Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Afyonkarahisar Kiralık Dükkan / Mağaza

(48 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı512 - 854 TL/m²
23,44 Yıl

Afyonkarahisar Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Afyonkarahisar kiralık daire fiyat artışı %62,62 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Afyonkarahisar ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 601,00 TL iken, bu yıl için Afyonkarahisar ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 643,00 TL oldu.

Afyonkarahisar ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,99 artış gösterdi.

Afyonkarahisar kiralık mağaza ararken nelere dikkat etmeli
Hayatımızı devam ettirebilmemiz, ihtiyaçlarımızı karşılayabilmemiz için bir iş şart. Kendi işinin sahibi olanlar için de bir iş yeri şart. Yeni sektöre atılmış, işini yeri kurmuş kişiler için bir yer satın almaktansa bir dükkân kiralamak daha akıllıca olur. Ticari işletmeler için bir mülk satın almak maddi açıdan oldukça külfetli bir yük. Yaptığınız işe konsantre olmak, daha ucuz bir dükkan sahibi olmak için kiralık mağazalara bakmak en ideal yöntem. Genellikle gayrimenkul sahipleri de yerlerini ticari işletmelere kiralamayı tercih ediyor. Aradığınız Afyonkarahisar kiralık mağaza ilanı için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesine bakabilirsiniz. Buradaki onlarca ilan içinden istediğiniz özellikteki mağazayı aratarak anında ulaşabilir ve işinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca baktığınız mağazaların bulunduğu il/ilçe ve mahallenin Bölge Raporu’na bakarak kazançlı bir yatırım yapıp yapmadığınızı ölçümleyebilirsiniz. Kiralayacağınız Afyonkarahisar kiralık mağaza size daha iyi bir kazanç sağlamalı. Kazancınızın artmasına katkıda bulunmalı. Bu yüzden kiralamak istediğiniz mağaza özellikleri konusunda dikkatli olmalısınız. Bir dükkân bakarken olması gereken özellikler nelermiş bir bakalım.
Yapılacak işe uygun olması gerekli
Baktığınız kiralık ilanlarındaki mağazanın yapmak istediğiniz iş için büyüklüğü yeterli mi? mağaza size istediklerinizi sunuyor mu? Yapacağınız işe uygun mu? Sorularına olumlu yanıtlar alıyor olabileniz Afyonkarahisar kiralık mağaza seçiminizde doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. Mesela gıda sektöründe kullanılacak bir mağaza arıyorsanız yapacağınız işe uygun olarak baktığınız kiralık mağazada baca olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Olmaması durumunda ancak mağaza sahibi izin verirse yaptırabilirsiniz ve bu size pahalıya mal olur. Bacası olan bir yer bulmak faydanıza olacaktır.
Kiralanacak mağazanın konumu
Mağaza kiralarken baktığımız mağazaların konum olarak stratejik yerlerde olması avantaj sağlayacaktır. Yani Afyonkarahisar kiralık mağaza kolay ulaşılabilmeli, yol üstünde, cadde üstünde olmalıdır. Çarşı içlerinde olan mağazalara daha çok müşteri girip çıkar. Geliri arttırmak için kiralık mağazanın müşterinin ilgisini çekebileceği yerlerde olması önemli.
Kiralanacak mağazanın avantaj sağlaması
Yeni bir yer kiraladığınızda işinize uygun içerisinde birtakım düzenlemeler, tadilatlar mutlaka yapacaksınız. Ancak Afyonkarahisar kiralık mağaza genel yapısı ile size sorun çıkartmamalı. Tesisatı ile ilgili, iç yapısı ile ilgili onarım gerektirmemeli. Sıkıntılı bir mağaza olması demek, hem işlerinizin aksamasına hem de hesapta olmayan masrafların çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca baktığınız kiralık mağazanın cephesinin geniş olması size avantaj yaratacaktır. Tanıtım, reklam gibi pazarlama faaliyetleri için cephe genişliği önemli bir etken.
İşinizi yapmanıza bir engel teşkil etmemeli
Kiralamak istediğiniz dükkânı kiralamadan önce iyice araştırmalısınız. Yapacak olduğunuz iş için o dükkânda ruhsat alabilecek misiniz öğrenmelisiniz. Bazı yerlerin, iş ile uygunluğu bulunmaması nedeniyle ruhsat alamaması gibi sorunlarla karşılaştığını biliyoruz. Bunun dışında kiralamak istediğiniz yerin vergi borcu gibi sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Borçlarından dolayı kapatılan mülkte tek mağdur siz olursunuz. Mağduriyet yaşamamak için iyi bir araştırma şart.
Kira sözleşmesi hususunda dikkat edilmesi gerekenler
Noter huzurunda yapılan bir kira sözleşmesi, haklarınızın korunmasındaki garantinizdir. Bu yüzden kesinlikle kira sözleşmenizi yapın. Kira sözleşmenizi gerçek mülk sahibi ile imzaladığınızdan emin olun. Dolandırıcılara karşı gözünüz açık olmalısınız. Kira sözleşmenize her maddeyi yazdırtmaktan çekinmeyin. Ayılık olarak ödeyeceğiniz kira, kira tarihi mutlaka yazılmalı. Ayrıca Afyonkarahisar kiralık mağaza için ödemiş olduğunuz kaparo, depozito var ise bunları da miktarlarıyla kaydettirin. Kiralık mağaza için yıllık yapılacak kira artış oranını da şimdiden belirleyin ve sözleşmeye ekleyin. Çünkü mülk sahibi sizin işlerinizin iyi olmasını gördüğü anda çok uçuk rakamlarda arttırmaya gidebilir. Kira artış oranında net bir oran belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım