
Beylikdüzü İhlas Marmara 2 de kuyumcuya devren kiralık işyeri
Beylikdüzü, İstanbul
5gün önce
30 m²
11.000 TL
Düzce Merkez Karaca'da Kiralık Dükkan / Mağaza
Merkez, Düzce
15.9.2019
1000 m²
8.500 TL
ÜÇKUYULAR İNÖNÜ CADDE ÜSTÜ GÖZTEPE STAD KARŞISI
Semih Cankuş
Karabağlar, İzmir
12.9.2019
100 m²
11.000 TL
SOĞANLI MERKEZDE KİRALIK MAĞAZA & DÜKKAN
Hüseyin Kuş
Bahçelievler, İstanbul
12.9.2019
110 m²
45.000 TL
KIVANÇ GAYRİMENKUL'DEN FAHRİ KAYAHAN DA KİRALIK DÜKKAN
Kıvanç Yıldırım
Yeşilyurt, Malatya
6.9.2019
310 m²
15.000 TL
Yapıcılar Emlak'tan İzmit Yürüyüş Yolunda Kiralık İşyeri
Ali Bülent Yapıcılar
İzmit, Kocaeli
9.9.2019
210 m²
5.500 TL
Üçkuyular Merkezde Tabela Değeri Yüksek 260 m2 Kiralık Dükkan
Özer Çalışkan
Karabağlar, İzmir
3.9.2019
260 m²
7.000 TL
Kurumsal a Uygun Menemen Kent 2 de Kiralık Dükkanlar
Murat Yeşilada
Menemen, İzmir
2.9.2019
400 m²
Etiketli İlanlar

Kiralık dükkan/mağaza
Kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ve bu seçeneklerin sunmuş olduğu sayısız avantajlar sayesinde yeni bir iş kurmak ve mevcut işinizi geliştirmek artık çok kolay!

Kozmopolit şehirlerden en küçük yerleşim birimlerine yurdun dört bir yanında bulunan kiralık dükkân/mağaza alternatifleri yeni kiracılarını bekliyor. Hayalinizdeki işi yapabileceğiniz veya işinizi hayal ettiğiniz noktaya getirebileceğiniz yeni dükkan ve mağaza seçenekleri için ilanlara göz atmanız yeterli! Size ve işinize uygun bir lokasyonda, istediğiniz özelliklere sahip dükkân veya mağazalardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yapacağınız işe en uygun kiralık dükkân/mağaza bulmanın yolları nelerdir?
Kiralık dükkân/mağaza arayışındaysanız ilk olarak kiralayacağınız yerden beklentilerinizi saptamanız gereklidir. Bu dükkân veya mağazada yapacağınız işin gereksinimlerini iyi bir şekilde analiz etmenizde fayda vardır. Bu analiz doğrultusunda kiralayacağınız dükkanın sahip olduğu potansiyel müşteri kitlesi, teknik koşulları ve çevre ile ilişkisi gibi farklı unsurlar sizin için önem teşkil etmeye başlar. İlk adım olarak hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra hedef kitlenizin nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu lokasyonları tespit etmeniz gereklidir. Belirlenen bölgelerde bulunan kiralık dükkânlar arasından bazıları bütçenize uyarken, bazılarının kira ve depozito bedelleri bütçenizin üst limitinden yüksek kalacaktır. Dolayısıyla bu kiralık mağaza veya dükkan seçeneklerini elemeniz gerekir. Elinizde kalan alternatifler arasında da eleme yapabilmek için yapacağınız işin teknik gereksinimlerine ait bir liste oluşturmanız gerekir. Örneğin gıda sektöründe bir iş yapacaksanız dükkânda baca olması sizin için bir gereklilik olabilir. Sergileme gerektiren satış odaklı bir mağaza işi düşünüyorsanız, bulmuş olduğunuz kiralık mağazalar arasında eleme yaparken sizin için mağazanın sahip olduğu vitrin alanının büyüklüğü belirleyici olabilir. Benzer şekilde dükkânın sahip olduğu aydınlatma ve havalandırma koşulları da dükkân seçiminizde belirleyici birer kriter olabilir. Kiralık dükkân/mağaza seçenekleri arasında eleme yaparken sadece sahip olduğu avantaj ve dezavantajlara bakmak da yeterli olmayacaktır. Dükkânın bulunduğu binanın da olumlu ve olumsuz yönleri değerlendirilmelidir. Bu anlamda bina yaşı, kat sayısı, asansör, otopark, güvenlik gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız işe bağlı olarak dükkân veya mağazanın bulunduğu kat da sizin için belirleyici olabilir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir kiralık dükkân/mağaza seçimi yapmak için pek çok parametre olduğu görülebilir. Ancak gerekli adımlar sıralı bir şekilde izlendiğinde işinize ve kendinize en uygun kiralık dükkân veya mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralık dükkân ve mağaza ararken ilk bakılan unsur genellikle kira bedelidir. Ancak sizin kiralamayı düşündüğünüz dükkân veya mağazada sizden önce çalışan iş sahibi belli bir hak talebinde bulunabilir. Halk arasında "hava parası" diye tabir edilen, "devir ücreti" diye de bildiğimiz bu bedel bir önceki iş sahibinin talebine bağlı olarak iş yerinden iş yerine oldukça büyük farklılıklar gösterir. Dolayısıyla kiralayacağınız dükkân veya mağaza seçimini yaparken bu bedel hakkında mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonradan öğreneceğiniz yüklü miktardaki bu bedeller sizi maddi ve manevi zorluklara sürükleyebilir. Bunun yanı sıra yapacağınız işin gerektirdiği ruhsatlara ilişkin de detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bazı ruhsat işlemlerinde okul, hastane gibi kamusal alanlara yakınlıkla ilişkili sınırlandırmalar getirilmiştir. Kendinize tamamen uygun bir dükkân bulsanız bile ilgili ruhsatları alamadığınızda kiraladığınız dükkanda istediğiniz işi yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız dükkân veya mağazanın resmi gerekliliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçiminizi yeni yapılan binalarda bulunan dükkân veya mağazalardan yana kullanacaksanız da dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Bazı inşaatlarda henüz bitmemiş binalarda bulunan daire, dükkan ve mağazaların kiraya verildiği bilinmektedir. Kiralayacağınız dükkânın iskan izninin bulunup bulunmadığını net bir şekilde öğrenmelisiniz. Ardından kontrat işlemlerine geçebilir; mal sahibi ile görüşerek kontrat süresi, koşulları ve gelecekteki devir hakkınız üzerine taleplerinizi karşılıklı olarak belirterek bir anlaşmaya varabilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım