Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Afyonkarahisar Satılık Dükkan / Mağaza

(68 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı144.023 - 240.039 TL
23,44 Yıl
245.000 TL
KARANFİL EMLAK ORGANİZE SANAYİ SATILIK DÜKKAN
Hakan Karanfil
Afyonkarahisar OSB, Merkez
6gün önce
200 m²
900.000 TL
AFYON / EMİRDAĞ' DA MÜKEMMEL KONUMDA SATILIK İŞYERİ
Polzen Gayrimenkul. Ltd Şti.
İncili, Emirdağ
14.9.2019
470 m²
225.000 TL
ENBOY EMLAKTAN DİNARDA İŞYERİ
Alpaslan Yavuz
Pazar, Dinar
28.8.2019
120 m²
275.000 TL
SAHİPATA TOKİDE ÇARŞI İÇİNDE SATILIK İŞYERİ
İsmail Alpata
Hoca Ahmet Yesevi, Merkez
3gün önce
100 m²
650.000 TL
MECİDİYE MAH. SATILIK İŞYERİ
İsmail Alpata
Hamidiye, Merkez
3gün önce
300 m²

Afyonkarahisar Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Afyonkarahisar satılık daire fiyat artışı %104,31 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Afyonkarahisar ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 175.136,00 TL iken, bu yıl için Afyonkarahisar satılık ev ortalama fiyatı 189.868,00 TL oldu.

Afyonkarahisar ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.899 TL'dir. Afyonkarahisar ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %8,41 artış gösterdi.

Afyonkarahisar satılık mağaza alırken dikkat edilecekler
İşimiz, işyerimiz hayatımızda önemli bir yer kaplar. Günümüzün çoğu çalıştığımız yerde geçer. Hal böyle olunca işyerimizin de eve yakın olması için uğraşırız. İşten eve giderken mesafe ne kadar kısa olursa o kadar sevindirir bizi. Ama işyerimizin sahibiysek bu konulara pek takılmayız. Bir işyerine, bir mağazaya sahip olmak, kullanım amacı ne olursa olsun her zaman kazandırır. Afyonkarahisar satılık mağaza alacaksanız kullanım amacınıza uygun bir yer tercih etmelisiniz. Mesela sadece yatırım olsun diye bir dükkan satın alacaksanız size getiri sağlayabilecek mi, kiraya vermek istediğinizde talep görür mü, binanın içi kullanışlı mı, ticari olarak kullanıma uygun mu gibi soruları göz önünde bulundurmanız şart. Yapılan bu ticari yatırımın iyi bir getirisi olsun diye düşünüyorsanız hızlı ve kolay paraya dönüşebilirliğini ele almanız gerekiyor. Afyonkarahisar satılık mağaza alarak kullanmayı düşünenler ise yatırımcılara göre daha titiz davranmalı. Genel olarak satılık mağaza alacaklar yapının, mağaza olmaya uygun mu, kullanışlı mı, ticari anlamda kazanç sağlamaya yardımcı mı ve fiyat gibi konulara bakarak alıp almamaya karar vermeli. Afyonkarahisar satılık mağaza almayı düşünenler için önemli olabilecek birkaç tavsiyelerde bulunayım.
Mağaza satın aldıktan sonra zarar etmek istemiyorsanız dikkat
Sonuç olarak bir mağaza almak da yatırımdır. Bu alışverişten zararlı çıkmayı kimse istemez. Doğru bir yatırım olması için de Afyonkarahisar satılık mağaza lokasyonuna, yani bulunduğu mevkiye ve çevreye dikkat etmek gerekiyor. Burası stratejik bir yer mi, kazanç sağlamada katkıda bulunur mu, insanların rahatlıkla gelip gidebileceği bir yer mi, bulunduğu alanda nüfus yoğunluğu var mı gibi sorulara olumlu cevaplar veriyor olması gerekir. Günümüzden herkesin arabası var. En yakın markete bile araba ile gidildiğini düşündüğümüzde mağazanın gelen müşterilerine park imkânı sunması getirisini arttırır. Otoparkın ya da bahçesinin olması artı değer katacaktır. Afyonkarahisar satılık mağazaya artı değer katacak başka bir özellik ise cephe genişliğidir. Cephe genişliği mağazanın vitrinin büyüklüğü demek. Gelir elde etmek için reklam önemli bir araç. Vitrin müşteriye sunulan bir reklam aracıdır.
Satılık mağaza alırken istenecek özellikler
İlk bakılacak özellik Afyonkarahisar satılık mağaza için mağazanın kullanılabilir durumda olması. Mağazanın bakım onarım masrafları gerektirmemesi gerekiyor. Bu tarz işler hem yorucudur hem de size zaman kaybettirir. Satın alınacak mağazanın tapusunu almadan önce kesinlikle görün. Deposu, bodrum katı olduğu bölümlerin tapuda belirtilmiş olduğuna emin olun. Mağaza ruhsatı aşamasında aldığınız yerin işyeri olarak projelendirilmediğini görmek size çok pahalıya mal olabilir. Binanın depreme dayanıklı mı değil olduğunu anlamak için zemin etüt raporunu ya da deprem yönetmeliğine uygunluğu gösteren raporu isteyin. Satın alınacak dükkanda gıda ile ilgili bir iş yürütmek istiyorsanız bacasının olduğundan emin olun. Bacası yok ise bu sizin için oldukça masraflı olur ve komşularınız baca yapımı sırasında rahatsız olabilir.
Satılık mağaza alımında rakamsal konular
Mağazayı almadan önce vergi borcu, elektrik, doğalgaz borcu var mı, kontrol ettirin. Ticari yatırımlarda oldukça külfetli faturalarla karşılaşabilirsiniz. Bu ticari yatırımınızdan zarar etmek istemiyorsanız da alacak olduğunuz mağazanın istenen fiyatta olup olmadığını araştırın, yakınındaki işyerleri ile karşılaştırın. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesi ile anında Bölge Raporu’na bakarak buradaki işyerleri hakkında fikir yürütebilirsiniz. Mağazanızı alırken önemli bir konuda nasıl alacağınız. Elinizdeki birikimlerle alacaksanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak kredi gibi yöntemlerle alacaksanız çok dikkatli olun. Gelirinizde oluşabilecek aksamaları da hesaba katarak planlar yapın. Taksitleri aksatmanız ya da ödeyememeniz durumunda elinizdekinden de olacağınızı unutmayın.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım