Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Adana Kiralık Villa

(4 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Adana
100 m² Kira Aralığı626 - 1.043 TL/m²
18,45 Yıl
100.000 TL
DEVREN KİRALIK ANAOKULU
Nazik Kebeli
Çarkıpare, Sarıçam
7+1
7Gün Önce
500 m²

Adana Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Adana kiralık daire fiyat artışı %549,61 olarak gerçekleşti.

2019 yılında Adana ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 710,00 TL iken, bu yıl için Adana ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 765,00 TL oldu.

Adana ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,75 artış gösterdi.

Adana’da güzel bir kiralık villa ile huzuru yakalayabilirsiniz
Her zaman en güzel evlerde oturmak istemişizdir. Hayaller kurarken evimizin bahçesi olsun, havuzu olsun, lüks olsun, kat kat apartman dairesi olmasın diye özellikleri sıralarız. İşte tam da bu tariflere uyan yapı villalar. Son yıllarda tercih edilirliğini oldukça arttırdı. Özellikle tatil amaçlı kullanılıyor olsa da çoğu insan yaşamak için de tercih ediyor. Bahçesinde rahatlıkla, kimsenin şikâyeti olmadan kedinizi, köpeğinizi besleyebileceğiniz, istediğiniz an toprakla uğraşıp çiçekler ekebileceğiniz bir alan olması ya da yazın bunaltıcı sıcaklarında havuzuna girerek serinleyebileceğiniz bir evde oturmak istemez miydiniz? Ya da kalabalık yaz tatillerinde aileniz ile hep beraber geçireceğiniz zamanlar için bir villa kiralamaz mıydınız? Tüm ailenin bir arada olduğu, sıcak sohbetler eşliğinde bir tatil neden olmasın ki? Yaz tatillerinde en yakın dostlarınızla bir arada kalarak, tatil yapıp eğleneceğiniz bir ev istemez miydiniz? Cevapları düşününce aslında Adana kiralık villa çok cazip geliyor insana. İçerisinde yaşayacağınız ya da tatil planınız için tercih edeceğiniz kiralık villaları bulmak için Zingat.com’dan yardım alabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki size en uygun kiralık villayı bulmak hiç zamanınızı almaz. Adana kiralık villa bulmak “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ile kolay ama kiralayacağımız villaya karar verirken dikkat etmemiz gereken özellikler var.
Adana kiralık villa ararken nelere dikkat edilmeli
Villa kiralarken kullanım amacınız çok önemli. Çünkü kısa süreli tatil planlarınız için villa kiralayacaksanız olmazsa olmaz dediğiniz özellikler değişkenlik gösterir. Eğer içerisinde sürekli yaşamak için bir villa kiralayacaksanız size ve ailenize uygun mu bakmalısınız. Adana kiralık villa büyüklüğü sizin yeterli mi, odaları kullanışlı mı karar vermelisiniz. Villanın konumu size avantaj sağlamalı. Hastaneye, markete, okula, toplu taşıma araçlarına yakın olmalı. Oturmak istediğiniz villanın ısı yalıtımı yapılmış olmalı. Evin içerisi güneş almalı, aydınlık ve ferah olmalı. Rutubet olmamalı. Bakım ve onarım gerektiren sorunları olmamalı. Eğer evcil bir hayvanınız varsa bahçeli olmalı, bahçesi geniş olmalı. Bu durumda komşularınız da iyi olmalı ki size sorun çıkarmasınlar. Kiralık villanın bulunduğu bölge size, yaşam tarzınıza uygun olmalı. Kiralayacak olduğunuz villanın ücreti bütçenizi aşmamalı. Kiralamak istediğiniz villanın havuzu varsa bakımlarının yapıldığında emin olun. Oturacak olduğunuz villanın site içerisinde olması size güvenliği konusunda yardımcı olacaktır. Bu yüzden tercihinizi bu villalardan yana yapmanız faydanıza olacaktır. Sitelerde havuz bakımı, bahçe bakımı gibi konularla ilgilenen görevliler oluyor. Bu kişiler için de kira haricinde bir bedel ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgi sahibi olmanız sonradan kötü bir sürpriz ile karşılaşmanızı önleyecektir.
İstenilen kiralık villayı bulduktan sonra ele alınacaklar
Muhatap olduğunuz kişinin gerçekten de villa sahibi olduğundan emin olun. Dolandırıcılara prim vermemeye çalışın. Villanın depreme dayanıklı olduğundan emin olun. Yanlış yapılmış çürük binalar hayatımızı bile bile tehlikeye atmaktır. Sizden önceki kiracılardan kalma fatura borcu olup olmadığını araştırın. Adana kiralık villa için kira sözleşmesini noter onaylı düzenleyin. Villayı aldığınız ve teslim edeceğiniz şartlar nasıl, sözleşmeye eklemeyi unutmayın. Kiralık villada eksik bir eşya varsa muhakkak kayıt ettirin. Depozito verdiyseniz miktarını da belirterek sözleşmeye eklettirin. Oturacağınız villa site içerisinde ise muhakkak yönetim planını da inceleyin. Aylık olarak ödeyeceğiniz kira bedelini ve kirayı ödeyeceğiniz tarihleri de sözleşmede açık olarak yazdırın. Uzun yıllar villada kalmayı planlıyorsanız, yıllık kira artış oranını da konuşmalı ve sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi düz ibarelerden kaçınmanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü çoğu mülk sahibi enflasyon oranı diyerek oranı kendi istediği şekilde arttırıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım